» »

CRT monitor preko DVI izhoda ?

CRT monitor preko DVI izhoda ?

alsl ::

Nameravam kupiti novo grafično kartico pa me zanima, če je sploh možno priklopiti navaden CRT monitor na DVI izhod. Rad bi namreč imel dva monitorja. In ali se slika kaj poslabša ?

[MYTiX] ::

Preko pretvornika, ki si ga dobil poleg grefične katrice, se ga da.
podpis

Brane2 ::

DVI izhod vsebuje po definiciji tako analogne kot digitalne izhode. Čeprav bi jih lahko katera kartica ne implementirala, za to vpraksi še nisem slišal.

DVI->VGA adapter sta zato samo dva konektorja z nekaj žičkami i če ni ravno trapasto narejen, ne bi smel povzročati kakršnihkoli vidnih popačenj v sliki.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Senitel ::

Obstaja več tipov DVI, ki se nekoliko razlikujejo po konektorju in tem ali se da prenašat analogne, digitalne ali obe vrsti podatkov. Klik
Običajne grafične kartice imajo običajno DVI-I konektorje.

dolenc ::

Jst sem mev tko narejen na radeonu 8500. Kvaliteta se poslabša, vidne so črte ko monitor osvežuje(take kot so vidne če snemaš televizijo s kamero). Zdej lahko da komu drugač dela, men je tko.

Brane2 ::

Zanimivo. Jaz mam to tu na svojih Geforce 4Ti4200, ki imajo vse samo DVI izhod, pa ni problema.

Trenutno tako laufam dva sistema z 22" CRTji (MItsubishi Diamond Plus 200) na 1600x1200x72Hz, pa ni problemov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

glinik ::

Malo off topic. Brane povej mi, kako lahko gledaš na 22" monitor in to s 72Hz osveževanja? Meni bi oči ven pometalo ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vmesnik DVI-VGA

Oddelek: Zvok in slika
131007 (918) francek1
»

dvi-hdmi povezava na tv

Oddelek: Strojna oprema
113348 (2502) davco
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523574 (14878) al3n
»

Kateri kabel (povezava računalnika in plazme) ?

Oddelek: Kaj kupiti
154033 (3217) Okapi
»

dual monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
232936 (2302) kunigunda

Več podobnih tem