» »

Eminem in ostala muzika

Eminem in ostala muzika

FR34K ::

Zanima me kakšen se zdi slovenskemu narodu eminem. Zdi se mi da slovnci preveč poslušamo melodijo glasbe in nismo dovolj pozorni na besedila. Jaz osebno za vsako muziko ki jo poslušam na internetu poiščem besedila in jih v glavi prevajam. To se mi zdi bolj kot ne bistvo glasbe ne pa samo štanc pa ok. Sej to je tud pomembno samo zdi se mi da besedila izgubljajo svoj pomen pri veliko mladostnikov

Vikking ::

ej to je tud pomembno samo zdi se mi da besedila izgubljajo svoj pomen pri veliko mladostnikov

Da bi študiral pojem besedila in ostale traparije, imajo že vsi polnkufer v šoli, tko da ene pač sprosti glasba, melodija, imaš tudi glasbo kjer nič ne pojejo in pridigajo. Itak je po mojem mnenju 90% besedila nikakvih ki nimajo ne repa ne glave, pa mi je čisto vseeno če eden pojem o pumpi ta drugi pa o krompirju.

FR34K ::

Ja zaka pa pol pevci sploh pojejo. Pol bolš da kr neki jeclajo brezveze pa nč ne povejo. Men se besedila pri eminemu zdijo zelo smiselna in pove kar mu pač gre. Če pa poslušate musko sam za pomirjanje si pa downloadite instrumental od pesmi. Mislim da nebo imela istega učinka kot ona z besedilom. Če se ne gre za besedila potem si pevec more privoščiti samo človeka ki bi mu dobro računalniško muziko zrihtav in že bi bil popularen. Vsa umetnost ne???

DavidJ ::

Nekatera besedila so besedila v pravem pomenu besede, medtem ko v pop glasbi najdes tudi pesmi prav čudnih kalibrov, npr. ob zvokih poskocne glasbe in udarnega ritma plesejo in pojejo besedila, kot so "People killing, people dying ..." ...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zheegec ::

Zato pa nekateri še vedno poslušamo bende kot je good ol' Metallica - dobra besedila in dobra muzika :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ShowDown ::

Mislim da še ma marsikateri rapper boljše lirike od kakiga eminema. Nevem če mogoče cilas na kake točno določene pesmi. Ene niso tako slabe. Mislim da še zna današnja mainstream scena rapat samo o tem kolko dnarja majo, kolko bab majo, pa kolko šampanjca spijejo. (nelly, ja-rule,......) Enostavno predobro jim gre zdaj ko majo dnar pa nevejo o ničem drugem rapat kot o tem. Tak je moj pogled na to, nevem kako drugi mislite.

Stampl ::

kuker je vsakmu kej vsec.
in oni "starejsi" izvajalci se mi zdi dajo vec na besedilov pesmi kuker zdej

Zheegec ::

Včasih je bil rap začitni znak v raznih getih, tako so si mladi krajšali čas.
Pa pride MTV in sedaj so to najbolj fensi spoti, folk ma polno nakita, drage avte, hiše (in to v spotih, ter tudi v resnici).
To pa naredi komercijalizacija.
Sicer pa mi rap ravno ni všeč, glasba mori, besedila pa so včasih še užitna (čeprav ne poznam scene), ampak večinoma nič posebnega. Ta današnja komerciala je pa sploh ;((

"Chef, what did you do when white people stole your coulture?"

"That's easy, when white people started saying I'm in the house instead of I'm here, we started saying I'm in the hizza, then we changed it to Thezizza, then white people started saying Thezizza, and we had to change it to flibity flabity flub" :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Alexius Heristalski ::

Če pogledamo rap, vidimo, da se je izrodil ravno v nasprotje tistega, kot je bil. Namesto, da bi raperji kritizirali svet okoli sebe, nakladajo o babah, bazenih, nakitu ipd.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ShowDown ::

vidim da nisem sam takega mnenja....me veseli:D

FR34K ::

Mislim da je recimo eminem spremenil svoja besedila iz svojega prvega albuma do sedaj. Recimo ko sem jaz prvič slušal pesem mosh se mi je zdela totalno brezvezna, ko sm jo pa poslušal drugič in tretjič, sem prevajal besedila itd. mi je pa postala ena najboljših. Pri sodobnih raperjih se res dogaja da pojejo kulk dnara majo pa žensk ampak kaj moreš? Včasih je mel rap čist drug pomen kot danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FR34K ()

BigWhale ::

> Pol bolš da kr neki jeclajo brezveze pa nč ne povejo.

Saj nekateri to pocnejo... ;>

shadeX ::

V Sloveniji rap ne bo nikoli uspel, kar me žalosti. Preveč ljudi gleda samo na "jecljanje", pa "preklinjanje", vendar nobeden pa ne posluša kaj skuša avtor besedila s tem povedati.

Sam sem si vzel nekaj časa in si ogledal nekaj intervijujev z Eminemom. Spodnji interviju je najnovejši, ki pove kar nekaj stvari o sebi. Jaz Eminema spoštujem in zame je človek na mestu. Imel je zelo trpeče otroštvo. Šolo je menjal 2-3X na leto in velikokrat je bil pretepen s strani sošolcev. Med drugim ni imel očeta ( zapustil ga je pri 6.mesecih ), nikoli ga ni poznal in na vprašanje novinarja: Ali bi svojega očeta rad spoznal, Eminem odgovori: Nevem, ne najbrž ne. Skoraj ni dvoma. Sam bi svoje otroke poiskal na koncu sveta , tudi če nebi imel ne denarja ne nič.

Od 2005 do 2010 je bilo za Eminema zelo težko obdobje, saj je bil odvisen od droge, vendar dokler se v kopalnici ni zgrudil, ni začel trezno razmišljati. Zdravniki so povedali, da če ga še 2 uri nebi našli, da bi mu odpovedali organi - Smrt. Sedaj je že 2leti in pol čist in v tem času je naredil nov album z imenom recovery - okrevanje. Uglavnem, več v videu tiste, ki zanima. Se pa definitivno splača pogledati.



Povedati moram zakaj je Eminem človek spoštovanja vreden. Zato ker kot otrok je bil "nula" in nato spoznal svoj talent ter ga "pilil". S svojim trdim delom si je Eminem zaslužil veliko slavo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Meizu ::

Jebiga, danes je glasba veliko tržišče ne samo za glasbenike ampak vsa mogoči kader, ki se s tem ukvarja. Tako pridemo danes tudi do takšnih neumnosti:

Gladi ::

shadeX je izjavil:


Povedati moram zakaj je Eminem človek spoštovanja vreden. Zato ker kot otrok je bil "nula" in nato spoznal svoj talent ter ga "pilil". S svojim trdim delom si je Eminem zaslužil veliko slavo..

Ne boš vrjel, ampak takih je veliko. Res pa je, da večini ne uspe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Meizu ::

Mislim, da je vsak posameznik ob rojstvu nula in ko spozna svoj talent ga prične potencialno piliti.

shadeX ::

"potencialno pilit". Za to moraš imeti ogromno voljo. In verjemi da ni lahko če te še druge stvari zezajo v glavo.. ( mama, vrstniki.. življenje nasploh )..

težko bi kdo spilil svoj talent v takih razmerah.

Meizu ::

Tisti, ki je pripravljen skrbeti zase. Ostali pa...

Sploh pa pilit vokal ni težko, če živiš v težkih razmerah (by no means ne diskreditiram na bilokakšen način nobenega, da ne bo pomote prosim), saj imaš vokal in svojo pamet že ob rojstvu.

Učenje kakšnih inštrumentov npr. je pa toliko težje, saj si ga najprej moraš privoščit.

Gladi ::

shadeX je izjavil:

"potencialno pilit". Za to moraš imeti ogromno voljo. In verjemi da ni lahko če te še druge stvari zezajo v glavo.. ( mama, vrstniki.. življenje nasploh )..

težko bi kdo spilil svoj talent v takih razmerah.

V zelo podobnih razmerah je živel eden od angleških raperjev in tudi uspel. Verjetno pa samo eden iz med množice, tako da kolk težko je kaj niti nima veze pri ustvarjenju. Še več, ljudje iz socialnega dne se še bolj borijo za preboj.

Meizu je izjavil:


Sploh pa pilit vokal ni težko, če živiš v težkih razmerah (by no means ne diskreditiram na bilokakšen način nobenega, da ne bo pomote prosim), saj imaš vokal in svojo pamet že ob rojstvu.

Študij petja je čisto primerljiv v zahtevnosti kakor katero kol učenje inštrumenta. Je pa pripetju tako, al maš posluh in glas al pa nimaš. Neke predispozicije so ključne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Meizu ::

Govorim o denarni investiciji v nekaj, da se lahko pričneš učit. Na svetu je veliko glasbenikov, ki so v samem svetovnem vrhu, pa nimajo nobene šole. Je redkost, ampak se dogaja.

Kar pomeni, da do določene mere lahko veliko narediš že sam.

Drugače pa tudi za inštrumente je šolanje kar zahtevno in ga je treba plačat s to razliko, da si moraš poleg šolanja kupiti tudi inštrument, ki se ga učiš. Ne trdim, da je petje enostavno, ker ni, saj sem v glasbi že več kot 10 let.

Trdim pa, da je za učenje petja potrebna manjša finančna investicija. Še posebej, če se učiš sam doma. Če se učiš npr. kitaro, si je potrebno nabavit najprej kitaro samo, potem pa še ojačevalec, zvočnike, efekte itd itd.

Pevec potrebuje le svoj glas (ki je zastojn), ter mikrofon. :)

PARTyZAN ::

Rabljena klasična kitara za par evrov zadostuje. Če si talent, boš s to zaslužil za top shit robo in še več.

shadeX ::

@Meizu, a smem vprašati kako se ti z glasbo ukvarjaš?

Meizu ::

shadeX je izjavil:

@Meizu, a smem vprašati kako se ti z glasbo ukvarjaš?


Opravljena klasična glasbena šola klavirja in kitare, letos se vpisujem v jazz akademijo v celovcu vorstudium smer kontrabas, že 8 let igram v bendih, igram bas kitaro, nazadnje smo imeli zelo uspešen koncert s priljubljeno skupino Jinx.

blackbfm ::

Preveč ljudi gleda samo na "jecljanje", pa "preklinjanje", vendar nobeden pa ne posluša kaj skuša avtor besedila s tem povedati.


mene nič ne moti jecljanje in preklinjanje če je komad izviren gre v uho oz. da ima nek point itd, ampak večina reperjev samo kopira in blebeta ena in ista jajca, najbolj smešni so pa kakšni wnb gengsta reperji, sploh slovenski :))

Meizu ::

PARTyZAN je izjavil:

Rabljena klasična kitara za par evrov zadostuje. Če si talent, boš s to zaslužil za top shit robo in še več.


S klasično kitaro si omejen na tistih nekaj stilov glasbe in to je večinoma klasika, latinska glasba, ter španska kadenca oz. flamenco. Saj ne rečem da se da, ampak dandanes moraš na odru od sebe spravit tudi kvaliteten zvok, da muzika klapa. Lahko imaš ne vem kakšno tehniko inštrumenta, lahko si ne vem kako nadarjen, pa bo s poceni inštrumentom (nepravilno naštelanim, slabim lesom, slabimi magneti (govorim za primer kitar npr.)).

Tudi sam vedno pravim, da je vse v prstih in ne inštrumentu, še vedno pa na pravem veslu od kitare ne boš naredil nič.

blackbfm ::

njemu je že ratal neki malga zaslužt :P

Meizu ::

blackbfm je izjavil:

njemu je že ratal neki malga zaslužt :P


Ja, obstajajo tudi taki absurdni primeri ko enmu takemu loletu kot je tale celo uspe nekam pridt... Pa še to dvomim da zaradi talenta, ampak se je znašel v očeh menedžerjev in glasbenega marketinga.

Kot so spoznali že s skupino Tokio Hotel so mladi najstniki ekstremno mahnjeni na idole in zvezdnike njihovih let. In glede na to, da danes povprečen mladi najstnik dobi kar solidno žepnino s strani staršev, je tudi to postal za marsikaterega menedžerja zelo mamljiv potrošniški trg.

Edit: Sploh pa je od tega odvisno tudi kakšen žanr špilaš. Tule je primer enega zelo talentiranega mladeniča:



Kje ga vidimo danes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

shadeX ::

Meizu je izjavil:

shadeX je izjavil:

@Meizu, a smem vprašati kako se ti z glasbo ukvarjaš?


Opravljena klasična glasbena šola klavirja in kitare, letos se vpisujem v jazz akademijo v celovcu vorstudium smer kontrabas, že 8 let igram v bendih, igram bas kitaro, nazadnje smo imeli zelo uspešen koncert s priljubljeno skupino Jinx.


Pohvalno.. upam da boš uspešen v glasbi.. =)

blackbfm ::

Ja, obstajajo tudi taki absurdni primeri ko enmu takemu loletu kot je tale celo uspe nekam pridt...


hehe, kaj pa mu manjka? kogarkoli vprašam, vsi se zmrdujejo ampak noben mi ne zna razložit:P

Janac ::



odlicno besedilo!

shadeX ::

blackbfm je izjavil:

Preveč ljudi gleda samo na "jecljanje", pa "preklinjanje", vendar nobeden pa ne posluša kaj skuša avtor besedila s tem povedati.


mene nič ne moti jecljanje in preklinjanje če je komad izviren gre v uho oz. da ima nek point itd, ampak večina reperjev samo kopira in blebeta ena in ista jajca, najbolj smešni so pa kakšni wnb gengsta reperji, sploh slovenski :))


Pustmo 50centa k nima posluha pa še koga bi lahko naštel. Ampak Eminem je zgodba zase. Ne moreš reči da Eminem nima izvirnih komadov =)

Meizu ::

blackbfm je izjavil:

Ja, obstajajo tudi taki absurdni primeri ko enmu takemu loletu kot je tale celo uspe nekam pridt...


hehe, kaj pa mu manjka? kogarkoli vprašam, vsi se zmrdujejo ampak noben mi ne zna razložit:P


V prvi fazi že to, da je le še eden v množici izvajalcem, katerim večinski del besedil (ali pa vsaj njihove hite) besedila spiše nekdo tretji. To veliko pove o samem talentu izvajalca.

Pohvalno.. upam da boš uspešen v glasbi.. =)


Hvala, upam, da se tvoji upi uresničijo :)

Gladi ::


Zame eden boljših rap komadov

shadeX ::

Gre kar v uho ;D

blackbfm ::

V prvi fazi že to, da je le še eden v množici izvajalcem, katerim večinski del besedil (ali pa vsaj njihove hite) besedila spiše nekdo tretji. To veliko pove o samem talentu izvajalca.


No, ta razlog se mi zdi precej beden, ker dvomim da tuje besedilo kaj vpliva na kvaliteto končnega komada.

Skočir (od big foot mame) mislim da ni spisal enega besedila, pa zato še ne pomeni da slabo odpoje ali da nima talenta.

Meizu ::

Še ena mlada novonastala skupina, ki za razliko od repanja na matrico, podlago dela v živo z bendom.

garamond ::

blackbfm je izjavil:

Ja, obstajajo tudi taki absurdni primeri ko enmu takemu loletu kot je tale celo uspe nekam pridt...


hehe, kaj pa mu manjka? kogarkoli vprašam, vsi se zmrdujejo ampak noben mi ne zna razložit:P

Sumim da so njegova ciljna publika mlajši najstniki oziroma bolj najstnice. Tudi če je absolutno gledano še tako v redu, tebi oziroma tvojim znancem ne bo "kliknil". Razen če si mlada najstnica :P

Po drugi strani pa so meni všeč pesmi Muce Mace, ampak to je bolj nostalgija—

blackbfm ::

Tudi če je absolutno gledano še tako v redu, tebi oziroma tvojim znancem ne bo "kliknil".


Saj to je to, ne bo kliknil ker...nihče ne ve....pač ne. Tudi če je glasba povsem na nivoju oz lahko rečem boljša od 3/4 šita ki ga slišiš vsepovsod.

Meizu ::

Jst si ne bi upal trdit, da je bibrova muzika na kaj višjem nivoju od povprečnega današnjega radijskega hita.

Pa vendar on ni kaj dosti kriv, saj mu besedila in glasbo praktično skoraj v celoti pišejo ostali producerji on samo odpoje svoje in soldi padejo v žep.

blackbfm ::

Jst si ne bi upal trdit, da je bibrova muzika na kaj višjem nivoju


No, na nižjem pa tudi ni, tako da je gonja proti njemu bolj plod nekih predsodkov...bolj kot ti glava izstopa iz množice, bolj ti jo hočejo odsekat. Tale najnovejša plata (believe) je čisto spodobna, tisto prej je res sicer bolj za froce ampak kakorkoli obrneš, na splošno se precej pretirava s pljuvanjem po njem.

einstein :P ::

blackbfm je izjavil:

Jst si ne bi upal trdit, da je bibrova muzika na kaj višjem nivoju


No, na nižjem pa tudi ni, tako da je gonja proti njemu bolj plod nekih predsodkov...bolj kot ti glava izstopa iz množice, bolj ti jo hočejo odsekat. Tale najnovejša plata (believe) je čisto spodobna, tisto prej je res sicer bolj za froce ampak kakorkoli obrneš, na splošno se precej pretirava s pljuvanjem po njem.



Ah, meni ni všeč njegovo petje, sicer nič nimam proti in ne dislike-am njegovih videov... Ampak, po mojem mnenju je pač le še en otroček, ki ga vsi podpirajo z vseh strani, on pa samo poje in kot je že "Meizu" rekel, se strinjam, da besedila njegovih skladb niso napisana z njegovo roko, kar se mi zdi velik fail in mislim, da bi moral vsak pevec sam pisati besedila, glede raznih bandov... pa se besedila skupaj sestavljajo... Ne vem, meni bi bilo čudno peti besedilo, ki ga nisem sam sestavil, počutil bi se, kot da pojem pesem nekega drugega pevca. Pa po mojem so njegove pesmi tudi preveč o raznih puncah..., kot da si močno želi s petjem takih pesmi privabiti čimveč naivnih najstnic k njemu... Zdaj, ko je ugotovil, da ga ima ogromno ljudi radih, predvsem mladih punc, se še bolj posveča takim besedilom, kot je "baby"... Kdo bi si mislil, da je najbolj gledan videoposnetek na Youtubu prav njegov, če ga pa večina ne mara? Ampak takoj, ko pogledaš na like/dislike bar vidiš, da je cca. 3/4 negativnih glasov, torej v bistvu sploh ni slaven oz. ga sploh ne marajo ampak se močno grebejo, da bi naredili čimvečje št. negativnih glasov, zaradi česar pa ima toliko ogledov. Če vsi tisti, ki ne marajo njegovih posnetkov nebi gledali njegovega "baby" posnetka, bi imel samo okoli 100-200M ogledov... Se pravi, da pridemo do zaključka, da vsi hodijo gledat njegove posnetke samo zato, da bi neredili večji dislike bar... Meni se zdi, da je samo še en razvajen bogataški mulc, ki ga spodbujajo z vseh smeri.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Meizu ::

blackbfm je izjavil:

V prvi fazi že to, da je le še eden v množici izvajalcem, katerim večinski del besedil (ali pa vsaj njihove hite) besedila spiše nekdo tretji. To veliko pove o samem talentu izvajalca.


No, ta razlog se mi zdi precej beden, ker dvomim da tuje besedilo kaj vpliva na kvaliteto končnega komada.

Skočir (od big foot mame) mislim da ni spisal enega besedila, pa zato še ne pomeni da slabo odpoje ali da nima talenta.



Na tole sem pa pozabil odgovorit. To ali si sam sposoben napisat svoj komad veliko pove o tvoji kreativnosti in izvirnosti. Talent nekaj dobro igrat je eno, ampak spisat svoj komad, ki bo postal svetovni hit je pa drugo.

Včasih teh outsiderskih producerjev ni bilo in so bendi večinoma pisali svoje komade, svojo glasbo, ter svoja besedila. Zato so v mojih očeh (pa nisem nostalgik) starejši bendi tisti pravi bendi, ki so bili ne samo mojstri igranja na svoje inštrumente (pa tudi ne vsi), ampak najpomembneje, ustvarjali so glasbo zase in to je kasneje preraslo med množice. Danes se gre pa le še za biznis. Ti kot glasbenik si tam zato da daješ imidž, vse dobiš servirano na pladnju, ti rabiš samo nafilat dvorano, čimbolj skakat po odru in delat šov (brez tega danes ne gre) in kasneje kasirat dinarje. In to je to. Aja, pa tona petsto paparacijev in ostalih medijskih pohajačev.

Kljub temu je danes težje uspet v glasbi kot včasih, saj je glasbeni trg kar dodobra zasičen in rabiš bit res izviren, oz. ponudit nekaj novega, da si zanimiv za publiko in v končni fazi menedžerje. Vendar dam veliko več respekta bendu, ki je sam spisal svojo glasbo in besedila kot pa nekomu, ki nuca samo odpet (pa še to večinoma na playback) in gre dol z odra. Bendi niso več to kar so včasih bili, ampak ok, vam oprostim, saj so to občutki, ki jih občutiš sam, ko si sam enkrat toliko let v bendih, da zaštekaš tisti "flow". Včasih so bili band in njihovi menedžerji kot bratje, hodili so po žurkah skupaj naokoli, bili so tesni prijatelji, skratka kot ena velika družina. Vse, kar se je delalo, je bilo iz srca. Danes je vse biznis - ti delaš tako, mi ti damo roko, tukaj podpiši in to je to. Strictly business, nobenih kasnejših stikov (večinoma, so izjeme). Glasbenik, ki želi z glasbo služiti dober denar in imeti večjo šanso uspet se mora usmerit v komercialne vode, kar pa ni nujno več tisto, kar bi si sam želel kot idealen žanr, ki bi ga preigraval. Vem sam, ker sem hotel dolgo časa ustvarit en heavy funk RATM in RHCP like band, ampak ni bilo niti primernih kandidatov, poleg tega imam kolege, ki takšen žanr zares izvrstno šopajo, pa se jim ni uspelo prebiti. V trenutnem bendu pa prešpilavamo (sicer kvalitetno ajde) jamiroquaie ipd. stuff, pa denar, ki ga zahtevamo nikoli ni ovira. Vedno polna prizorišča, špilamo komot z "zvezdami" itd. V glasbenem svetu se je treba veliko prilagajat skratka. To bi lahko nakladal še kar nekaj časa, pa se bom raje tu ustavil. Dosti debatnega futra za en čas :)

TheRiddle ::

DavidJ je izjavil:

Nekatera besedila so besedila v pravem pomenu besede, medtem ko v pop glasbi najdes tudi pesmi prav čudnih kalibrov, npr. ob zvokih poskocne glasbe in udarnega ritma plesejo in pojejo besedila, kot so "People killing, people dying ..." ...


Tudi ritma ne moraš jemati dobesedno. Gre se za idejo v ozadju ki se običajno izrazi s tonalitetnim načinom (dur/mol). Z ritmom zadeve samo poudariš. Kolikor se spomnim omenjenega komada - kitica je v rap načinu, refren se nato začne v duru ki nakazuje da je ljudm to samoumevno, nakar se prelevi v mol ki izraža razočaranost nad tem da se okrog tega samo govori, ne spremeni se pa nič.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

JohnMcclane ::

OP če te zanimajo besedila in rap ti definitivno priporočam N'Toka!

(v tem komadu maš še hudo referenco na Apocaylpse now)





Ali pa tuja scena:

Nas


Jay-z

kr1ženska ::

Če govorimo o slovenskem repu, evo en lep komat. Ma tale poba kr dobre komade.
Kar se tiče tujih, ja Eminem je kr top. Mogoče pa še fuul dobr komat ki opisuje ljudi ki niso imel tako žalostenga življenja pa jim vendar ni prav rožnato v življenju

awy ::

kr1ženska je izjavil:

Če govorimo o slovenskem repu, evo en lep komat. Ma tale poba kr dobre komade.
Kar se tiče tujih, ja Eminem je kr top. Mogoče pa še fuul dobr komat ki opisuje ljudi ki niso imel tako žalostenga življenja pa jim vendar ni prav rožnato v življenju


Sori za off topic, ampak komat je vprežna oprema za konja, komad pa bo tisto, kar si imela v mislih 8-)

JohnMcclane ::

kr1ženska je izjavil:

Če govorimo o slovenskem repu, evo en lep komat. Ma tale poba kr dobre komade.
Kar se tiče tujih, ja Eminem je kr top. Mogoče pa še fuul dobr komat ki opisuje ljudi ki niso imel tako žalostenga življenja pa jim vendar ni prav rožnato v življenju


Zlatko je pa itq legenda! :)

IL DIAVOLO ::

Nekromant: Brez mene ti bo lažje

Adam Velić: Falling in love

Za mene ena boljših rap komadov.

In seveda murat&jose od ljudi za ljudi 8-)

Zgodovina sprememb…

kaneen ::

@IL DIAVOLO

Sam prva dva sta pa res grozna :))

@Dreamcore

Kul !

Gladi ::

Še britanski Eminem, kakor mu pravjo. Fantič je začel kot raper prešel na soul/hiphopo, prebil v komercialo in letos nazaj z novim raperskim albumom.

res dober komad


singel z isto imenskega letošnjega albuma


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glasba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12612637 (4442) Meizu
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9812999 (11376) Machete
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12221197 (18398) Jerry000
»

Suck it bitch nigga, cuz that's RAP. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719489 (8042) galu
»

Eurosong/Evrovizija 2011 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432460 (25917) mojsterleo

Več podobnih tem