» »

9800 pro v 9800 xt

9800 pro v 9800 xt

gahtik ::

mam MSI radeon rx9800 pro 256bit jedro r360 hynix 2.8 rame
zanime pa me kako flashat bios
kateri bios, kere programe še rabim
zanima me cela procedura za to grafično
upam da je tu kdo ki je že flashu to grafično


hvala za odgovore če jih bo kaj :))
grega

The B ::

Klik!

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

aha981 ::

:P :P :P
//ni podpisa sploh!

Skankulja ::

super fajn... ze dowgo me matra da bi flasho grafo.
mam tole grafo: link. ok... flasham z MEDION 9800 XXL 128 BIOS...
prej kakopak nardim backup (flashrom -s 0 backup.bin)... flasham z novim biosem (flashrom -b 0 9800xt.bin -f)... vse lepo in prav... konca bp (se zapiska parkrat da je ql ;))... rebootam... tema. si recem pa ze...se zgodi... najdem eno staro pci grafo... ga bootnem... grem v bios, postimam da nejprej inicializira pci grafo. poknem radeona nazaj v kisto, rebootam. wierd... komp se NE bootne lucka na monitorju sveti zeleno pol pa tisina. si mislim kul... abitki zbija. grem do soseda (8rda+)... spet ista storija. wtf omfg ffs! :D ... je grafa komplet za v kos? kk za vraga nej jo flasham nazaj ce se kista ne bootne z njo v agpju. garancija takisto avtomatsko odpade... delam kaj narobe, kak nasvet,...? re, skank.

Skankulja ::

ah ja... grafa ma r360 core (preverjeno) pa hynix rame.

Skankulja ::

se neki... kaj bi se zgodlo da bi grafo pr przganem kompu zabulo v agp slot? bootno bi ga z pci grafo sow v dos pol bi pa radeona z prkloplenim strom kablom direkt v agp zabulo. :D... slisi se mal bolano sam ajt... ka mi sploh se ostane? ;)

VASkO ::

na ta nacin bos skuro plato in grafo

graficno pusti notri v AGP slotu, saj ce das notri se PCI graficno kartico, imas verjetno v BIOSu ze izbrano, da prikaze sliko na PCI kartici, ce je vstavljena, ce ne pa na AGP.

Skankulja ::

vasko hvala za odgovor... sicer mi ne pomaga kaj dosti sam ajt... vsaj vem da ne smem grafe pr przganem kompu tisat v agp slot ;)... to kar si mi pravkar opiso delam z od vsega zacetka. najbrz si na hitro prebraw moj post. uglavnem stvar je taka, da ko sta in radeon in pci graficna v osnovni plati se komp ne bootne. pika. samo z pci grafo laufa bp. takoj ko vstavim se radeona in saltam kisto se prizge zelena dioda na monitorju to je pa tud vse kar se zgodi... brez bootup "piska", nicesar. in ja v biosu imam nastavljeno, da nejprej inicializira pci grafo. se kaka ideja mogoce? sprobal sem na 2 ploscah zaenkrat in na obeh dela isto (nf7s in 8rda+)... grem sprobat se kolegu ki ima ic7 (p4 plata). nikakor mi pa ni jasno zaka se noce kista bootnt z obema graficnima... arghhh... resno me dajejo zivci.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

VASkO ::

ja, sem res samo na hitro prebral pa nisem vido

zgleda, da je res sfookana, ce to ne dela

DominusSLO ::

skankulja
Nisi slučajno pozabu priklopit elektriko grafi?
Drugače pa sem kr žalosten, ko vidim kakšna fajn grafa je bila žrtev tokrat :'(

Skankulja ::

nism pozabo prklopit strom kabl ;)...
drugac pa pobi sm zrihto... sm sow do kolega (abit ic7 plata) pa je vse steklo bp... ocitno se pci grafa in radeon nista zastopla prek nforce2 chipseta ;). sm pa definitivno zgubo vesele za flashanje... bi skor 40k slo po gobe ;). bom pusto lepo na org biosu. btk. itak ni preformance gaina. da bi pa sow pa se enkrat riskirat zato da mi bo xt pisalo pa da bom lahk temperaturo odcitavo je pa mal jalovo. hvala za pomoc pobi pa srecno.

VASkO ::

ce mas PCB od obicne 9800 pol itak ne mores temperature odcitavat. za to rabis senzor cip na PCBju. s totimi flashanji itak dobis samo XT napis v drverih.

Skankulja ::

medion 9800 xxl rev.1.0 pcb je... mislim da bi moglo laufat.

Boki_ ::

XT bios ti da frekvence XTja (412/365) in advanced shaderje odklene.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

kayz1 ::

Dj probi še 2x, da bo porihtana na XT ko mi jo boš prodal.

Skankulja ::

bejz spat berni ;)... sej bi probo se enkrat flashat sam se mi ne bi dalo se enkrat do kolega hodit nazaj flashat... bomo enkrat ko bo cajt se enkrat probali... :P

kayz1 ::

tvoj radeon je teh anal penetrator

Skankulja ::

gahtik: si z probo flashat mogoc? mislim, da mama identicno kartico... nism pa zihr. mas zelen al rdec pcb?
js mam tole pa se ne pusti flashat ;)...

ce ti jo bo uspelo flashat z medion-ovim biosem porocaj. ;)

Geo ::

Una kartica na sliki se ne da modat tu mate spisek kartic ,ki kaze ce jo je mozno modat al pane... Moje se ne da (una s cipi v ravni vrsti) modat.
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

Skankulja ::

sm ze chekiro ta page neki casa nazaj zato sm biw js tud preprican, da se ne da...
sam bojde se da... vsaj kolkr tu pise. ce komu le uspe nej poroca. ;)

Tugo ::

ena neumnost:
a ni v BIOSu za nastavit kaj je prioriteta pri grafični AGP/PCI?
če imaš tam AGP, potem bi jst reku, da je to krivo.
je pa tole samo strel in upam, da ne v prazno ;)

lp, T.

Skankulja ::

tugo totalno mimo. hvala vseeno ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Radeona 9800 Pro v XT NUJNA POMOČ!

Oddelek: Navijanje
241457 (918) Good Guy
»

9800pro -> 9800XT flash failed

Oddelek: Navijanje
231703 (1161) DjTonic
»

radeon 9800 pro -> XT

Oddelek: Navijanje
131568 (1232) ricola78
»

Problem z navijanjem RAMov na grafični (Hercules Radeon 9600 PRO)

Oddelek: Navijanje
391874 (1352) G@MER
»

2.8ns rami na 9800pro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1205817 (3518) T(he) Boss

Več podobnih tem