» »

Petals round the rose

Petals round the rose

«
1
2

Jackal ::

En zanimiv "brain teaser".

Računalnik (lahko tudi določena oseba - ni važno kdo ali kaj meče kocke) vrže pet(5) igralnih kock. Iz teh kock je potrebno ugotovit pravilen rezultat.

Za igro obstajajo samo 3 pravila:
1. Ime igre je "Petals around the rose".
2. Ime igre je pomembno za pravilno rešitev.
3. Rešitev je v vsakem primeru sodo število ali 0.
Klikni za igro
PS: Petal=cvetni list, Rose=vrtnica, around=okoli

Pomembno je tudi, da tisti, ki ugotovite poanto igre, tega ne poveste nikomur, ki je ne razume. Obstaja namreč prav bratovščina ljudi, ki igro razumejo in vsak mora svečano priseči, da ne bo izdal poante igre. Fraternity

Nekateri ljudje ugotovijo poanto igre v prvem poizkusu, nekateri po par minutah, nekateri po par tednih, mesecih, nekateri nikoli. Zanimiva zgodba kroži tudi o Billu Gatesu, kako si je z dobrim spominom v bistvu prigoljufal pravilne rešitve igre, čeprav igre sploh ni razumel.

Pa veselo napenjanje možgančkov. :D




DODATEK: Poskusite najprej rešiti uganko in potem prebrati ostale poste v tej temi, saj do neke mere razkrivajo rešitev. ---- moderator
  • spremenil: Matek ()

SodVina ::

Dobra fora. :D

Matev ::

ugotovil
ime je res pomembno pri rešitvi

lambda ::

Ja kakšna fora ... uporabljam razne matematične fore, računam na veliko ... pol pa vidim spodaj: "basic math understanding is required"
Ime trikrat prebrat, pol pa it reševat ;>

mare_ ::

Pa ne preveč razmišljat ;)

SodVina ::

Mislim, da bo ta zadeva za racunalniske freake kar kompleksna. Mogoce bi se kaksni vrtnarji bolje odrezali :D

Matek ::

Nora zadeva!!

Ene 10-15 minut sm rabu, sam je pa zanimiva.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Ziga Dolhar ::

Ene trikrat obupal ... Dobra.
https://dolhar.si/

RealSlimShady ::

SodVina Mislim, da bo ta zadeva za racunalniske freake kar kompleksna. Mogoce bi se kaksni vrtnarji bolje odrezal

... samo da ne bo kak racunalnicar pogledal source kode >:D

Jackal ::

@ RealSlimShady: Je pa treba vsako stvar pokvarit, a ne?

Ziga Dolhar ::

Pa sej -- tut če pogledaš izvorno kodo, kvečjemu znaš rešit uganko, je pa vseeno ne dojameš.
https://dolhar.si/

Dzonson ::

jao! 5 zaporedoma je bilo pravilnih in ze ko sem mislil, da sem pogruntal je 6 bila narobe :( (in seveda nekaj nasljednjih tudi)
zdaj bom moral prespat zadevo in jutri dalje :P

jRk0 ::

Resil :D
You fuck up once, you loose two teeth.

RealSlimShady ::

@Jackal: Brez zamere. Je bila samo misel ki se mi je porodila ob komentarju SodVina.
Mislim da pac nisem nikogar s tem prikrajsal za 'kravzljanje mozganov'.

mchaber ::

kul :)
.

Brane2 ::

Neo had finally got tired of fscking around and looked at The Source... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

bond007 ::

Grem stavit, da so bli zadeti ko so si tole zmisl (kaki otroci cvetja :D )

andper ::

Se splača ugotovit s svojo glavo. Čisto tako, zaradi feelinga. Namreč pri kakem petem zgrešenem poskusu se mi je tako močno zahotelo uporabiti the-mighty-Google... ma sem se vzdržal. :))

Ta konkretna različica igre je dobra, ker zahteva od tebe "the score". Pri eni drugi, ki sem jo zasledil, je pa prav pisalo "Enter the number of [spoiler]".

Keyser Soze ::

Rahlo ...... igra... Mislim, kje je catch? Listi okoli vrtnice...

Al pa če bi jo imenovali Partizani okoli fojbe ali Psi okoli jazbečine ali Pingvini okoli luknje ali Taborniki okoli ognja...:\
Pravila so pa ista kot na začetku(razen prvega).

P.S.: Šment sem pameten. 4 nove igre sem pogruntal. Saj ni patentirana...:\

jRk0 ::

Petals Around the Rose.

Da ima skriva samo v sebi vsa navodila za resevanje naloge pr tebi nisem zasledil.
You fuck up once, you loose two teeth.

Keyser Soze ::

PAR? Well, do explain...

Ker če je temu tako... Imava vsak svoj pravilnik za igro...:\

tx-z ::

:D :)) huda fora....še 10x preberte naslov pa 10x poglejte kocke in če vidte povezavo.... ;)

sam če mi ne bi nekdo povedu tega zgori pomojm neb nkol pomislu na to....ps..upam da nism kej preveč izdal :))
tx-z

tx-z ::

sam na nekaterih drugih straneh ti več izda o tej igri....(mislm ne postopka, ampak ko kliknš guess...) in šele takrat zveš da je naslov pomembn..
tx-z

Ziga Dolhar ::

> huda fora....še 10x preberte naslov pa 10x poglejte kocke in če vidte povezavo....

Jao No. 1

> sam če mi ne bi nekdo povedu tega zgori pomojm neb nkol pomislu na to....ps..upam da nism kej preveč izdal

Jao No. 2
https://dolhar.si/

jRk0 ::

eh, ne vem, neki zjeban sem danes, cist zamesal pojme. saj vseeno, igro znam :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Sergio ::

zajeban. zdej ko sm pogruntal, se sam seb zdim neumen, ko sem delal nevemkaksne kompleksne analize... :)))
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BigWhale ::

Jaz sem od zacetka eno rozico ignoriral, ker se mi pac ni zdela rozica, je imela premalo listov. Potem sem pa source pogledal, pa sem pac ugotovil, da si je tisti, ki je igro izmislil predstavljal rozo precej bolj abstraktno kot jaz. :P

Keyser Soze ::

Ma ja. On si je pomoje predstavljal rožice z luknjicami. ;)

jarre ::

Moje abstraktno razmišljanje je popolnoma na psu. Dokler nisem ugotovil, sem se zapletal v že skoraj neverjetno kompleksne matematične formule... in bil besen, ker tega nisem znal rešiti.

Popoldan bom poskusil to igro pokazati šestletni nečakinji moje punce. Mislim, da bo otrok bolj uspešen.

LP

Sunna ::

kompliciram in kompliciram ... ime je pomembno ja, čeprav si ga magar sam spomneš. kr neki, otročje...

CaqKa ::

hmm včeraj sem očitno malo preveč razmišljal zraven da nisem prišel do reštive.. bom pa danes še enkrat :)

CaqKa ::

heh.. bigie hvala za pomoč :)

Keyser Soze ::

Predlagam, da se s ponvijo močno udariš po glavi, začneš škiliti in se šele POTEM lotiš reševanja uganke. Pomoje boš še v prvem poizkusu prišel do rešitve.:P

CaqKa ::

malo si prepozn z nasvetom :)

]Fusion[ ::

No ja za moj okus ima uganka malo preveč "motečih faktorjev" ki nimajo nobene veze z rešitvijo. Da jih naštejem nekaj:
-barve kock :/
-da je številka kocke tudi zapisana (mislim da vsak ve preštet pike)
-slika vrtnice ob strani
-Francoska (al pač keri jezik je) beseda v imenu igre. Zakaj ni naslov Leaves Around the rose?
-pa še kaj bi se najdlo

Rečte kaj hočete samo jaz mam rad uganke "to the point". To kaj vidim uporabim.
Tak da bi pomoje morala uganka imet samo slike kock in polje ki ti pove če si prav ugotovil :>
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

mare_ ::

@]Fusion[: Petal je tako anngleško, da bolj skor ne more več bit ;)

]Fusion[ ::

Hmm, ok by bad. ignorirajte ono točko...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Matev ::

Fusion zakaj te pa slika vrtnice ob strani moti?

Matek ::

Jah, če bi prebral še spremljevalni tekst, bi kaj hitro eliminiral te moteče faktorje. Piše, da se zadevo da igrat kar tako s petimi navadnimi kockami, kar faktor barve odstrani. To, da je številka kocke zapisana, je zato, da pri raznem poskušanju z matematičnimi operacijami hitreje delaš, slika vrtnice ob strani pa je zgolj ilustracija imena. Za ostale stvari še nekako razumem, ta rožica ob strani pa te res ne bi smela preveč motiti.

Sicer pa par stvari mora biti, vsaka taka uganka mora imeti par faktorjev, zaradi katerih postane brain-teaser. Vedno je problem zadeve najti izmed vseh stvari, ki bi lahko vplivale na rešitev, tisto pravo. Če zreduciraš čisto vse dodatne zadeve, prideš na koncu do gole matematike.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

]Fusion[ ::

- "Piše, da se zadevo da igrat kar tako s petimi navadnimi kockami, kar faktor barve odstrani." Ok priznam. Samo vseeno me je precej motlo :P

//MOŽNI SPOILER//
- "To, da je številka kocke zapisana, je zato, da pri raznem poskušanju z matematičnimi operacijami hitreje delaš" Ja super, v končni fazi pa matematike ne rabiš, torej te samo zavaja.
//KONEC SPOILERA//

-"Če zreduciraš čisto vse dodatne zadeve, prideš na koncu do gole matematike." Ne vem če bi se dalo to rešitev zapisat matematično. Vsaj v obliki enačbe ne.

-"ta rožica ob strani pa te res ne bi smela preveč motiti." Ko misliš da si že vse mogoče kombinacije naredil te začne ta vrtnica zelo motit. Še posebaj ker je ime igre povezan z vrtnico.

Je pa res da je uganka bolj privlačna zaradi teh okraskov, samo pomoje jih je tu preveč. Odstranit vrtnico in barve kock! Če že ne drugo :)

P.S.: upam da nisem komu pokvaril izkušnje ob reševanju uganke, če sem se iskreno opravičujem :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

Matek ::

Jah no, matematicno:


//SPOILER SPOILER SPOILER //
[n kock s stevilom 5] * 4 + [n kock s stevilom 3] * 2 = resitev
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

jRk0 ::

Mene zanima kako dolgo bi nek racunalniski program rabil da bi skuzil finto tega.
S tem da nima moznosti abstraktnega misljenja itak ne bi mogel, ampak bi pac vzel stevilke kock in potem verjetno ugibal razne moznosti da bi se izslo, a?
You fuck up once, you loose two teeth.

]Fusion[ ::

Računalnik bi prišo verjetno do neke čudne enačbe na podlagi poskusov...

@MMM: Ja recimo da je to to.

P.S.: Jaz se tak mučim da ne bi povedal rešitve MMM pa kar ven butne :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

speed machine ::

Jaz se tak mučim da ne bi povedal rešitve MMM pa kar ven butne :)


Kot bi reku Jonas Ž.: špil ferderber.
//

]Fusion[ ::

No saj ni 100% rešitev. Še vedno ne veš zakaj je ta enačba taka kot je...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

lambda ::

No, če koga motijo nepotrebni faktorji ...
Another version

Ko sem jaz tole sprobal, povezava na vrhu strani ni delala in sem izbral drugi zadetek googla.

Matek ::

Se opravicujem, sploh se nisem zavedal, da sem povedal resitev :X. Sem dodal zdaj opozorilo v prvi post, da ne bom komu kvaril veselja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gandalfar ::

jao, kera glupa fora! :>

Dzonson ::

MMM: kaj ce bi enostavno pobrisal svoj post :D
marsikdo bo raje pogledal kot pa mozgal

roscha ::

Kakšna češka fora! 8-O

Sem rabil ene 5 minut.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matematični nalogi

Oddelek: Šola
221459 (1082) technolog
»

Zanimivi nalogi iz kombinatorike

Oddelek: Šola
111314 (942) Volta
»

Sagrario's Room Escape

Oddelek: Loža
141678 (1155) Nagi Bator
»

Verjetnostne uganke (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
816109 (4540) SavoKovac
»

Umski izzivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
836148 (4976) Thomas

Več podobnih tem