» »

Shladiti OHIŠJE + info glede stabilnosti

Shladiti OHIŠJE + info glede stabilnosti

Dalmatinc ::

Jst bi rabu ene par informaciji, ki proim da se nanašajo izključno na lj območje; hvala

Mogu bi mal shladit ohišje, pa nevem a je temparatura 34/35 za tale letni čas primirna za sistem (ne procesor). Procesorske tempaature mi računalnik ne kaže, če veste zakaj ne, kaj bi lahko bil vzrok mi poejte. Mam pa Intel celerona 2 + vulcana 2 in QDI BX matično.

No prvo mi povejte glede stabilnosti. A je procesor prevroč, ali ni če mi naprimer po 8 urah Serius Sama dela normalno. Ali je vseeno lahko prevroč in ga bo pobralo. Pomoje ne, sam bi rad še vaše mnenje.

Pol me pa zanima še neki. Rabu bi 2 ventilatorja za ohišje pa da naredim pretok zraka pa me zanima v kateri štacuni v LJ svetujete da jih kupim !!! rabim skonto !!! pa da bojo dober delal pa de se novjo drli. Pa mi še povejte kolk bom s tem pridobil ? No to bom vsekakkor naredil vi mi sam povejte eno ugodno verzijo, pa če je mogoče, še tipe ventilatorjev, al pa http stran da si lahko jst to ogledam.

ajd

hvala za odgovore>:D

Tomi ::

Že vrabci na vejah čivkajo, da se najbolj splača imeti Sunon ventilatorje, in da jih imajo v IC ( hm, OC ) elektroniki.
Ne vem, zakaj se tako sekiraš za svoj procesor, če imaš pa dobro ohlajenega. Saj ne bo učakal niti polovice svoje delovne dobe ( recimo 8 let ).
Temperatura pa niti ni tako visoka, ker imaš gotovo v sobi 27C.
metrodusa.blogspot.com

OldSkul ::

Ti maš temeraturo sistema visoko ker mam jest TB 900 pa mam temperaturo sis. 30-31!.Imam pa dva venta od spredi ter dva čist uuzad !

Dalmatinc ::

In v čem je fora Sandarji, če ne veš tebi ohišje prepihuje, kolker se pa jaz razumem, pa temparatura procesorja nima veze z temparaturo sistema, ali pač ?

Dalmatinc ::

Folk, men je tole prav žalostno; pr temu podjetju k mi ga je odzgori en prjazen slo-techovec povedu ni niti ene slike artikla, kje naj jst stanem sliko, da vidim kakšni so ti ventilatorji. No če ker to ve, svaka mu čast !>:D

Bungee- ::

1. Temperatura v "hisi" PC-ja je v tem letnem casu pac visja, no ja seveda je tudi zunanja temperatura .... :P
2. Stran za SUNON ventilatorje je tu.
Aja pa temperatura procesorja in tudi drugih komponent (meni se diski blazno grejejo) pa je kar hitro nizja ce naredis cez "hiso" prepih, vendar pa moras potem racunat s povecano kolicino prahu ;(( Upam da ti to kaj pomaga. Aja na SUNONovi strani imas tudi glasnostne parametre, tako a bos lahko recimo pricakoval nivo glasnosti :)) Pa se kej povpras ce te zanima.
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Dalmatinc ::

Glej mislim naredit, takle prepih enga oduspodi da bo pihal pa enga na vrhu......
Pa to rabim dva različna venta; enga k piha not pa enga k ven......kajne ?

Pol pa a to so te venti k so na ceniku od te prej umenjene firme !!>:D

Tjulenj ::

dva razlicna?? zakaj? enega obrnes tako da piha not, drugega pa tako da piha ven.
sunon so super ampak tudi glasni venti. ce pa jih das na 5V bodo pa kar fini. tihe ventilatorje (pa tudi manj pihajo) so pa svojcas prodajali v conradu za malenkost cez jurja

OldSkul ::

Ne ne rabiš dva različna venta!
Saj samo vent obrneš pa ti piha nasprosno recimo,mal probaj!

gorenc ::

zelo tihe in ucinkovite (8cm, 12V) vente prodajajo v Megahitu za 590SIT!

Dalmatinc ::

8 cm .......... KAJ MI NAJ BO 8 cm


Zdej mi pa naj prosim en k ga je v preteklosti kupil pove kje saknat poceni tih pa močen ventilator !>:D

Tjulenj ::

poceni in tih - conrad
mocen - ic elektronika

mocnejsi ko je, vec prepiha ustvari in posledicno tudi vec hrupa (pis vetra... sam ventilator sploh ni tako glasen pomojem :D)

Boltezar ::

Pri IC-ju imajo trenutno le ta tanke Sunone,se pravi 120*120*25 mm,tipska oznaka KD121PTS1-6A, na 4,8 V in pretoka 88 CFM, ta debelejše in močnejše (več pretoka +100 CFM) so že razprodali,cena je 2,475 Sit na kos, brez davka,plastika kot sama površina lopatic je precej kvalitena in tudi pihajo precej potiho, sicer jih še nisem v škatlo vdelal, ampak tako na prostem so zelo tihi.
LP Boltezar

Dalmatinc ::

Se pravi da 80x80 Ni !!

POVEJTE KJE NAJ TO STAKNEM PA ČIM CENEJE !!!!!!!>:D

OldSkul ::

V IC elektroniki se je vse skup podražlu!

Dalmatinc ::

A najde kdo v conrandu na ceniku kake vente jst jih ne !!!!!!>:D

OldSkul ::

V konradu prodajajo samo une ta drage vente,kakor jaz vem so nehali z prodajo ta pocenih vendar dobrih!

Dalmatinc ::

Zaboga a bi pol men kdo povedal kje staknat poceni tih ventilator !!!

Boltezar ::

Mislim da se ti odgovor skriva,nekje med že podanimi odgovori,najcenejša možnost je nakup 80*80mm ventilatorjev v Megahiti,okoli 600 Sit kos,imajo že molex konektorje,jaz sem si enga nabavil pred kakšnimi 5 meseci.
LP Boltezar
PS: nisem napisal da nimajo 80*80 mm Sunonov v IC,nisem preveril ,ker me to ni zanimal,mogoče jih majo,so pa vrjetno dražji od Megahitovih.

OldSkul ::

Najbolj je tazga kupi ki je iz napajalnika!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
844683 (3128) goku :)
»

Nekaj o potenciometru, Ledicah in ventih

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261517 (1031) Tic
»

Dodatni ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151189 (843) faca9
»

Katere ventilatorje kupiti??? Pomoč prosim!!!

Oddelek: Kaj kupiti
121123 (849) BojlerTM
»

Conrad ventilators...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321850 (1328) element

Več podobnih tem