» »

kaj je šlo?

kaj je šlo?

gasperxp ::

hej

zj mi pa ni nc jasno?

comp sm ugasnu. vzeu ven wlan kartico. comp zalaufam pridem u winse, ko se nalozijo se sam resetira. comp se seveda zalaufa a je nekj narobe. najprej sm opazu to da se ne vrtijo ventilatorji k so prkloplen na matično (procesor, 2 dodatna venta). tkoj ugasnem, in je zasmrdelo po nekaj kar se je speklo. sm pogledu proc in je videt vredu in tud nic ne smrdi po zapalenem.
nevem kaj bi lahk slo? probal sem večkrat spet zalaufat pa je isto sr*nje.
verjetno da je kej s plato narobe. ma ne vem.

asus a7v8x-x
athlon 2600
512 rama
120 gb
itd..

pliz help me!

tnx

jest10 ::

Ja išči nekaj zasmojenega ane

Engineer_SLO ::

menjaj plato....

>:D
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

gasperxp ::

hej

zej sm se nekj ugotovu. en dolg pa trije kratki! rami niso, ker sm druge dau not, in te sm probau drugot pa delajo.

lp

upam da je res "sam" plata:)

JanezC ::

Slovenščino si imel (imaš) verjetno šus!!! Saj človek komaj razume, kaj si hotel napisati.
Očitno sem prestar za tole, vendar, če pričakuješ neki odgovor, moraš biti razumljiv!
Če se ne vrtijo ventilatorji pomeni, da je nekaj v kratkem stiku. Če je smrdelo, si nekaj pokuril, kar pa ni nujno, da boš našel kar tako s pogledom. Vzemi ven vse kartice, odklopi vse diske. Poskusi na novo štartati računalnik, ventilatorji se morajo vrteti.
Če ne, preveri izhodne napetosti usmernika. Ne odpiraj usmernika, da te ne ubije.
Saj ni druge - usmernik ali MB!

JanezC ::

Eh, zdaj videl še en tvoj post! Če piska, pomeni, da je nekaj v stiku ali pa slabo vštekano.
Preveri kartice, če so porinjene do konca v slote, odklopi diske, pa poskusi še enkrat.

gasperxp ::

hej

najdu napako. ceu comp sm razdru in na plati zadaj vidu da je ena potka sežgana. pol sm pa sam mal zdrgnu z izvijačem da ni več tiste ožnanine in zadeva dela. zgleda da je bilo nekaj v stiku.

tnx vsem

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne dela

Oddelek: Strojna oprema
211374 (856) solatko
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689796 (8258) Helena123
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232814 (2342) Seljak
»

napajalnik se užge, matična plošča se odziva neprimerno

Oddelek: Strojna oprema
393834 (3538) Pyr0Beast
»

Danes sestavljam novi computer...

Oddelek: Strojna oprema
281717 (1031) antonija

Več podobnih tem