» »

Kako deluje GSM?

Kako deluje GSM?

visnar ::

Pozdravljeni!

Zanima me kako se GSMi prepoznavajo v omrežju?
Ali je možno prestrezanje signalov z navadnim GSM saj
so radio scannerji precej dragi? Ali je možno postaviti komunikacijo dveh bližnjih GSM brez posredovanja (služenja) providerja?

:D

shaman2 ::

hy o delovanju GSM-ov obsaja zelo veliko literature predvsem(nazalost) v anglescini, poskusil ti bom odgovorit na tvoja vprasanja zelo na kratko kako se GSM-i prepoznajo v omrezju??? GSM terminali se med seboj ne poznajo, vsi narocniki ter halo ali mobi uporabniki so zapisani v VLR-ju ( visitor location register) in ko recimo klices soseda ne ves kje je tvoj aparat tud ne..itd..prevec za tukaj napisat, kar se tice prestrezanja signalov je nemogoce ker so signali kodirani z dolocenimi algoritmi tud ce mas ne vem kasen skener mislim da to ne gre ce ne poznas algoritma, in tud ga nikjer ne bos najdu tako da ne isci:)), da se edino NMT-je poslusat z navadno UKV postajo za 300 DEM.

shaman2 ::

Pozabil sem na zadnje vprasanje komunikacija med 2 GSM aparati ni mogoca brez operaterja, ce bi bila bi bili to Walki-Talky (ne vem ce se tako napise),zakaj? zato ker GSM terminalu bazna postaja posilja podatke o tem z koliksno mocjo naj oddaja glede na nivo signala, pravtako bazna singonizira GSM da sploh deluje, se pravi brez bazne postaje je terminal neuporaben. Tukaj mas se en PDF fajl v SLO kjer je na kratko nekaj napisano o GSM omrezju varnosti in storitvah.http://grimi.siol.net/file/gtk2/GSM_Sem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britanska policija poseduje opremo za tajni nadzor telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9929404 (26196) BlueRunner
»

Nadzor novinarjev: afera Kos - Ranc (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
608131 (8130) poweroff
»

Objavljen predlog Pravilnika o opremi in vmesnikih za zakonito prestrezanje komunikac

Oddelek: Novice / Zasebnost
474821 (3214) BigWhale
»

Kaj je res, da ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
424778 (4178) BBB
»

Je mobilni telefon sledilna naprava?

Oddelek: Novice / Zasebnost
2213796 (13796) imott3791

Več podobnih tem