» »

Prilagodljiv linux

Prilagodljiv linux

Bojevnik ::

Trenutno zbiram med linuxi pa na vem za katerega bi se odločil.
Mislim imeti FTP strežnik. Predvsem pa ga mislim uporabljati za multimedio.
Naj bo prilagodljiv kolikor se le da.
Z linuxom imam malo izkušenj(nekaj časa sem imel slackware in pa sourcemage). Zanima me kater linux priporočate (Debian odpade).
  • spremenilo: Bojevnik ()

Daedalus ::

Heh, najprej zahtevaš prilagodljivo distribucijo, pol pa eno najbolj prilagodljivih izločiš. Samo bom nesramen in ti bom kr predlagal Debian in sicer netinstall. Pa Gentoo naj bi bil tudi zelo prilagodljiv, ampak s tem nimam izkušenj...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

Za to kar si ti napisal je primerna katerakoli linux distribucija.

Bojevnik ::

Hvala za odgovore.
Debian sem pa izločil zato, ker sem ga že probal, sam mi ga ni uspelo usposobit(sem začetnik v linuxu). Pa tudi prijatelj mi ga je odsvetoval.

overlord_tm ::

Potem bi ti tud Gentoo odsvetoval:D

Monster ::

..če si že enkrat mel slacka gor .. pl ga daj kr nazaj, za ftp pa uporab vstfpd pa bo ... pol ure dela ;)
Ka zaboga...

Daedalus ::

>Pa tudi prijatelj mi ga je odsvetoval.

Daj pošlji ti tega prijatelja sem, da nam razloži tole>:D :D ;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Bojevnik ::

Daedalus je npisal:
Pa tudi prijatelj mi ga je odsvetoval. Daj pošlji ti tega prijatelja sem, da nam razloži tole

Baje naj bi debian imel zastarele stavri.


Drgač pa sem se kr za slacka odločil.

P.S. Debiana tud ta prjatu ni znal usposobit, čeprav je "linuxsaš".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

roscha ::

Ti temu "prijatlu" povej, da če 1x od daleč vidiš in 3x slišiš za Linux še misi Linuxaš. OK?

Pomoje je moj fotr (50+) večji Linux guru kot tvoj kolega. Fura Debian testing, pa tudi diskete zna mountat in umountat pa take stvari. Ok, ok "sistemc" sem vseeno jest :D

Debil je pa "zastarel" samo v stable različici. Unstable je bolj frišna reč kot kak Suse 9.2. Popravki & updati so dnevni.

Sploh pa imaš ločeno temo "Debian kot workstation-how-to", pa si še tam kaj preberi.




Le zakaj zadnje čase opažam da vas cela horda želi Linux samo zaradi COOL faktorja, pričakuje pa Winblowze z drugim imenom? Če se ne želite naučit kaj novega ostanite tam kjer ste in ne jamrajte non stop. Tudi blesave winze se je treba naučit uporabljat. Razlika je le v tem da jih večinoma vsi uporabljate že od zdavnaj in ste pozabili, da je bilo med tem časom tudi precej učenja zraven.

Bojevnik ::

Nočem linuxa samo zaradi COOL faktorja. Kot sem rekel sem ga že malo
uporabljal in mi je bil zelo všeč, predvsem zaradi tišine, ker pri windows
je disk zelo glasen, čeprav odstranjujem viruse, trojance redno.
Sem mislil na linux že dosti prej preklopit, toda sem veliko igral na linuxu je pa malo iger.
Zadnje čase pa zelo malo igram, tiste igra, ki jih pa igram, obstajajo pa tudi linux verzije.


P.S tist prijatu je linuxsaš, res pa je da ni guru. (windowsow ne uporablja,
je pa "specializiran" na sourcemagu.

Gandalfar ::

wtf je sourcemag?

Nerdor ::

Čarovnik, ki čara (ali pa je začaran od) Odprto Kodo. I think!? :D

PS: mislim, da izraz prihaja od 80's slanga, tisti, ki se s kompjuterji ukvarja je (najbrž) "Čarovnik". :)) Ker tipkanje "misterijoznih ukazov" je bil pojem "čaranja" navadnim smrtnikom. :D
PSS: tudi Windows uporabnikom, se zdijo Linux uporabniki, ki besno klofajo komande v konzoli, srednjeveški magiciani aka mag-i. :D

Pithlit ::

Sourcemage ne pa sourcemag. Pomaga če si folk zapomni imena taka kot so.
Life is as complicated as we make it...

Nerdor ::

Pithlit: a si mogoče slišal za Undead\Evil Entity Linux >:D ?

Zanimivo je to, da obstajajo distribucije "v stilu določene tematike". :))

64202 ::

Tale sourcemage linux ma verjetno takle link:
/bin/sh -> /usr/games/nethack
:D

Pithlit ::

Nerdor: nope... te obskurne zadeve mi pa res ne sedejo :D sem prevč konzervativen tip.
Life is as complicated as we make it...

Bojevnik ::

V bistvu je soucemage še kar všečn, čeprav imam trenutno raje slacka.
Vendar je brez široke povezave neuporaben ker skoraj ve potegneš z interneta, ker je osnovna verzija zelo okrnjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

ShowDown ::

>Debian sem pa izločil zato, ker sem ga že probal, sam mi ga ni uspelo usposobit(sem začetnik v linuxu). Pa tudi prijatelj mi ga je odsvetoval.

No pol si pa res ultra začetnik. Jaz sem windows fan (yes, shame on me) pa mi je uspelo usposobiti debian.:D Pred debiani sem linux uporabljal vse skupaj mogoče 3 ure pol pa sem se odločil za debian. Suse je za moje pojme drek, mandrake slabši kot suse, debian je še res najbolje. (drugih niti poskusil nisem)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater Linux za server?

Oddelek: Izdelava spletišč
362547 (1949) kekz

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341788 (1351) BigWhale
»

Linux za Pentium 133

Oddelek: Operacijski sistemi
101096 (985) schurda
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341498 (1105) roscha
»

katiri linux-i so najlažji za uporabo

Oddelek: Operacijski sistemi
91378 (1245) R0K

Več podobnih tem