» »

Ubuntu Linux

Ubuntu Linux

pblaz ::

Zivjo! Zanima me, kaksne izkusnje imete s to distribucijo in ali jo je vredno preizkusiti.

Gandalfar ::

odlicne! Vsekakor probaj.

pblaz ::

pa kaj to temelji na debianu ali kako? potem za instalacijo paketov uporabljam aptget? kako se pa se drugace razlikuje od debiana?

Daedalus ::

Ubuntu je lepo zapakiran debian, ki uporablja izbor programja za debian. Seveda vsebuje vsa orodja, kot debian, torej tudi apt-get. Razlika od "navadnega" debiana je pa v tem, da ubuntu inštalacija vsebuje že vse potrebno za workstation, kot so si to zamislili avtorji. Pač poskusi, pa boš videl, če ti odgovarja ali ne...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pblaz ::

glede na velikost iso fajla predvidevam, da nima veliko nepotrebne navlake - to mi gre na jetra pri kaksni fedori in podobnih distribucijah, ki ti vsilijo polno nekega sranja. to mi je vsec tudi pri gentooju, kjer instaliras pac tisto, kar rabis (toda trenutno nimam casa za instalacijo)

Daedalus ::

V bistvu ima tiste pakete, ki so za workstation potrebni. Se pravi pisarniški paket, mail odjemalca, vse za multimedio, orodja za nastavljanje sistema, ipd...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

christooss ::

Ubuntu all the way

Res je dobr. Prva distribucija ki sem jo uspel namestiti na disk in nato vsaj trikrat zagnat :D Vse dela res iz prve.

Priporočam

samo morš pa apt-get gstreamer0.8-plugins da ti res tud mp3ji delajo to je edin minus pa še to bl majcken
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kaj izbrat za home ker sm se windowsov že naveliču

Oddelek: Operacijski sistemi
81329 (1143) BigWhale
»

Kateri linuxi so najboljši za uporabo

Oddelek: Operacijski sistemi
262178 (1671) mte
»

Prehod na Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
291667 (1095) zmelkoow
»

Kaj je bolše windows ali linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
565644 (4399) MasterMind
»

Idealna linux distribucija

Oddelek: Operacijski sistemi
451527 (1056) noraguta

Več podobnih tem