» »

[PHP] pošiljanje byte.ov

[PHP] pošiljanje byte.ov

Taras_Bulba ::

Pozdrav!

Me zanima, če se v php-ju da narediti kos kode, ki bi na določen ip naslov občasno poslala zaporedje podatkov. Zadeva naj ne bi bila omejena s serverjem (kaj vem kakšne omejitve bi imel server, pa tudi skrbnik nisem jaz).

V glavnem rad bi kakšen namig kako narediti skripto, ki bi se recimo enkrat dnevno "javila".

OwcA ::

Kje je problem, v pošiljanju (tu si pomagaj s socketi) ali periodičnosti (tu ni pomoči, odvisen si od strežnika)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Taras_Bulba ::

mhm sem našel socket_send zadevo, hvala. Periodičnost pa niti ni tako pomembna, bi pa verjetno moral zadevo dati v cron ali kaj takega. No to ni več odvisno od mene.

Taras_Bulba ::

Warning: socket_connect() unable to connect [13]: Permission denied in /home/www/test.php on line 19
connection failed Error:Permission denied


Dead end?

OwcA ::

Kakšen drug port?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Taras_Bulba ::

aha... priporočaš kakšnega splošno znanega, zdaj je na 2050 al naj grem lepo po vrsti? poskusim 80, pa da vidimo kaj bo... če bo zmanjkal interneta nisem bil jaz :D

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Odvisno kaj hočeš. Če imaš nadzor tudi nad tistim računalnikom, ali veš na katerem portu stvar posluša za tvojo aplikacijo, je jasno kako in kaj, drugače pa pošiljanje podatkov kar nekam tako ne bo obrodilo sadov.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem pri sprembi root gesla v MySQL v Ubuntu

Oddelek: Pomoč in nasveti
231202 (782) killa bee
»

PHP davčna blagajna

Oddelek: Programiranje
187640 (5664) brble
»

Ubuntu 9.04->10.04 = Mail ne dela več

Oddelek: Operacijski sistemi
6840 (757) Icematxyz
»

Moji strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
323256 (2172) Hexx
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304028 (3441) snow

Več podobnih tem