» »

Problem z grafiko - nujno

Problem z grafiko - nujno

PhotoBlaz ::

Graficna Gf4 Ti4200 64Mb, Gainward
NEOVO F-419 LCD monitor
Win XP

Problem pa vidite na spodnjih slicicah.
Vceraj zvecer sem normalno vgasnil racunalnik, danes zjutraj prizgem...in rezultat takle.
To se mi je ze parkrat zgodilo, vendar po reset-u je bilo spet normalno.
To se zgodi ce je na VGA ali DVI prikljucku popolnoma enako!
V Safe modu se da prit v windowse, vendar so tiste vertikalne crte skos prisotne.
Graficna kartica ni bila nikoli navita.
Sumim da je sla graficna k vragu....monitor bom stestiral zdaj na drugem racunalniku.

Kaj naj naredim, je to kaksna finta, oziroma kaj je lahko narobe?
 003.jpg

003.jpg


 005.jpg

005.jpg


 006.jpg

006.jpg


Tako prikaze, ko pride do zacetnega screen-a kjer izberes uporabnika,...nato se po eni minuti racunalnik resetira.

Hvala za hitre odgovore....bom moral hitro ukrepati, ker racunalnik protrebujem za delo.
LP
  • spremenilo: PhotoBlaz ()

Meamoto ::

Skoraj definitivno fuč grafična.

kriko1 ::

Probej v biosu izklopit agp fast write... nwki podobnega je blo pr meni, ma samo v winsih, ne vem...

PhotoBlaz ::

Evo,...kot ponavad.....spet zacel normalno funkcionirat.
Sem ga vzgal na Safe mode....sel na kosilo..prisel nazaj,...in slika je bila v Safe modu normalna....resetiral z normalnimi nastavitvami,...dela normalno,.....
Kaj bi to lohh sploh blo?
Saj dokler takole dela, sploh ni panike...dobro da vem za drugic, da bo spet zacela delat ;)

zee ::

Grafična is going bye-bye.

Poglej, kako je s hlajenje grafične. Lahko da se ne hladi dovolj (vent kaj šteka).

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PhotoBlaz ::

Se vedno lepo normalno dela,...ne vem kaj je imela zadnjic probleme...res mi ni jasno!
No sej je se dobr da dela ;)!

jebesnick ::

kolkio waten imas napajalc.to se je dogajalo tutdi moje prijatelju na ati radeon 9800pro ki je ime 300watni napajalnik in muu je isto crte tko vn vrgl.ko je probal pa na 400watnem je bilo pa vse normalno

PhotoBlaz ::

Evo spet se je zadevca zgodila,....in se kar traja....sprobal sem graficno tudi na drugem racunalniku,..kjer je bilo povsem enako.

Ocitno mi nakup nove graficne ne uide :\
Pogledal sem tudi pod hladilnik,....hm mogoce nima 100% stika, vsaj kolikor sem lahko razbral to s tem koliko je bila pasta razmazana po hladilniku. Mogoce se je zaradi tega pregrela in unicila graficna?!?! Je to mozno, ceprav se vedno v Safe modu kaze vcasih normalno. Mislm zanima me, ce je mozno da se skuri "polovicno" HAHA?

Zdej pa se ce loh tukaj svetujete, katero graficno do 15k z DVI-jem je za nabavit? Pa da bi bila performancno priblizno enaka tej ki jo imam, pac ali pa boljsa :) ce se da za ta dnar kej bolsga sploh dobit.
Vec niti ne bi odstel, ker ne igram skoraj nic iger(NFS 2x na mesec).
Pa se nekaj kar mi je dokaj pomembno,..da ima graficna samo rebra, magari vecja, pa brez ventilatorja.(imam rad tisino)

Zdaj ali Geforce ali Radeon,...mi je vec ali manj vseeno, loh pa mal razlozite kaj je bols, pa zakaj.

Ful hvala!

P.S. Aja Jebesnick,...mam 400W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PhotoBlaz ()

PhotoBlaz ::

Znoru bom......spet je zacel delat, k sm ga mel v Safe modu uzganga ksno urco je kr normalno ratal!
Ja skurjen zgleda nc ne more bit....ce ne neb enkrat delal enkrat pa ne.......dejmo folk pogruntat kaj ga moja Ti4200 bixa ;)

...grem mal smucat ,...ajde folk, pogruntite kej do tokra, pa vseen svetujte tud za nakup nove,..ce se tejle res enkrat ne zmisl vec delat>:D

polde66 ::

enkat me je prbližn tko zafrkaval, pol sem pa čist u nulo drajverje odinštaliral pa še enkrat od novga, sevede sem tud grafično spucal ven vzel, ves prah popihal odstranil, ma je bla k s trgovine. Pol mi je pa delal. Hecn, vzroka pa še zdej ne vem, sem mel pa že škatlo pripravljeno za JAE servis.
Skratka probej z deinštalacijo komplet drajverjev, mogoče bo kej pomagal, pol pa jovo na novo. No sicer mam radeona, ampak za probat je.
polde

d3n15 ::

em ja mislm daj grafa odbrenkala svoje drgač pa nabav radeona 9600 128 mb

Sami ::

drgač pa nabav radeona 9600 128 mb

S tem ne bo nič pridobil, ker je R9600 počasnejši od Ti4200.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP laptop zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
131854 (1300) Globetrotter
»

ne pravilno delovanje ekrana- priložena slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
304347 (3730) solatko
»

Monitor problem-DVI

Oddelek: Strojna oprema
71344 (1149) eales
»

Power saving mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
173245 (2894) amigo_no1
»

Ni slike po inštalaciji driverjov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121278 (1138) Miran2005

Več podobnih tem