» »

c++ dodajanje na seznam

c++ dodajanje na seznam

alum ::

torej...iz datoteke preberem podatek o studentu in jih vrstico za vrstico shranim v polje znakov...ustvarjen imam razred student (ki deluje!), katerega pretvorbeni konstruktor iz niza iznakov izloci ime in priimek, nato pa jih s pomocjo pripadajocih funkcij vrne (v main)...tukaj se torej vse brez tezav...

tezava se pojavi, ker bi rad socasno, ko jas elemente berem, te elemente dodajal v seznam...koda

do
{
for(j=0; temp[z][j] != '\0'; j++)
       niz[j] = temp[z][j];
niz[j] = '\0';
// iz prebranega besedila izlocim vrstico in jo shranim v svoje polje

student a(niz, z);
//klic konstruktorja

cout << a.getIme() << endl;
}
while(z != i);


torej...vem da vse to sedaj deluje malo konfuzno, ker zraven ni ostale kode, ampak mislim, da bi to moralo biti dovolj...torej zanka do se vrsi toliko casa, dokler ne precese vseh vrstic...problem je vrjetno pri klicu konstruktorja...ali lahko veckrat ustvarim objekt a razreda student? verjetno ne...torej verjetno ustvariti dinamicni prostor...no priznam....objektov se nisem ustvarjal na tak nacin( ce je sploh pravi)....prosim torej za pomoc, kako klicat konstruktor veckrat, ce je le-ta v zanki in ga ne morem preimenovat...

lp, wakum

/edit: s preimenovat mislim na uporabo razlicnih imen kot student a; student b;....
  • spremenilo: alum ()

OwcA ::

Ne vidim razloga, da ne bi klical konstruktorja večkrat, tako ali tako je domet a-ja omejen na do zanko. Ni pa to zelo lepa rešitev.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CCfly ::

Ojoj. Poglej si cin.readline() funkcijo. Vsako vrstico takoj sparsaj in iz njih naredi nov objekt Student, ki ga uvrstis v seznam.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

OwcA ::

Je student slučajno kontejner? Ako je temu tako, je prvi del mojega odgovora nesmiselen.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

CCfly ::

Mislim da ne, bi bilo pa smiselno.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

alum ::

kaj je to kontejner?:\

vrstico sparsa konstruktor, kar je ok...problem je, ker mi ne deluje, ko isti konstruktor (torej student a(niz, z) ) klicem veckrat...poskusil sem takoj za klicem konstruktorja izpisati ime, pa ga je izpisalo le prvic, medtem ko drugic ni izpisalo...prav tako pred klicem konstruktorja brez problema izpisem prvo in drugo vrstico...torej je problem nekje v studentu...vendar pa tudi student deluje, saj sem ga uporabil z podobno aplikacijo, ki je dobivala podatke v isti obliki in ni imel tezav!

OwcA ::

Kater (zahojen ;)) prevajalnik uporabljaš? a bi moral umreti vsako iteracijo.

Drugače lahko poskusiš z
std::cout << student(niz,z).getIme() << std::endl;


Kontejner je točno to, kar pravi ime. Nekaj v kar stlačiš (poljubno) mnogo nečesa. Vsak array je teoretično preprost kontejner.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

alum ::

g++:))

no sedaj sem ugotovil, da konstruktor sploh ne ustvari drugega objekta...v bistvu me je zanimalo le, ce lahko uporabim dvakrat klic istega konstruktorja...torej 2x student a...dalje pa bom ze nekako...

hvala vseeno...

lp

CCfly ::

g++ -ansi -Wall -pedantic
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

alum ::

ok...problem resen...v nizu sem pozabljal na znak '\n', ki je zruso konstruktor;) ...

se enkrat hvala obema...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AJAX kratke naloge

Oddelek: Izdelava spletišč
192149 (1616) Yacked2
»

Program ne deluje več (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
506189 (4927) Genetic
»

Java Objekti

Oddelek: Programiranje
102110 (1804) Mavrik
»

osnove v Javi - zvezdice

Oddelek: Programiranje
403388 (2610) Tutankhamun
»

[C] Narascajoce sortiranje linearnega seznama

Oddelek: Programiranje
71766 (1655) Jebiveter

Več podobnih tem