» »

Razdeliti disk na delujoči in nedelujoči del

Razdeliti disk na delujoči in nedelujoči del

miki16 ::

Ko recimo kliknem na mapo mp3 začne disk "praskat" toliko casa dokler ga ne resetiram, ali izklopim .Vse ostalo razen mape mp3 pa dela normalno .Sem ga ze formatiral, pa ni pomagalo.Ali so na tem delu bed sektorji.In če so, kako naj jaz ta del odstranim in uporabljam samo del diska ki je brez bad sektorjev?S kerim programom se da vse to storiti?

Lp

Pancho ::

Jah, diska se tko ne da razdelit. Razen če uporabiš tool od proizvajalca hard diska, ki ti bo označil bad blocke in onemogočit dostop do njih. Probej tud complete erase (zgubu boš vse podatke - nujen backup). Drugače pa pa je precej verjetno, da ti bo disk shodu.
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

Klemenn ::

to pa tut jz iščem en tak programček...

k mam 3 diske - skupej 10gb...pa je gor tut kakšen bad sector, pa bi rabu en programček, k bi skrbel, da se podatki ne bi zapisovali na te sektorje :\

pviran3 ::

Treba je narest LOW level disk format(pa nisem glih šur:D ). To maš posebi software za dos, ki ti celo noč išče bad sektorje in jih potem označiš in jih disk skrije, tako da se tja ne shranjuje nič. Integriranega ga imajo tudi nekatere plate v biosu.

Delal sem z unim v biosu na p2 300mhz - plata nevem kera

Zheegec ::

Low-level format je treba narediti ja, program dobiš na strani proizvajalca.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mavrik ::

Si preprican da ti ne praska zato, ker ti Raziskovalec bere ID3 tage?
The truth is rarely pure and never simple.

boych ::

LOW LEVEL FORMAT popiše cel disk z 0 in nikakor ne odstrani bad sektorjev. No vsaj meni jih ni in sem po nekej dnevnem mučenju vrgel disk v kanto za smeti!(disk je sicer delal, kot sekundarni, če na njem ni blo OS-a, ko pa sem nanj poskusil naložit OS, ga je sicer normalno naložilo, le potem, ko so windowsi laufali, je nonstop neke napake javljalo!)
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

miki16 ::

Mavrik: Nisem ravno 100, mal manj pa sm.Ker sem imel prej čisto druge stvari gor pa se je napaka pojavila v drugi mapi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404218 (3200) amigo_no1
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141852 (1653) Mamaplata
»

Bad sector

Oddelek: Strojna oprema
132044 (1786) Bluechriss
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82068 (1807) Mr.B
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222913 (2614) XtX

Več podobnih tem