» »

Kako odstraniti virus ?!

Kako odstraniti virus ?!

Magician ::

Zadeva je sledeča uporabljam antivirusni program F-Prot, kateri mi je našel virus v direktoriju:

C:\System Volume Information\_restore.....

In sicer nek virus W32/Dropper.BN

Problem je pa tukaj, ker tega virusa ne morem zbirasti, saj antivirusni program ne skenira omenjenega direktorija, kjub temu, da obkljukam scan all.

Prav tako se mi na disku preko My Computer omenjeni direktorij ne pojavi, da bi sam zbrisal tisti okužen fajl.

Kaj priporočate... ? Ne mi priporočat kakšnega bednega Nortona 2005...

TX

Pithlit ::

Zanimivo da ga F-Prot nima na seznamu. Prav tako ima težave Google. Mogoče si pa nov virus najdu... probaj ga prijavit :8) . Seveda pa je večja možnost da bluzim. Si siguren da se stvar tako kliče?
Life is as complicated as we make it...

Magician ::

Glede imena sem 100%, ker mi F-Prot vsake 2-3 ure, vrže ven un mal okenček in napiše da je v tistem direktoriju v enem *.exe fajlu najdu virus, ki se imenuje kot sem napisal

Samo zbrisat ga pa ne morem, ker pač F-Prot ne skenira tizga direktorija...ne vem a ga ven spusti ali kaj... ?

ToniT ::

Najprej izklopi system restore!!! Potem pa znova zaženi računalnik in preskeniraj disk z antivirusnim programom. Ko boš končal, lahko zopet vključiš system restore nazaj!

Magician ::

Aha no a mi lahko še samo poveš, kje imam to možnost izklopiti System restore ?

davm ::

Živjo,

Takole:
Start - Control Panel - Performance and Manteinance - System - tam boš pa videl zavihekSystem Restore. Pa turno of System Restore on all drives, pa Yes.

Ampak pazi, ker to onemogoča zadnjo najboljšo konfiguracijo...

Lp.
DAVM

DominusSLO ::

Kaj tolko je beden ta f-prot, da virus najde in ga ne zna zbrisat??
Priporočam pa avast... Zadnjič mi je našel enega trojanca v restore-ju, popravit ga ni znal, zbrisal pa ga je z lahkoto >:D

davm ::

Najboljše da izklopiš system restore potem pa probaš najti omenjeni file (Serach) in mu lepo spremeniš končnico, večkrat priporočajo kakšno .vir končnico.

Dropper ni nov. Tretirajo pa ga kot virus ali Worm. V glavnem uporablja Backdoor. Windowsi, itak...

Lp
DAVM

vonko ::

Oziroma najdeš fajl, na katerem je virus in mu odstraniš kot administrator
VSE pravice ( branje, pisanje .... ). Pa ga pol pobrišeš v imenu lastnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100%Cpe + ostalo

Oddelek: Pomoč in nasveti
112001 (1671) postar_si
»

Trojanski Konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
121862 (1648) matic35
»

virus Madtol.C mi javi Nod32 v memoriji, kako ga ostranit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71050 (826) Driver
»

Virus!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181240 (1023) kuglvinkl
»

WinME dir <B>_Restore</B>

Oddelek: Programska oprema
71193 (1061) Han

Več podobnih tem