» »

Open Office prednosti/slabosti

Open Office prednosti/slabosti

Nerdor ::

Zanimajo me prednosti in slabosti Open Office v primerjavi M$ Office:

Salbosti OO:
- samo eden Undo/Redo, MO jih ima več stopenjskega Undo/Redo. Bo to popravljeno v OO2 ?
- preveč rama pokuri (testirano pod P4, 2.8GHz, 512MB, OS WinXPSP2, če uporabljam druge programe (WinAmp), mi začne štekat mašina. Tega efekta pri MO ni!)
- kako je kaj s "opisovanjem logike" celicam, kot imato implementirano MO s VBA. Bojda se da pri OO to počet s Pythonom. Nasploh ima veliko Python modulov v svojih direktorijih, tako Win kot Linux verzija. A se baje deu OO razvija v Pythonu mogoče??

Predvsem me zanima, kako se kaj napišejo programi za dohodnine, izračune procentov in dodajanja/odvzemanja šifrantov v OO. V MO je to vse izvedeno v VBA, kako je v OO?

Ali je sploh možno napisati razne dohodnine in "Izdajanje Računov/Dobavnic" v OO ?

Odgovore zelo nujno potrebujem, ker pišem en velik esej na to temo in že nekaj komercialnih strank se zanima za OO opcijo in jest potrebujem odgovore, FAST! :)

Nerdor ::

Prednosti OO:
- več kot očitno, ni treba plačevat astronomskih licenčnin in nasploh se izognemo kmpliciranju, "nakaterem rač. lahko inštaliram Office, da ne bomo kršili licenčnine"
- zelo hitro se izdajo bug-fixi. I think!
- ni blemov z Macro Virusi, ker tukaj ni VBA.. I hope!

Kako je z Makroti v OO, please??

urban99 ::

Med slabostmi OO mene najbolj moti slaba konverzija excelovih datotek. Formule se zelo rade podrejo in mene je samo to odvrnilo od uporabe OO.

Gandalfar ::

- samo eden Undo/Redo, MO jih ima več stopenjskega Undo/Redo. Bo to popravljeno v OO2 ?


Ne vem kaksno verzijo uporabljas, ampak moja ima vsaj 15 undojev. Vec pa nisem sel klikat

preveč rama pokuri (testirano pod P4, 2.8GHz, 512MB, OS WinXPSP2, če uporabljam druge programe (WinAmp), mi začne štekat mašina. Tega efekta pri MO ni!)


Ce ti zacne masina stekat, ce poslusas winamp zraven openoffice mas pomojem tezave z masino. Sicer pa mi soffice pozre 135Mb rama, kaj je se zmeraj 20Mb manj kot firefox.

kako je kaj s "opisovanjem logike" celicam, kot imato implementirano MO s VBA. Bojda se da pri OO to počet s Pythonom. Nasploh ima veliko Python modulov v svojih direktorijih, tako Win kot Linux verzija. A se baje deu OO razvija v Pythonu mogoče??


Kaj ce bi si najprej prebral kaj dokumentacije in sele potem trollal? Openoffice.org ima lasten Macro jezik, ki je primerljiv z VBA. Ce pa zelis razvijati kaksne hude externe module pa lahko OOo razsirjas s pythonom in ostalimi skripnimi jeziki.

Ce pa hoces narediti kaj preprostega si pa posnami Macro in ne kompliciraj.

Kako je z Makroti v OO, please??


Sej ni tolk tezko. Gres na Tools -> Macros in se zacnes igrat.

Predvsem me zanima, kako se kaj napišejo programi za dohodnine, izračune procentov in dodajanja/odvzemanja šifrantov v OO. V MO je to vse izvedeno v VBA, kako je v OO?


Napises formule v celice in si vesel. Enako kot pri Excelu.

Poldi112 ::

>samo eden Undo/Redo

tole pa ne bo drzalo. Razen ce si mislil kaj v stilu, da ne mores reci, naj gre za 30 korakov nazaj, ampak moras 30x pritisniti undo.

Raznih template-ov je pa malo morje. Gotovo je tudi kak za dohodnino racunat ze narejen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Nerdor ::

Verzija je bila OO 1.1.2 v slo jeziku. Mislim, pa de je bila posneta s kakšnega CD-ja, Moj Mikro, Monitor .. Ta verzija je pokurila čez 200MB RAMa. Me pa veseli, da se je precej izboljšal OO (to kar vi uporabljate). :))

Katera je sedaj aktualna verzija OO-ja? Kije tudi dobolj stabilna ozr. kateri vi uporabljate.

Sicer ne troll-am, samo se postavljam v "kožo" navadnega uporabnika, ki ima omejen dostop do tovrstnega softwera. Vem, vem, da je možno iz Weba snet najnovejšo verzijo za vse platforme. Vem, da obstaja Google za Macroje in podobno.. Delam študijo, kaj naj navaden uporabnik pričakuje.. seveda vsem uporabnikom svetujem dl najnovejše verzije, samo nimajo glih vsi ADSL ali možnosti hitre linuje in zato "zagrabi" kar mu je ponujeno.. Zgleda, da je bila "ponujena na CDju" verzija OO slaba ..

Me pa veseli, vaš odziv, da je sedanja verzija (ki jo vi uporabljate) OO tip-top in vas sprašujem, katero verzijo uporabljate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Poldi112 ::

1.1.3 angleska v Linux-u. V win je starejsa ver, pa sem precej gotov, da je tudi imela undo. Ker bi to drugace ziher pogresal...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gandalfar ::

Zadeva trdi da je OOo 1.1.3 pod linuxom. Zadnja verzija je pa OOo 1.1.4.

Zgodovina sprememb…

Nerdor ::

Seveda, da ima Undo. Samo zanimalo me je, ali imajo kakše verzije, ki jih vi uporabljate večnivojski Undo/Redo ali enonivojski (sam 1x si zapomne, kaj si naredil, ozr. en korak "nazaj/naprej"). To je zelo dobro znamenje, da imate verzije ki imajo večnivojski Undo/Redo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Poldi112 ::

Seveda sem mislil multiple undo...
Sem sel samo zate zdele v windozeXP, OO 1.1.0, angleski, probal do 9 undojev in seveda dela.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ql000 ::

Jaz delam vse dokumente v OO v Suse 9.1, od prezentacij (ravno danes mam eno na faksu; je v celoti narejena v open office-u) pa do tabel, izračunov,... Edina zadeva, ki sem jo jaz pogrešal pri OO je, da nima FFT, pa podobnih bonbončkov kot jih ima MO. Kar se tiče macro-jev, ni ravno tako enostavno kot je mogoče v MO, sam na netu maš toliko tega, da, po mojem hitro najdeš rešitev, da ne govorim o zastonj knjigah samo za macro-je v OO! Po mojem je glavna prednost OO, da je absolutno JABE, od programa do dokumnetacije, folk se bo pa itak hitro navadu na OO, ker so že po defaultu na pol pismeni kar se tiče kakega worda ali pa excela. Šolat jih moraš za en programski paket ali pa za drugega, samo tako kot sem že rekel, v OO ni stroškov nakupa!

LP

borchi ::

osebno uporabljam OOo 1.9.69, ostali uporabniki imajo instaliran slovenski openoffice-ximian (1.1.3).
l'jga

NoUse4AName ::

Klecne ob velikih excelovih dokumentih (več mega).

Jst ::

Jaz imam pa ravno drugačne izkušnje. Ko je MS Word odpiral 4000 stranski dokument je porabil precej časa. Več kot eno minuto. Tudi search je bil zelo zelo počasen. Po 10 sekund.

Na drugi strani mi je OO odprl dokument dokaj hitro in search je bil light fast.

Je pa res, da se OO nalaga (program sam, ne dokument) več časa kot MS Word.

Glede funkcionalnosti pa jaz ne morem govoriti, ker ne potrebujem več kot sposoben text editor. Recimo na stopnji 1/2 Lotusa123. Verjamem pa, da je MSjeva rešitva zelo soficticirana in ponuja marsikaj kar OO ne. Ampak o točno določenih funkcijah pa nimam pojma.

Moti me edino čudno kreiranje .doc datotek, ki potem v MS Wordu zgledajo drugače. To je moteče, če pošiljaš kakšne dopise uporabnikom, ki imajo MS Word. Recimo Split Page je že ena takšna stvar (verzija v Suse 9.2).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Aja. Pa še ena stvar, ki sem jo opazil. V Suse 9.2 če odprem več OO oken porabi extremno malo Rama, kot pa, če bi odprl več MS Word oken.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

NoUse4AName ::

word dokument mogoče, excelove pa baje ne prebavi najboljše.

Nerdor ::

Odlično! :)) Zelo me veseli, da ste opisali tako pozitivne kot negativne izkušnje v OO dokaj objektivno! :) Super! Vsem hvala in vaše pisanje ni bilo zastojn! Vse poste sem prebral in potegnil nekaj svojih zaključkov. Da je treba forsirati OO v mainstream uporabo, kjer je doma MO.
Verjetno pride do različnega prikaza v Wordu, ker ima Write različne stile postavljene kot Word. Kar pa ni problem Write-a. Zakaj bi pa moral Write vse tako imitirati do pikice natančno kot je v Word-u.

dr.J ::

No, OO 1.9-65 končno razmeroma sprejemljivo prebavi enačbe. Sicer imam en testni doc file (cca 100 strani ne ravno enostavnih enačb) in na njem si tudi omenjeni OO-pre2 build polomi zobe.

Gandalfar ::

pa si ga pokazu developerjem? :)

CCfly ::

Zakaj pa namesto doc dokumenta ne pošljete pdf. Vsako kolikor toliko spodobno podjetje pa menda ima nameščen Acrobat Reader.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

iso2000 ::

Odlična lastnost OO je zame direkten zapis v PDF. Tega MO nima, drugače pa nisem ravno kakšen heavy user, tako da...

Sl4v3 ::

Moti me edino čudno kreiranje .doc datotek, ki potem v MS Wordu zgledajo drugače. To je moteče, če pošiljaš kakšne dopise uporabnikom, ki imajo MS Word.


To je ena stvari, ki me najbolj motijo pri OO.
Enako je tudi tudi s PowerPoint predstavitvami.
Umri mlad, da bos lep okostnjak!

CaqKa ::

za vse ki jih zanima kako bo zgledal novi open office v podrejenem položaju. meni je všeč... čeprav bi lahko oni plavajoči meni za naslove pa njemu podobne tudi malo spremenili.. taki plavajoči meniji mi še nikoli niso bili všeč.


stran na www.openoffice.org

krho ::

Mogoče bi lahko zrihtali, da bi zadeva registrirala svoje in M$ dokumente tudi pri ne administratorskemu uporabniku. Tudi nastavitve oken bi si zadeva pri nedamin. uporabniku lahko zapomnila ;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Jst ::

Plavajoci meniji so mi všeč samo pri nekaterih programskih okoljih. recimo pri delphi 2005. Tile pri OO mi pa niso všeč.

Drugače pa lepo zgleda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ziga Dolhar ::

Fuj ... grde ikonce :-//.
https://dolhar.si/

darkolord ::

MO se lahko precej kul integrira z dodatnim softverom, kot je recimo sharepoint ali pa live communications... precej kul za firme

Tear_DR0P ::

Hmm super tema. Stvar bo ratala sticky, takoj ko bo MS začel pirate preganjat :) Jst se nekok poskušam preselit na OO, pa sem prelen.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jst ::

Napišem dokument dolg 4 strani v OO writer 1.1.3 v Suse 9.2 linuxu. Shranim na USB klujuček. Dam še export as pdf. Pdf zaseda 350 KB.

Nato grem do drugega računalnika, kjer imam tiskalnik. Sistem: Windows XPji. Pogledam PDF, nakar opazim nekaj slovničnih napak. Na tem računalniku imam tudi OO 1.1.3. Odprem sxw datoteko in verzija v windowsih ne odpre enako dokumenta. Kjer se konča in kjer se začne nova stran je drugačna. Nič jasno. Svoje datoteke ne more odpreti enako in to ista verzija, samo drug operacijski sistem. OK, se sprijaznim. Popravim slovnične napake, popravim zamik. Dam export as pdf. PDF zaseda 66KB. Od kje pa takšna razlika (350 vs 66KB)??? Nič jasno.

In potem mi optimisti pričakujemo, da bo MSjeve dokumente OO vsaj približno pravilno odpiral. Pa še svojih ne zna.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CCfly ::

Zelo verjetno si spreminjal stil od strani ali pa imaš nastavljen na enem sistemu A4 na drugem pa Letter.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

darkolord ::

A ne bi mogla bit velikost strani po logiki zapisana v dokumentu?

Poldi112 ::

Ce bi bili dokumenti na vseh masinah enaki potem pdf nekako ne bi imel smisla, ane. Bi pac vsi z .doc okrog hodili.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

>>> Ce bi bili dokumenti na vseh masinah enaki potem pdf nekako ne bi imel smisla, ane. Bi pac vsi z .doc okrog hodili.


heh.. kaj ima veze hardware ('masinah') s tem kak softver kaj prikaže?.. tak mimogrede.. tudi pdf ni vsepovsod enak..

jst: finta je verjetno v kakih fontih, ali pa v kakem cr lf..

krho ::

Finta je v tiskalniku. (In nejgovih robovih)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Poldi112 ::

Meni se je dokument spremenil ze samo na dveh razlicnih verzijah Worda, tako da tam odpadejo printerji, CRLF,... Hocem samo povedati, da je to da se dokument spremeni pac svoh argument probi OOo.
PDF pa se nisem opazil, da bi se kdaj spremenil. Tudi dvomim da bi ga imeli tiskarji tako radi v nasprotnem primeru.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CCfly ::

A ne bi mogla bit velikost strani po logiki zapisana v dokumentu?
Ja stili so shranjeni v datoteki styles.xml v sxw dokumentu.

Možno da je zamik nastal zaradi različnih fontov na obeh OS-ih ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CaqKa ::

>>> Finta je v tiskalniku. (In nejgovih robovih)

pa pokaži printer ki ima default več kot 2,5 cm

Jst ::

Možno ja.

PDF je sicer enak, vendar mi ni jasno, zakaj takšna razlika v velikosti.

Je pa možno naslednje:

V PDF se, kolikor je meni znano, zapišejo tudi fonti. In v linuxu se je ta font zapisal. Potem pa na XPjih tega fonta OO ni našel, zato je uporabil drugega. In, ko sem exportal v XPjih, se font, ali ni zapisal, ali pa je ta font sedaj toliko manjše velikosti (čudno, oziroma skoraj neverjetno).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CCfly ::

Kolikor vem sami fonti niso vključeni v dokument, tako da bi stavil na to možnost. Poglej kako bi delovalo, če v Suse naložiš MS-jeve core fonte.
http://corefonts.sourceforge.net/
Namestitev je malo bolj zamotana, ker distribucija v drugačni obliki ni možna, zaradi licence.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

krho ::

>>> Finta je v tiskalniku. (In nejgovih robovih)
>>pa pokaži printer ki ima default več kot 2,5 cm

Mislim, da OOo trpi za isto boleznijo kot M$ office. Če je drugačen tiskalnik, potem je postavitev dokumenta drugačna. Je bilo prav fino gledat diplomsko nalogo nekoga, ki jo je hotel natisniti na službenem tiskalniku...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Jst ::

> Poglej kako bi delovalo, če v Suse naložiš MS-jeve core fonte.

Paa.. Saj pri meni je bila razlika v Suse --> XP. Tako, da mi CoreFonts ne pomagajo.


ps: Core fonts imam inštalirane. Že od prvega YOU update-a.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

openoffice shranjevanje v .doc še vedno ni 100%

Oddelek: Programska oprema
171952 (1372) celebro
»

V Belgiji je OpenOffice pravi hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
13113569 (10324) driver_x
»

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
23127571 (17948) darkolord
»

OpenOffice 2.0 je na poti

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
455035 (3639) Marjan
»

OpenOffice in MS Office

Oddelek: Programska oprema
161642 (1356) Aspirinix

Več podobnih tem