» »

Ugasnjen cigaret na koži

Ugasnjen cigaret na koži

keko ::

LP,

Pred dvema mescoma sem bil pijan in sem si dal čik na kožo za 3 secunde, drugič sem si ugasnu čik na koži na drugem mestu in ta sicer se mi še vedno pozna.
Ta opeklina se ni izginla, kaj bi lahko blo?

ČIP 008 ::

Kaj bi lahko blo? Povem ti en pregovor: mladost je norost, starost pa je žalost.8-O

Tomay ::

Jaz sem si v srednji šoli kuril bradavice s čikom, in nimam nobenih vidnih posledic. Mi pa je enkrat padla kapljica goreče plastike na roko in to se mi pozna še vedno. Od tega je več kot 15 let.
Voodoo 4Ever

keko ::

Pizda materina to mi bo ostalo tud men za vedno, se bojim ,ker druga opeklina mi je ze zginla tuki se pa vid da se je zacell sam je taka grubicaa vidna.
Fuk shit a se da to kej kirurško odstrant, al da bi mi rezal pa dal novo kozo gor al kej podobnga?

K0K0 ::

Ja kje pa si si ti ugasnil ta čik da te tko moti brazgotina na obrazu? Drugač pa bo brazgotina z leti zbledela in ne bo več tako vidna

borchi ::

a man without a scar is A GIRL!
l'jga

Slowenc ::

Ja fante, ostala ti bo brazgotina. Boš vsaj vedu kaj zna naredit pijača.
Skiny gate.

Dr_M ::

no ja, brazgotine od cikov so res grde in neumne....
ampak brazgotine od ksnih ureznin in podobno so pa prov hude ane :)
jest sm meu na enmu prstu na roki eno ful sexy brazgotino (prebil reklamni pano, zadi pa betonska stena z precej ostrim robom :D ;)) , sam je na zalost ze skor zginla...
drugac mam pa po clenkih povno brazgotin, pa se par tko, ko so me sival. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

STASI ::

Pejt do osebnega zdravnika in ga prosi za nasvet. Obstajajo kreme, ki pospešujejo obnovo tistega dela kože kjer je prišlo do brazgotine. Al pa za dermatologa napotnico zaprosi. Glede krem ne vem katera je.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

keko ::

Tnx!

Elemen_T ::

Par let nazaj sem si na roki ugasnil cigaret, ki je ne istem mestu tudi dokončno ugasnil.
Vedi, da je bila to kar orng opelklin(ic)a - danes pa je rana skoraj neopazna. Bila pa je - eno leto je kar sevala iz mene:O

keko ::

JA sej pravim jaz jo mam že 2 mesca pa še se ni zacella.

BigWhale ::

A jaz komu predstavim kako Domino? Tako celo v usnju z bicem in vso podobno opremo? Ker ocitno vam je to vsec...

borchi ::

A jaz komu predstavim kako Domino?

samo če kadi!
l'jga

Bob Rock ::

Js sn mel vzgan kriz na roki, pa me je, ko sn prisu iz pubertete tut skrbel, ce se mi bo to celo zivljenje poznal, pa se zdej po parih letih vidi samo se zelo bled obris.

gzibret ::

Keko: če misliš na kakšen kirurški poseg, se najprej vprašaj, a se ti bo po posegu poznal kaj bolj ali kaj manj? To je predvsem odvisno od zdravnika, kako ti zašije vse skupaj, v povprečju pa se zadeva na koncu pozna BOLJ, kot prej.
Vse je za neki dobr!

Tear_DR0P ::

Brazgotine so kul stvar. Jst jih mam kr neki, tiste od čikov so pa zginle (hvalabogu, sej so ble debilne). Če hočeš met trajno sled od opekline, rabiš mal višjo temperaturo kot jo nudi cigaret. Če pa želiš brazgotino odstranit je potrebna redna oskrba brazgotine. Mazat jo s kremami, ala b-panten. Pomaga pa tud "krvavi mleček". Ne vem kako je pravo ime te rastline, raste pa ponavadi ob starih zidovih in na podobnih mestih, ko pa jo zlomiš izloča močno oranžno tekočino. Če si s tem mažeš vsak dan bo v enem mescu zginla brazgotina. Moj sestra si je prebila glavo ko je bla mejhna in to tko, da je šla brazgotina čez obrv, obrv pa je zrasla tudi po brazgotini. Ker take punce bojda nisp lepe, sta starša to mazala s krvavim mlečkom in ma zdej povsem normalno obrv.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

keko ::

Aha, tnx za nasvete.
A je ql zašščitna lekova krema48, ko sm jo glih u predalu najdu??
Drugač pa mam tud paneten kaj je boljša izbira?

urban99 ::

mwhahaha, kera tema... skor crknil od smeha :)

Sem imel eno fajn brazgotino (jst kreljo padu z motorjem) pa ti lahko povem, da res rabiš eno "orenk" kremo za take stvari - začitne (rofl) odpadejo. Včasih je bla ena, mislim da se je imenovala Contractubex (al neki podobnega), ki je meni res fajn pomagala. Jih je pa več s podobnim imenom, eno tako (rdeče bela embalaža) so nedolgo nazaj oglaševali s plakati po našem zdravstvenem domu. Če stopiš v lekarno (pri zdravniku boš bolj ko ne cajt kradu), ti bodo 100% znali pomagat.

EssEncE ::

Kreme nimajo kakšnega resnega učinka tukaj.

Tako kot če prenategneš oziroma poškoduješ elastiko, ne bo pomagalo če jo mažeš - nikoli več ne bo elastična.

BadB0y ::

KEKO

Ribja mast ti bi znala pomagat dobis jo v lekarni in si jo mazes na brazgotino :)


cortez ::

jst bi mel še eno vprašanje tle.

ko sm bil še mlajši, sm si pri športu poškodoval, presekal dlan. Tko ,da mam danes na levi roki še zelo viden presek in pa tudi mesto, kjer je bil vstavljen šiv. Zanima me, a se to da še kako zgladit, popravit, al bo to mi trajno tko ostalo. hvala za odg.

DoloresJane ::

Če je dobro uporabljati zaščitno kremo? Ne. Kakšnega posebnega efekta najbrž ne bo imela. Morda bo celo razdražila opečeno mesto.

Precej pomembno je, kje si se opekel. Koža ni povsod po telesu enako debela oz. enako občutljiva. Nehaj se zdraviti sam z nekimi navadnimi kremami za roke in se odpravi k zdravniku. Iz opisa predvidevam, da ni bilo nič "hujšega" in si se samo opekel globlje kot prvič ali pa na bolj občutljivem mestu. Morda opeklina ne bo nikoli povsem izginila, bo pa sčasoma praviloma zbledela, dobila teksturo okoliške kože in postala manj občutljiva na dražilne agense. Da bi ti presajali kožo zaradi opekline? Malo verjetno... Razen, če si sine politika ali staršev s preveč denarja in si razvajena rit. V tem primeru ti bodo najbrž tudi kožo presadili. :D

Drugič pij manj, kadi manj in več razmišljaj. Še nikomur ni škodilo, če se je držal te preproste forumle. Obratno očitno ni tako res...

BigWhale ::

> ali staršev s preveč denarja in si razvajena rit.

Kot da bi jaz to pisal.. Misli mi beres...

Kaboom ::

Primerjat poškodovano kožo z raztegnjeno gumo je bolj tak tak - če še niste vsi opazli je koža živ organ in se regenerira.

za neumno poškodbo uporabljam Contrakel (krema za nego brazgotin) - kdo bi si mislil kaj vse prodajajo v lekarnah [ tukaj en scarface smiley]
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

pingec ::

Matr ti čiki so pa nevarni, še dobr da ne kadim :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

sketch ::

Pred letom ali dvema mi je uspelo zaplužit s čelom po makadamu. Ko se je koža enkrat zacelila, sem imel približno 15mmx3mm brazgotino direkt med obrvmi. Vztrajna vsakodnevna uporaba Contactubexa je stvar odpravila v štirih do šestih tednih. Priporočam.

lp
s.
Adapt and overcome.

EssEncE ::

Če nebi uporabljal bi bilo pa tudi isto. Po kakšnem mesecu vztrajne neuporabe.

Vprašejte zdravnike. Vkolikor imaš trajno brazgotino, se jo da do določene mere omiliti zgolj z laserjem ali kirurškim izrezanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

jRk0 ::

Jaz mam eno 12cm od operacije na roki. pa se par malo manj dolgih:) na rokah predvsem. pa na nogah...skejtanje, bordanje in te pizdarije :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Srachko ::

No da še jaz dodam svoje izkušnje glede ugašanja cigaret na raznih predelih telesa. Bil sem pijan in da bi naredil vtis na ženski del pijanske druščine sem si ugasnil več cigaret na sebi. Prva je pristala na rami. Opeklina je ostala nekaj dni, posledice pa so bile vidne še za naslednja štiri leta. Ko me je malo opeklo sonce, sem na tistem mestu, kjer sem si ugasnil cigareto, ostala samo bela lisa. Ostale cigarete pa sem si ugasnil na blazinici sredinca ( ne poskušajte tega doma ), dve sem si ugasnil na trebuhu in eno na čelu. Pa še tako za informacijo. Od punc sem naslednji dan slišal le slabe komentarje.
I can see clearly now, the brain has gone...

leinad ::

Dobro, da se nisi še spomnil ene dol pojest:\

PersonaRudis ::

Kolk bi se dalo izterjat z odškodnino pri nas če bi ti nekdo recimo čik ugasnil na roki. Tak kot v filmih...0:)

C_maniak ::

probajte ugasnit na jeziku, ne bo brazgotine. :]

Quikee ::

Jaz ga bom se kr vedno najrajse ugasal v pepelniku... pa tui ni brazgotine =P

gzibret ::

Zakaj si ga nobeden ne ugasne na očesu?
Vse je za neki dobr!

Bob Rock ::

:D lol

BigWhale ::

Ja, na ocesu je dobra ideja, tako lahko precej hitro prekuris pot do mozganov. Nekaj manj mozganskega tkiva, pa najbrz ne bodo vec poceli takih traparij... ;>

jRk0 ::

ostajam zvest pepelniku=)
You fuck up once, you loose two teeth.

strictom ::

Ostajam zvest temu da ne kadim...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

pingec ::

A pol frend pokadi pa ugasne na tebi :=)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

PersonaRudis ::

Nee.0:) Bi pa sprovociral koga te pa ga tožil>:D

PROTOTIP ::

Imam vidne brazgotine od ugašanja čikov na hrbtišču dlani 6 let nazaj. Ampak tud tiste brazgotine niso pomagle. res_ne_užge.press


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krema za boljše celjenje ran

Oddelek: Šport
437256 (5808) GupeM

Opeku sm se z vročim oljem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547241 (5719) zee
»

Odstranitev šivov na pregibu levega kazalca na roki

Oddelek: Loža
3210538 (10085) Meizu
»

Nekaj vprašanj glede kreme za odstranjevanje znamenj.

Oddelek: Loža
347551 (6736) gruntfürmich
»

Kako naj se znebim...

Oddelek: Loža
366903 (4372) Tear_DR0P

Več podobnih tem