» »

Nekaj vprašanj glede kreme za odstranjevanje znamenj.

Nekaj vprašanj glede kreme za odstranjevanje znamenj.

ZdravkoČolič ::

Zanima me če se v naši Sloveniji da dobiti tako kremo, ki bi odstranjevala tista črna, rjava kožna znamenja. Ko berem TUJE strani zaterjujejo da je ogromno teh krem. Na naših straneh pa nisem nič najdu, tudi v lekarnah ne poznajo (smo pa res zaostali?). Če kdo pač ve kje najlažje to dobiti naj pove. Pa tudi če kdo ve ali to res deluje in kako naj prosim deli tukaj.
PS: ne sprašujem zase, ampak za drugo osebo, jaz hvala bogu teh znamenj nimam skoraj da nič.

ZdravkoČolič ::

V tujini prodajajo TAKE kreme, ki zatrjujejo, da popolnoma odstranijo lepotne pike. Če pa pri nas pokličeš v lekarno pa rečejo, da za to niso še slišal. Čudno vse skupaj.

ZdravkoČolič ::

Zelo je zanimivo, da noben o tem nič ne ve, ker se krema prodaja za 40$ kirurška odstranitev znamenja pa stane ~100EUR poleg tega pa pušča grde brazgotine.

opeter ::

Ker verjetno nihče nič ne ve o tej temi ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZdravkoČolič ::

Sj to je čudno. Če gledaš tuje forume že nekaj let o tem pišejo. Sm pa še ni prišlo in noben ne ve nič o tem. Kot bi imeli v tujini zdravilo, ki bi uspešno zdravilo raka, pri nas bi pa še naprej umirali, ker noben ne bi nič "vedel" o tem. Vse neumnosti privlečemo iz USA, lahko bi še to.

harvey ::

Kožna znamenja (NAEVUS PIGMENTOSUS) lepo pusti pri miru, že tako se jim rado kaj dogaja samo od sebe, ne pa da še sam šariš po njih. Če imaš kakšnega na nerodnem mestu, da ga stalno raniš, je obisk pri plastičnem kirurgu za odstranitev priporočljiv.

Vse ostalo pa odsvetovano, pa naj bo še tako moderno,....samo IMHO.

ZdravkoČolič ::

Ni zame, kot je že zgoraj napisano. In lepo prosim ne paničari, ker sm se lepo že z zdravnico pogovarjov že nekaj časa nazaj. Povedala mi je, da če je znamenje normano, ga lako tudi utrgaš ali pol odrežeš in ne bo se razvil noben rak ali kaj podobnega.

PS: pogledov google in ugotovu, da je NAEVUS PIGMENTOSUS obarvanost kože. Jst govorim za lepotne pike in izbočene lepotne pike.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

ker sm se lepo že z zdravnico pogovarjov že nekaj časa nazaj.

Pa si ugotovil tudi, da se zdravniki kdaj tudi (z)motijo?

ZdravkoČolič ::

Sm, zato sm prebral tudi nešteto tujih strani. Na naših se itak nemore dobiti koristne informacije. Ker se vedno taki oglaste. Kot, da bi kako staro mamo poslušov. V stilu bodi previdn to ti škoduje.

Zgodovina sprememb…

cyber_killer ::

@ZČ
Najboljše da se obrneš na http://med.over.net/forum5/list.php?22

Jah žal je tako povsod. Še un star stil kukr si ga sam pogruntu, vsak neki svetuje, vsak neki pametuje, noben pa zares neda pravega nasveta. To ti je pumpanje ega na forumih.

Tle na tem forumu postav isto temo, pa ti bo dr. Kralj odgovoru.

PacificBlue ::

Ni zame, kot je že zgoraj napisano. In lepo prosim ne paničari, ker sm se lepo že z zdravnico pogovarjov že nekaj časa nazaj. Povedala mi je, da če je znamenje normano, ga lako tudi utrgaš ali pol odrežeš in ne bo se razvil noben rak ali kaj podobnega.


Načeloma se znamenj ne poskoduje, ker se lahko razvije rakava tvorba,pač vem ker moja mama dela v zdravstvu, zdaj če tvoja zdravnica pravi drugače,hm osebno si jih raje ne bi odstranil razen pri kirurgo:)

Pa tudi ne zaupam kremam prevec.

marsovcek ::

Nobena krema ne bo odpravila znamenj.

ZdravkoČolič ::

cyber_killer; bom vprašov hvala za link.

Pacific: brav sm tudi vizito (spletno stran), kjer dervmatorlogi svetujejo tistim, ki so si po nesreči odrezali in ali poškodovali znamenje, da ne bo nič narobe, ampak če se spreminja pač na pregled. Za tvojo mamo pa ne vem kaj dela v zdravstvu, lahko, da je čistilka (pa ne da bi mel kaj prod čistilkam)? Za znamenja so bolj nevarne kemikalije itd. ali, da bi jih stalno drezav in drkal. Sm naredu že research brez skrbi. S kirugi ima pa moja punca dobre izkušnje - štiri izrezana znamenja na hrbtu, brazgotine kot postojnska jama.

marsovcek: tebe ne bom ugovarjov, ker vem da si najvišji strokovnjak za medicino, ki je študirov na nejbolših medicinskih univerzah po svetu in ve da to ne obstaja.

Vikking ::

Čolič, če ne druga potem ko jih kirurg odstrani, gredo zadeve na histološki pregled. Tako lahko mirno spiš, ker po toči zvoniti je prepozno in rak ni nedolžna stvar.

Pa da te ne citiram. Ker iščeš kemične preparate za odstranitev lepotnih pik, hkrati pa dodaš da so za znamenja pravzaprav nevarne kemikalije, bi se pravzaprav zamisliš, preden dregaš v druge kako pametni so. Vsi ti želijo samo dobro.

ZdravkoČolič ::

Proizvajalci reklamirajo, da odstrani celo korenine navzgor. Hotu sm odgovor kje se da dobit in pa če ma kdo izkušnje s tem. Vi pa kr neki pametujete, ker mislite, da vse veste.

jest10 ::

ZdravkoČolič je izjavil:

Proizvajalci reklamirajo, da odstrani celo korenine navzgor. Hotu sm odgovor kje se da dobit in pa če ma kdo izkušnje s tem. Vi pa kr neki pametujete, ker mislite, da vse veste.

Korenine?:D

Ja proizvajalci tudi reklamirajo, da boš od jogurta v 14-tih dneh skujšal 10kg. Jim verjameš?

ZdravkoČolič ::

Jao kokrat morm še rečt. ZATO PA SPRAŠUJEM ČE JE KDO PROBOV. NE MI NABIJAT TVOJIH DOMNEV!

jest10 ::

Ne probavamo očitnih neumnost;)

blackbfm ::

Dej ne bit tečen k driska. Če bi stvar delovala bi jo že zdavnaj tudi tukaj prodajal ali pa bi vsaj kdo vedel kaj povedat o tem. Na tistih linkih, ki si jih dal se očitno vidi da je vse skupaj en scam, ni nobenih konkretnih podatkov oz. izpade vse precej amatersko, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jest10 ::

Eh, naj si kupi, saj je njegov denar. Zakaj ne bi služili na tepcih?:P

Ziga Dolhar ::

Zdravko: opozorilo pred nazivom.
https://dolhar.si/

Bananovec ::

Lej, kolikor sem bral na forumih (imam podobne probleme, samo me ne motijo preveč) je najbolje, da obiščeš svojega dohtarja ali dermatologa.

marsovcek ::

Preberi si par stvari o pigmentnih znamenjih in kmalu ti bo jasno, da je ni kreme, ki bi jih odpravila. To je realnost, ne napadanje ;).

bluefish ::

Sicer ne vem, kak odgovor pričakuješ, vendar bi ti moralo biti do sedaj že precej jasno, da nihče na tem forum tovrstnih krem ne pozna oz. jih ni pri nas. Si pa za tako vprašanje tako ali tako na napačnem forumu. Skratka, get over and move on.

ZdravkoČolič ::

Ja sm že prašal na tistemu forumu, katerega link je bil zgoraj podan. Čakam na odgovor, oz., da se nihov admin prijavi in prikaže moj prispevek. In če tukaj ne poznajo odgovora naj ne pametujejo. Jst se tudi ne vglašam v temah o katerih nimam pojma. Edino če mam kej za prašat.

St235 ::

Te kreme pašejo v približno isto kategorijo kot kreme za povečevanje takih in drugačnih delov telesa. PAč nategovanje laikov. Pri nas jih ni za dobit, ker imamo dokaj stroge regulative okrog prodaje kvazi zdravil.

ZdravkoČolič ::

Iz TEGA posta dervmatologa lahko razberem, da ta krema obstaja in tudi odstrani, ampak jo boječi zdravniki ne dajejo. Raje režejo.

mirage ::

Reže se zato, da se lahko naredi histološki preparat in tako natančno ugotovi ugotovi za katero znamenje gre, kako globoko sega, morebitna malignost ter se tako odloči za nadaljnje ukrepanje.

ZdravkoČolič ::

Zdravnik že na oko ali pod povečevalom to ugotovi za 99% znamenj.

dejanslo ::

Uh, to bi bil lep svet :D
There`s More Than One Way To Do It

ZdravkoČolič ::

A sem se zmotu? Mislim, da zdravnik takoj vidi, če je tveganje, da bi bilo z znamenjem kaj narobe.

dejanslo ::

Lahko sklepa in ugiba, obstaja tudi nek osnovni ABCDE ločevanja med benignim in malignim, vendar to enostavno ni dovolj zanesljivo. Zato pa gre na histologijo, ki je vse prej kot zastonj.
There`s More Than One Way To Do It

St235 ::

ZdravkoČolič je izjavil:

Iz TEGA posta dervmatologa lahko razberem, da ta krema obstaja in tudi odstrani, ampak jo boječi zdravniki ne dajejo. Raje režejo.


LOL, jaz bi iz tega sklepal ravno obratno in sicer da tudi če kreme so, niso primerne za uporabo, ker ne dosežejo svojega učinka in lahko na napačno uporabljenem mestu povzročijo več škode kot koristi.

cyber_killer ::

ZdravkoČolič je izjavil:

Iz TEGA posta dervmatologa lahko razberem, da ta krema obstaja in tudi odstrani, ampak jo boječi zdravniki ne dajejo. Raje režejo.

Iz tega posta lahko razbereš samo tisto kar je dermatolog povedal. Torej ne se igrat z nečim, kar ti lahko pusti posledice. Torej imaš samo 3 opcije in 3 rezultata:
1. Probaš in mažeš - znamenje zgine
2. Probaš in mažeš - znamenje ne zgine
3. Probaš in mažeš - narediš še hujšo situacijo

Dermatolog ti žal preko foruma nebo nič povedal kaj preveč. Vprašati se moraš najprej kaj je to znamenje ter kakšne sestavine so v kremi, da to znamenje kar zgine. Če mazilo res deluje, potem mora biti zihr kaj močnega notri, da ti "poje" eno znamenje.

gruntfürmich ::

kolikor jst vem, so pike zkupki kožnega barvila. in ker bi rad to uničil, lahko uničiš tudi zdravo kožo ob nepravilni uporabi.
seveda ni izključeno da ne bodo pike postale bele :)) ker koliko pa je prava doza??
vendar pa pamet pravi da je s praparatom za uničevanje melanina nekaj hudo hudo narobe. morda učinkuje, vendar so po mojem neugodne posledice lahko hude.
vendar pa če je michael jackson izgubil barvilo ga lahko še mi...:D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup brivnika

Oddelek: Loža
143566 (3200) Malajlo
»

Lepotna operacija

Oddelek: Loža
275457 (4763) McHusch
»

Kako naj se znebim...

Oddelek: Loža
366903 (4372) Tear_DR0P
»

Solarij?

Oddelek: Loža
172649 (2355) perci

Več podobnih tem