» »

DFI NF3 250GB - problem

DFI NF3 250GB - problem

mato22 ::

Evo tukaj sem slikal, kako se mi je iz enega kondenzatorčka, al karkoli že je to, izlila zelena tekočina. Pa če mi lahko kdo pove kaj je tista stvar.
Rekli so, da mi garancije ne bojo priznali, ker sem navijal.

Evo pa še slikica:


Plata drugače dela normalno, edino voltaže prikazuje čisto narobe.

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MEDENA ::

kje majo 100% dokaz da si navijal ?

kje piše v garanciji da je prepovedano navijati ?

_Dejan_ ::

Ma ne morjo ti dokazat da si navijal. Nared se neumenga. Glede voltaž tudi men jih narobe kaže poleg tega pa tudi temperature narobe kaže, v glavnem senzorji so v kurcu:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mato22 ::

LOL mi je kao reku da majo tester, na kateremu se vidi zadnjih 10 nastavitev, čeprav mislim da je to blef.

_Dejan_ ::

Ne verjamem da ga majo drugač pol pa flashas orig. bios in ene 10 spremeniš shraniš in resetiraš rač,(recimo mal diske spreminjaš, enkrat fast write izklopiš, s.m.a.r.t. ...):D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

TribesMan ::

Hehe malo si ga mimo vsekal. Če misliš da je tista srebrna ležeča stvar kondenzator, se motiš. Tisto je quartz kristal. In kot drugo, dvomim da se je sploh kaj izlilo, ker tisto mi zgleda kot lepilo, ki drži quartz na mestu... Svetujem ti da napako isces drugje. Sploh pa ti nimajo karkoli komplicirat glede garancije...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Res je tista zelena stvar zelo lepljiva in upam da je res lepilo. Za kaj pa se uporablja tisti kristal.

JIM22 ::

Ka to ti je bil serviser pametn,ne? Kaj to je pri PC-HAND. Men je tud pamet solil. Ne moreš verjet kaj vse delajo(upirajo>:D), samo da ti nebi zamenjal.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Shark-357 ::

tako kot ti je tribesman rekel nimaš kej skrbet jaz imam prav tako zeleno okoli tega elementa tak da ni panike;)

drugače so pa men prav tako srali glede garancije moje stare grafe 9600 in mi je tip pametoval da lahko vidi če sem jo navijal in oh in sploh da ne bojo priznal in sem ven padel mu v faco povedal da grafa je bla navita in da mi ne more dokazat da je bla navita po tem je bil tiho in dobil sem novo grafo v parih dneh tako da če je z plato kej narobe pejt tja pa nej jo zamenja ker so dolžni zamenjat kot sem rekel videt pa ne morjo razen če si kaj fizično šaril po plati

VASkO ::

in pol ko vedno pravim, da stvari kupujte raje v tujini, mi vedno naprej mecete tole naso neuporabno slovensko garancijo :D

serviser blefira, da se kar kadi

mato22 ::

shark357 hvala ti, sem zdej že bolj pomirjen. Sam čudni se mi zdi, da nisem tega opazil prej ko sem montiral plato.

Ja serviser v PC hand mi je pamet solil in sem mu kar po pravici povedal, da sem navijal, saj sem zato tudi kupil to plato, ker je narejena za navijanje. PA še na škatli je lepo od AnandTEcha znak gor kot zelo dobra navijaška plata.
Tko da zdej itak ne bom menju, ker vidim, da ni nič, sem pa drugače prej klical direktorja, ampak ga ni bilo tam. Sem hotu povedat par dejstev o garanciji ampak zdej zgleda ne bo treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

mato22 ::

Prej sem odtrgal ta quarz kristal iz ene stare plošče in ga prerezal na pol da bi videl kaj je notri, in glej, zadeva je notri popolnoma votla, edino 2 čisto tanki žički sta notri, tako da se res ni nič izlilo ven, saj se tudi nebi moglo, ker ni nič takega notri.:D

mato22 ::

Evo še uradni odgovor od DFI supporta, če bo še koga skrbelo kaj je tista zelena reč:

Dear Sir / Ms.,

Therre is nothing to worry about. The Green stuff is what you will find on all boards. It is a special glue used to fasten the component to the board.

Enjoy your motherboard.


Regards
Aubrey D'Souza
Technical Engineer
DFI Technical Support, Europe
Email : support@dfi-europe.nl
Website : www.dfi.com

:D :D

DominusSLO ::

Ampak res neverjetno kaj vse si privoščijo z garancijami....ker vidim da je problem rešen bom dodal še lastno izkušnjo>:D
Pred leti sem kupil xp1500+ proc v trstu in ga takoj skuril, ker sem slabo hladilnik pritrdil(dobesedno je padu dol po 15s delovanja komplet na novo sestavljenega pc):D V trgovini so mi takoj zamenjali proc.-kasneje sem izvedel da so proc poslali na amd in so dobili novega.

To kar si pa slo trgovci dovolijo pa ni normalno. En dober primer je mato, ki je tja prinesu novo plato in so ga apriori zavrnili, češ da je navijal. Ma kake budale..... :\

ferdo ::

trgovci imajo radi neumne stranke, ker to olajša poslovanje.

PAMETNE stranke/potrošniki imamo radi neumne prodajalce, ker nam to olajša uveljavit garancijo:D .


kdo bo koga?

cbelica ::

Kaj pa neumen prodajalec in neumna stranka?:D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

mato22 ::

Ne sej jest sploh nisem nesel plate tja, jest sem samo klical tja, da jo bom mogoče prinesel in da hočem novo, samo ni bilo potrebe.
Sicer mene nebi mogu nategnit, ker sem že klical direktorja, ampak ga nisem dobil, in sem mu hotu povedat, kaj mi je serviser izjavu glede garancije. Brez skrbi, da bi dobu novo plato, če bi bilo res kaj narobe.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Northbridge vent ropota, kaj zdaj?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382272 (1638) XS!D3
»

modanje ultra d v sli d

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291568 (1110) sirotka
»

Opis DFI LANParty nF3 250Gb in pa test 754 plat... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
38220410 (10951) mzidy
»

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
26912220 (8305) Primoz78

Nočejo Sapphire X800XT PE menjat, ker sem "NAVIJAL" karto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
1527022 (4061) OwcA

Več podobnih tem