» »

Mi kdo pomaga resit notebook? (unicen bios)

Mi kdo pomaga resit notebook? (unicen bios)

necromncr ::

Ja, ja... zajebal sem in sem flashal z napacnim. Sedaj pa iscem nekoga, ki ima programator za 4MBit PLCC 32 flashe, ki bi mi lahko naredil uslugo flashanja.

Anyone? Plz?:\

deco16 ::

Ja no jst mam nek program ki podpira hotflash(de lohku fleshš z dugega kompa) sicer pa ne vem kako je z prenosniki ta program je lahko samo za namizne kaj pa jst vem.:\ Se da bios čip vzet ven?

Jok3r ::

Se mas garancijo? Ce imas bi rajsi to probal...

necromncr ::

deco16: sam flash se da vzet ven (glej sliko), problem pa je, da je notebook star 4 mesece in da ne poznam nikogar drugega, ki bi imel isti notebook! (ali vsaj po teoriji plato z istim tipom flasha)

Jok3r: garancija velja za unicen bios? Notebook ne prizge tudi lucke za filat vec, kaj da bi se zbudil.. stvar je mrtva.

edit: dejansko bi potreboval:
1.) flash programator za PLCC 32 flashe ali
2.) motherboard, ki ima PLCC 32 bios. (rajsi prvo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: necromncr ()

Samson ::

Eno lahka resitev obstaja...Gres na servis po moznosti uradni in ti flesnejo zadevo. Placas minimalnik naprimer 2.500 sit. Men so to naredili na Sunrise nekaj let nazaj dokler sem bil se laik...

Srecno Doli...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

deco16 ::

Ok jst ti tud rajši predlagam de pelješ na servis. Čip pa je identičen kot usi naši... od namiznih račotu. :\ In za fleshat ne rabiš iste matične oz v tovej primeri iztega notebooka. Ti samo daš čip noter potem ko si že v dosi(v dugerm rač) in nato fleshaš z drugim biosem. Vendarle ti priporočam da raje pelješ na servis.(bolj gvišno):D

necromncr ::

Točno to sem mislil ravnokar vprasat, ce lahko v drugem sistemu flesham..

Ima ze kdo izkusnje s takim krizanjem hardwarea? Namrec, ne bi rad dobil dva zakajena crncka po koncu postopka.. (ampak glede na mojo sreco... :\ )

lp!

deco16 ::

Ok jaz sem lh kar danes dobil nov čip zame, in ga bom poslušal fleshati v drugem sistemu. Ti bom poročal kako je šlo ok? :D

necromncr ::

deco: super! ze komaj cakam. imas klesce? jaz sem jih sel vceri prav za ta namen nabavit. potrebne so bile male modifikacije, tako da imam bios sedaj ze na mizi pred sabo :P

deco16 ::

Ja no upam de me ne boš čudno gledu ampak jaz pa klešč nimam. Sem si naredil neko home made varianto. Upam da bo vse v redu. Koliko si pa dal za klešče? Hm in lahko poveš specifikacije čipa? (ser. num) sej če mi bo ratalo lahko naredim potem tudi tebi ker moj bios je lih tako plcc32 4Mbit. In če b imel čip podobne specifikacije seveda :D

necromncr ::

Klesce: 1400 in malenkost v IC elektroniki, v HTE so mi rekli, da jih se 3 mesece ne bodo dobil (v lj)

Moj cip: cez imam nalepke.. drugace MORA biti 4MB, saj je flash file 512kb dolg.

deco16 ::

Aha pole ti nebi nalepke lepil dol. Danes sem pogruntal da more bit ne lih ista matična za hot flash ampak more met isti ali podoben čip gori! torej mi ni ratalo....:( Zdej moram dobit sam še nekega tipa ki ima matično z istim čipom gori. torej če imaš slučajo winbond čip...in še kake podobne specifikacije. bi ti lahko fleshaw....ko poštimam(če poštimam:D )ampah le če sta podobna čipa. hm... in kje je ta ic elektronika. Majo web page slučajno?

necromncr ::

Cip smo pofleshal pa ni bilo isto. Iz servisa so mi ga dali zrihtanega z razlogom, da so mi zamenjali stikalo. 8-O Jaz pa sploh nimam stikal ampak tipke :P

Tomas ::

Zadevo se da rešit na čisti preprost način. Rabiš nekoga, ki ima eprom programator in adapter za te čipe in ti na novo naloži originalno vsebino bios-a. Dobiš jo na njihovi strani. Če te zanima me lahko kontaktiraš na: frog-star@siol.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomas ()

necromncr ::

Sej tako sem naredil - pri enem tipu sva fleshnila stvar nazaj, pa se notebook se vedno ni zbudil.

Pyr0Beast ::

Ma kdo za flashnt bios od BH-6 BX 440 ? Na kakršnkoli način
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti HOT FLASH za ABIT NF7-S

Oddelek: Pomoč in nasveti
111226 (981) jackorsen88
»

FLASH-anje BIOSA, NEUSPEŠNO, rabimo pomoč!

Oddelek: Strojna oprema
131654 (1454) Eagle
»

Zaflashan bios na ASUS bordu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71331 (1129) Voluhar
»

Bios klešče

Oddelek: Kaj kupiti
261843 (1512) morphling1
»

Virus pojedu BIOS?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141157 (887) Brane2

Več podobnih tem