» »

Vojaška policija?!?!

Vojaška policija?!?!

«
1
2

black block ::

Danes zjutraj je vojaška policija na poti v službo zaustavila kolegico. Ko je ustavila avtomobil ob robu ceste, so zahtevali od nje dokumente. Ko je to naredila, so ji rekli, naj stopi iz avtomobila. Nato je šel eden z dokumenti do džipa, drugi pa je pregledoval avto (pregled notranjosti, pod sedeži, prtljažnik,...). Zahteval je tudi, da pokaže obvezno opremo (prvo pomoč, rezervno kolo...). Vprašal je tudi, ali ima zimske gume (avto je star manj kot 1 mesec in ima seveda nove zimske gume - očitno se na to ni ravno spoznal) . Na vprašanje, zakaj so jo ustavili, je dobila odgovor: mi že vemo. Po pregledu so ji vrnili dokumente in se brez pojasnila odpeljali. Se je to že komu zgodilo? Malce srhljivo....
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

Tero ::

Hm.
Kolko jaz vem Vojška policija nima nikakršnih pooblastil pri civilistih:\

Sem pa jaz doma poleg vojašnice kjer večkrat stojita dva vojaška policaja in preverjata če so vojšaki avtomobili izpravni:D(žmigavci, štop luči in podobno...)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

black block ::

ne avto je od civila ni vojaški!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

alesrosina ::

hm ne vem, mal si preber tole, mogoce najdes kej pametnga

Jst ::

A je mogoče tvoja prijateljica kaj zamolčala.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DominusSLO ::

A zdej pa nas bodo jeb..i še vojaški pandurji al kaj?? 8-O
Počasi si bo treba omislit kamere na avtomobilih...

Kaj nam lahko še malo boljše opišeš kako so jo ustavili? Ali so vozili za njo in trobili, sirena itd?
LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

PineApple ::

Vojaška policija nima nad civilisti nikakršnih pristojnosti. Še če ti vdreš v vojašnico, ti ne smejo nič, ampak morajo policijo poklicati.
Tako da, če komu težijo vojaški policaji, jih mora prijaviti policiji, če ne bomo kmalu v vojaški državi. Še boljše pa kak POP-TV.

polde66 ::

a je tvoja prijateljica vojaška oseba?
polde

Brane2 ::

Sišati je bilo, kot da bi sumili, da prevaža v avtu kaj čudnega.
Je v službi v vojašnici ali je bila npr. na obiskui pri kakem vojaku ali kaj podobnega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

Ah, daj ne se zezat. Kaj takega si pa pomoje tudi vojaška policija ne more privoščit. Saj NIMAJO PRISTOJNOSTI.
Če se je zgodilo to, kar praviš, naj gre takoj na Policijo in prijavi dogodek. Ker to je pa že resna težava. Ne vem pa kako bi klasificiral to dejanje. Zloraba pristojnosti morda???

P.S.: Naslednjič ko vas ustavi VP takoj pokličite Policijo. Še preden pride VP do okna avtomobila.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Nas so pa v vojski ucili, da VP lahko ustavi promet, ce je potrebno. Ce si pa v sluzbi v vojski oz takrat se vojak na sluzenju vojaskega roka, te pa lahko ustavijo, pregledajo odpeljejo....

polde66 ::

prekoračitev pooblastil se temu reče
vojaška policija te lahko ustavi kadar spremlja kak tovor kolono ali kaj takega, da bi se pa spustila v pregled katerega še policija brez razloga ne sme opravljat pol .... mal dvomim
razen če ni naletela na kake policijske specialce
vojaška policija je pa pristojna samo na svojem terenu in do vojaških oseb. Vse drugo je pa kr zgorej piše.
Če bi pa to bilo slučajno res pol pa na policijo prijavit, v kak časopis dat na kak tednik jih poslat pa še kej. Skratka taki tipi tam nimajo kaj počet. Me pa res zanima kolko resnice je v tem
polde

Caligula ::

Joj kaj bi jaz dal, da bi mene skusali ustaviti :D

VP za civilista sploh ne obstaja. Povozis ga kot purana na cesti.
Pa odgovor, da mi ze vemo!?!

ZPakaj bog ne mara mene in meni ne omogoci takega srecanja !!=?#IREWFDS?#!!"**#P!"# >:D

AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!
Some people have all the luck!


Clovek to je tko kot da bi te postar skusal legitimirat!

EssEncE ::

Tebe bi še pretepli in pridržali zraven. To bi bila res sreča ja.:)

DominusSLO ::

Caligula tebi se to ne dogaja, ker verjetno ne zgledaš tako sexy, kot omenjena voznica>:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Pithlit ::

Sej postar te lahko legitimira če ti ma kako poseben paket za dat (recimo dohodnina).

Sicer pa ni dvakrat za rect de je bla to mularija. Uniforme itak ni noben problem zrihtat.
Life is as complicated as we make it...

black block ::

Kolegica ni nikakršno vojno lice, nima nobenih znancev/prijateljev v vojski... Ustavili so jo z liziko, danes jih je pa spet srečala - stali so ob cesti. zanimivo
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

BigWhale ::

S kaksno liziko so jo ustavli? A je prepricana, da je tist RES bla lizika? ;>

Sims ::

Pa je vprašala na policiji kako je na stvari? Če ni, pol brezveze tule klanfamo ...

LP,

Sims

frenk ::

dej nej jih en slika no...za v novi policijski koledar ane:D

Brane2 ::

No, če je takko, bi jaz na njenem mestu poklical civilno policijo in počakal.

Reku bi, da so me ustavili in legitimirali neznanci v civilu, ki se predstavljajo za vojaško policijo in prosil bi jih, če pridejo prečekirat zadevo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

Kakšne pristojnosti pa ima vojaška policija?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Soon ::

Mislim, da te lahko ustavijo v primeru, če imajo kakšno vojaško vajo.
Vendar ti morejo to razložiti, da je to vaja itd... vsaj po mojih izkušnjah, ko sem jaz ustavljal-takrat civiliste.
Lp
Miran

Jst ::

Ne morem verjeti! Slovenska Wikipedija ima neko malenkost glede VP:

http://sl.wikipedia.org/wiki/VP


Vojaška policija (VP) je vojaška služba znotraj oboroženih sil. Ponavadi ima vsak rod svojo vojaško policijo, razen če so celotne oborožene sile tako majhne, da to ni potrebno (kot primer pri SV).

VP skrbi za spoštovanje:

* vojnega prava,
* ustave,
* vojaških zakonov,
* civilnih zakonov.

Prav tako skrbi za:

* vojne ujetnike,
* spremstvo in varovanje pomembnih vojaških oseb,
* varovanje pomembnih vojaških objektov,
* urejanje prometa,...


Torej. Tisti, ki se spoznate na brskanje po zakonih, najdite glede zadnje alineje urejanje prometa. Pa bomo takoj prišli do dna te zgodbice.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

STASI ::

. Vojaška policija
65. člen
(naloge vojaške policije)

(1) Vojaška policija skrbi za vojaški red in disciplino, varnost vojaškega prometa ter opravlja določena opravila v zvezi s preprečevanjem in odkrivanjem kaznivih dejanj v vojski, varovanjem objektov in okolišev, ki so posebnega pomena za obrambo.

(2) Vojaška policija skrbi tudi za varovanje poveljstev in enot ter varnost vrhovnega poveljnika v vojnem stanju oziroma kadar se nahaja v vojaških poveljstvih, enotah ali zavodih oziroma v objektih in njihovih okoliših, ki so posebnega pomena za obrambo.

(3) Organizacija vojaške policije se določa s formacijo.

(4) Poveljniki enot vojaške policije so podrejeni in odgovorni za svoje delo poveljnikom poveljstev ali enot, pri katerih se organizira vojaška policija v skladu s prejšnjim odstavkom.


66. člen
(pravice in pooblastila vojaške policije)

(1) Vojaška policija ima pod pogoji, ki so predpisani za policijo, pravico in pooblastila da:
1. opozarja ter daje navodila;
2. legitimira, napoti, vabi, privede, pridrži, omeji gibanje ali odvzame prostost;
3. opravlja osebne preglede in preiskave, preglede prevoznih sredstev, prtljage ter objektov in njihovih okolišev, ki so posebnega pomena za obrambo;
4. zaseže predmete;
5. uporablja prisilna sredstva, razen vodnega curka, konjenice in lesene palice;
6. ureja in nadzoruje vojaški promet;
7. zbira obvestila, od oseb zahteva podatke in ugotavlja istovetnost oseb in predmetov.

(2) Vojaška policija lahko pridrži vojaško osebo, ki pod vplivom alkohola ali drugih omamnih sredstev moti javni red in mir ali vojaško disciplino do iztreznitve, vendar ne dalj kot 24 ur.

(3) Pripadniki vojaške policije vojne sestave imajo pravice in pooblastila vojaške policije le, kadar opravljajo vojaško službo.


67. člen
(območje pristojnosti)

(1) Pravice in pooblastila iz prejšnjega člena vojaška policija uporablja le:
- v objektih in okoliših, ki so posebnega pomena za obrambo;
- na območju tabora, če je enota ali zavod izven vojašnice;
- zoper vojaške osebe.

(2) Vojaška policija lahko uporablja vozila s prednostjo.

(3) Pri urejanju vojaškega prometa v javnem prometu vojaka policija svoje delo usklajuje s policijo.

(4) Vojaška policija lahko ugotavlja istovetnost osebe, ki nosi uniformo ali dele uniforme Slovenske vojske, ne glede na to, kje se taka oseba nahaja, oziroma istovetnost voznika in potnikov, če uporabljajo vozilo z oznakami Slovenske vojske.


68. člen
(ukrepanje vojaške policije)

Če vojaška policija v objektu ali okolišu, ki je posebnega pomena za obrambo, oziroma na območju tabora pri kaznivem dejanju ali nepooblaščenem zadrževanju zaloti civilno osebo, o tem obvesti policijo. Zoper tako osebo vojaška policija lahko uporabi le najnujnejše ukrepe in prisilna sredstva, da jo pridrži do prihoda policije oziroma uspešno odvrne napad na moštvo, osebe ali objekte in premoženje, ki jih varuje.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

iration ::

Dejte raj razčistit glede ženske, Black Block se ne oglaša, ne zna povedat kaj ma ženska z vojsko, ... zaenkrat deluje kot navaden troll.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

STASI ::

VP = vaški posebneži nimajo zakonske podlage da civilista, ki je šel lepo mimo njih legitimirat ali ustavljat. Black Block ali je v bližini kjer so jo ustavili kako vojaško vadbišče ali poteka kako urjenje?
V primeru da bi oseba hotela iti na Poček med vajo te lahko ustavijo v skladu z zakonom (beri moj prejšni post)
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

black block ::

no lepo prosim brez žalitev, eno kulturo pa že lahko pokažete! Lejte jaz poznam kolegico že 10 let v privat smislu pa NE VEM kaj za vraga dela, samo malo dvomim da ima kakšno zvezo s policijo, pa danes jih je spet vidla mislim, ne vem no gre tukaj bolj kot za njo za (da je ne vpletamo, ker noče bit vpletena, PAČ!!!) za čisto hipotetično vprašanje ali stavek LAHKO SE TO ZGODI TUDI VAM! (upam da ne)

ZATO JE VPRAŠANJE NA MESTU!!!

PS

se strinjam, da bi morala kolegica bolj ostro reagirati vsaj jaz bi! (pritožbe itd.)
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

black block ::

s policijo sem mislu z vojaško!!!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

Utk ::

Hm, od kdaj ti pa (civilna) policija sme pregledat avto kar tako? So še to spremenili al kaj? En moj kolega je moral pokazat obvezno opremo in ko je šel do prtljažnika je zahteval od policaja, da gre k sprednjemu delu avta, in je šel brez besed, ker nima pravice gledat v prtljažnik.

Taras_Bulba ::

Kje pa stojijo pesjanarji?

polde66 ::

CrniE, vsekakor pravica do pregleda obstaja, prav tako kot preverjanje identitete, le brskanje po avtu je opredeljeno in sicer nekaj z odredbo sodišča , nekaj je v zakonu o prekrških večina tega pa v zakonu o kazenskem postopku,nekaj pa z zakonom o nadzoru državne meje kjer ti lahko v notranjosti na cestah ki povezujejo državne meje temeljito razstavijo avto, brez kakršnokoli papirja. Kar se tiče pregleda pa obstaja vizualni pregled bilo kdaj, v kolikor pa ne boš upošteval odredbe policista da pokažeš sam, bo pač storil to on. recimo odpreti kak predal prav tako prtljago in podobne stvari, Skratka policijska pooblastila so obsežna stvar katera je navezana z prisilnimi sredstvi ta pa z sankcijami. Edini problem ki se pri tem postavlja je seveda da policist ni prepričan v svoja dejanja, seveda pa je tega le malo. Tako da je tale tvoj prijatelj naletel na kakega začetnika. Verjemi pod določenimi pogoji ti lahko avto na dele razstavi.
polde

cryptozaver ::

Mozne varijante:
- lepa kolegica in hkrati VP z nizkim IQ
- nepooblasceno gibanje po vojaskih povrsinah
- tatvina v vojaskem objektu
- kolegica je VO (vojaska oseba) na dolznosti
- neposredno ogrozanje varnosti VO
- kolegica zamenjala CP z VP
- kolegica laze
- ti lazes
- in ce nic od tega, tezka pizdarija zrela za prijavo.

iration ::

Exactly, cryptozaver.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

gzibret ::

Naj povem še jaz svojo zgodbo.

Kake 4 leta nazaj sem šel v petek zvečer iz Cela domov (proti Vojniku). Na križišču, kjer je danes na drugi strani Agip pumpa (mislim, da Agip, nisem pa 100%) so stali policaji (kakih 5 komadov) z avtomatskim orožjem. Ustavili so me, vprašali za vozniško in prometno, kje sem bil in kam grem. Pol so še pogledal v kuferam in srečno vožnjo. Alkohola niti omenjal niso (očitno ni bila navadna patrulja). Se pelem malo naprej mimo Vojnika in na odcepu za Dobrno stoji še ena patrulja (marica + policijski avto), ampak ti me niso ustavili.

Verjetno je bil kak rop, pa so iskal zlikovce ali kaj podobnega. Neki je že blo...
Vse je za neki dobr!

DominusSLO ::

Na linku, ki nam ga je posredoval jst- click jasno piše da skrbi VP tudi za spoštovanje civilnih zakonov in tudi za urejanje prometa.
STASI tle niso vprašljive naloge VP, pač pa njihova pooblastila.

Zdej pa res ne vem pri čem sem...verjetno se bom šel pozanimati na policjio ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

STASI ::

DominusSLO: beri 66. člen zakona0:)
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

DominusSLO ::

Torej ima VP vsa pooblastila, ki jih ima navadna policija in vas je tle veeeeeelika večina v zmoti :))

Kot sem že napisal-še oni nas bodo jeb..i...
LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

DominusSLO ::

AJJ spet sem zaj...l se opravičujem za prejšnji post(prejšnja 2):8)
67.člen opredeljuje območje pristojnosti---
(1) Pravice in pooblastila iz prejšnjega člena vojaška policija uporablja le:
- v objektih in okoliših, ki so posebnega pomena za obrambo;
- na območju tabora, če je enota ali zavod izven vojašnice;
- zoper vojaške osebe.

Torej je edino vprašanje kje te ustavi....
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

polde66 ::

NE KJE AMPAK ZAKAJ
polde

DominusSLO ::

polde66: Glede na to da imajo na območjih pristojnosti iste pristojnosti kot navadni policaji menim, da je vprašljivo le območje kjer te ustavijo.

Razlog pa si tako kot navadni policaji lahko preprosto izmislijo(v praksi je tako).
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Jst ::

DominusSLO: Wikipedije napram Uradnemu Listu ne rabi[ jemati kot verodostojen vir podatkov. Sploh pa glede zakonov in zakonodaje. Jaz sem dal samo smernice, ker tudi sam nisem vedel natančno, kako je z Vojaško Policijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DominusSLO ::

jst
Ja sej sem že ugotovu da so od stasi-ja členi bolj oprijemljivi :D in sem se v zadnjih treh postih zanašal zgolj na njih
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

polde66 ::

Sej je zgoraj navedeno da lahko ustavljajo in delujejo v prometu kadar koga spremljajo ( konvoje , kolone, varovane osebe, tovor) vse to seveda vojaško.
Pač vozila s prednostjo a ne. Ne govorim pa o kontroli, kar pa je čisto nekaj drugega
polde

Keyser Soze ::

Dominus, moraš brat cela zakon, in ne samo en člen.:)

Prometa pa tudi ne morejo usmerjati brez pomoči civilne policije. Kar se tiče pa tistega posta, kjer nekdo piše, da je na vajah usmerjal civiliste. Že, že, a na območju omejenega gibanja. Kar tako sredi LJ že ne bi šlo. Preobleči se v enega VP pa pojdi na celovško in začni ustavljat promet, češ da gre vojaški konvoj... Pomoje te bodo kmalu v kakšno kiblo zbasali.

Utk ::

Pa tudi usmerjanje prometa ni isto kot pregledovanje prometne...tudi če bi bil avto ukraden, kako bi oni to znali? V prtljažniku bi lahko recimo mela 15 prenosnikov brez računa, pa kaj potem...Pa vozniško tudi...tudi če ga tista punca nebi imela, kaj bi blo? Če bi samo osebno in nč drugega pokazala, bi blo čist dost. Nekje so spet nekaj pušk izgubili, pol se pa na civile spravljajo.

DominusSLO ::

ja ja sej sem že sam ugotovu da sem ena mona primorska :8)
Po moje je izmed vseh ključen ta člen(67.):
Pravice in pooblastila iz prejšnjega člena vojaška policija uporablja le:
- v objektih in okoliših, ki so posebnega pomena za obrambo;

Bojim se da si to lahko razlagajo po svoje....
LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

lakotnyk ::

mene bl zanima a je una deklca kej luštna... eno fotko hitr gor vrž pa nam bo vsem jasno zakaj je bla ustavljena :D

kljub vsemu klobasanju pa še zmer nisi povedu kje ta vojaška policija stoji.... kar kaze na laž 8-)
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lakotnyk ()

matvoz ::

slucajno obstaja kaksna moznost, da bi ta voznica zamenjala vp za carino?
carina pa po novem lahko sama ustavlja vozila brez policije..

polde66 ::

šansa je velika sploh če je ženska blond
polde
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnostni pas na zadnjem sedežu

Oddelek: Na cesti
222212 (1550) Invictus
»

Oklepnik na avtocesti !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9113044 (9315) KAVINSKY

Zmanjkalo prometnih strokovnjakov

Oddelek: Loža
414975 (4122) WarpedGone
»

Vinko Beznik

Oddelek: Loža
392435 (1647) Balandeque

Več podobnih tem