» »

Navijanje v BIOS-u...kako?

Navijanje v BIOS-u...kako?

Caboose ::

Kako naj navijem proca iz BIOS-a kot vsi pravite? Mam sicer nekašno vrstico, kjer lahko lepo spreminjam Mhz do 800, problem je v tem, da proc tega ne jebe... Matična je je Intel (se mi zdi) mam orba, 2 venta 80*80mm v ohišju, na stranicah pa nameravam dodati še tri...Nasvet? Ah proc je PIII 650...pa povprečno temperaturo mam od 22-27..hehe:\
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

J-A-G ::

Dve verziji:
Al nimaš pojma in spreminjaš faktor pomnoževalnika :)
Al pa Plata INTEL ne omogoča navijanja, sicer vse nove plate to morjo, mislim da tud tvoja, sam lahko pa da maš neko x različico k je ne poznam:D

Caboose ::

Ok po tvojem nimam pojma (kar je res) Svetuj mi...Naj kupim novo mamaplato??? To bi me lahko pšlo malo predrago.. Ali pač?
Razmišljam o Soltek-ovi, ki mi je ta trenutek najbolj slastna.:D
Mam pa PIII slot1..Povejte mi o modri slo-techerji ali se dobi Soltek-ova mamaplata z mojo luknjo?
In kako ga kasneje naviti... :\
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

mravla ::

he, he misliš, da imaš samo ti tako temperaturo, jaz mam navitega P3 550@700 pa je z gorbom temperatura max. 28 he,he,he:D
najprej vzami kišto narazen pa ven vzemi jumperje-poglej v knjigici za matično.
pol pa v BIOSU nastavi na vrednost default in ne neke Mhz, pol pa boš lahko nastavljal zunanjo frekvenco in s tem navijal procesor. veliko sreče. če pa še imaš ki rame 100Mhz pa ne pričakuj preveč, razen če so zelo kvalitetni.8-O
če ga poženeš, bo letel

luni ::

Ganja velika verjetnost je, da mas Intel Seattle mamaplato, ki na zalost ne omogoca navijanja. Ce bos hotel navijat, bos mogo kupit cisto novo plato. Samo vprasanje, ce se ti izplaca, ker ce mas P3 500-600 (ne coppermine!) potem itak ne bos mogo kaj dosti navijat in bos kesh stran vrgel. Soltekova plata, ki sem jo testiral pa je za SocketA proce.
Artificial Intelligentia

--Switch-- ::

Abit be6-II je dobra za navijanje (podpira slot1 proc.)nova pride okoli 30.000sit ce jo sploh se kje prodajajo-rabljeno pa dobis za 20.000sit mogoce malo vec!
Spreminjaj fsb ne pa mnozilnika-tako je pri intelu!

Caboose ::

OK Ok..novo mamaplato rabim.. Dobro ta FSB..kje se pa to nastavlja in kakšen pomen ima pri navijanju?
Aja pa kje so juperji na MOJI mamaplati ? ? ?
Pa KAK izgledajo ta čuda tehnike? :D:\
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

--Switch-- ::

Fsb spreminjas takt procesorja ki je v tvojem primeru 100!S tem ko nvijas preko fsbja navijas tudi vodilo graficno kartico...nevem tocno kako gre s tem!
Jumperji so na ta starih ploscah,plosce nove generacije majo to lastnost dano v bios-zato ne rabis jumperje nic slatat!

Belac ::

Jo fako ti bi rad bojo plato prodal za 20.000sit al kaj?:|8-O

Belac ::

se opravičujem _mojo_ ne pa _bojo_:D:D

Belac ::

To kar je fako govoru je res za fsb-(vem ker mam jst to plato in je še kar dobra!) to pa ko je reku da se navija tudi grfična je tudi res se, pa da temu izogent z raznimi programčki(jst uporabljam powerstrip)tako ko imam navit proc z fsbjem si z powerstripom zmanjšam nastavitve za grafično in stvar dela odlično!

Caboose ::

Dobro samo še vedno mi niste odgovorili...KJE IN K A K O se nastavlja FSB!!! ok KJE je v Bi OS-u samo tisti KAKO me zelo moti. Kaj mi je storiti? Ne da bi moje velepomembno računalo utrpelo kakšne škode? Hvala za obrazložitve, ki naj bodo čim bolj podrobne...saj veste da sem bozo.. :\;((
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Shadowman-x ::

Ali ne bi bilo najbolje, če bi pred nakupom nove plošče odprl računalnik ter pogledal, kakšno plato imaš, pomoč bi bila precej lažja.

luni ::

Ganja hehe preberi si kaj sem ti jaz povedal, pol pa se kaj ti je Shadowman povedal.

Belac ti pa ne strelaj. Ko navijas FSB ne navijas jedra in pomnilnika graficne kartice, ampak AGP vodilo. To da si ti upocasnjujes graficno, ker mislis da jo navijas preko FSBja pa je slabo... zelo slabo.
Artificial Intelligentia

--Switch-- ::

Ja belac malo si ga zablodu!
Ti pa dve zvezdice!!:D:D:D:D:D

Caboose ::

AAAAAAAHHHHHHHHH.....
KONČNO se mi je posrečilo...mam AMP mamaplato ki zelo lepo podpira navijanje še BiOS mam takšen...hehe
in sedaj mi moj omiljeni CPU PIII600@730 deluje bolje kot prej aaahahaha. IM SOW HAPPY. Torej kdo ima navitega
PIII600@730 CPU core voltage na 1.70 in ima temperaturo pazi...25°C??? Ha se najde keri?? hehehe


Če pa je keri že čul za mamaplate AMP pa naj mi pošlje emajl...homepejđ majo pa www.AMP.com
Folk hvala za pomoč. Sedaj pa imam drugo vprašanje.
Proc mi sedaj dela 112*6.50 ram-e mam pa 100. To da če bi dal zunanje vodilo na 133 in da bi vse skupaj šlo k hudiču vem...(sem že probou) Povejte mi.. ali bi se z 133Mhz rami dalo dati zunanje vodilo na 133? Brez da bi moje omiljeno računalo utrpelo poškodbe?:D:D:D8-)
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

--Switch-- ::

Bi se dalo ce bi zamenjal rame!
Tvoja plosca podpira samo fsb:100,102,112,133.
Pri vseh abit-kah(skoraj pri vseh) lahko navijas po korakih po en mhz!Lahko bi dal na 133 sam bos potem rabu malo boljse hlajenje g-orb in tudi ene par ventilatorjev ali pa odprto ohisje!

Caboose ::

Otroci ne poslusat fako-ta...:(fako nima pojma...:Ohehe
Fako lepo sem ti povedal, da sem navil na 133 oz. spremenil pa je šlo vse skupaj k hudiču. Po moji logiki pa bi vse skupaj delalo, če bi imel 133mhz rame... Saj jih grem kojci kupiti. a se da dobit BiOS, v katerem se da nastavljati to po en mhz? Al je to v mamaplato "zapečeno"?
Nekdo naj pomaga obupanemu nevednemu overclockarju.:\
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654270 (3535) SkyNet
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704662 (3984) AtaStrumf
»

Bo ali ne bo to je sedaj vprasanje! 350>500?

Oddelek: Navijanje
191074 (850) EvilK|NG
»

FSB ne gre več kot 112

Oddelek: Navijanje
241312 (1137) --Switch--
»

NEVERJETNO !!! No.#3

Oddelek: Navijanje
161722 (1343) Caboose

Več podobnih tem