» »

Kupujem računalnik....

Kupujem računalnik....

2cD_Andrej ::

Najprej vse lepo pozdravljam in se opravičujem, da sm odpru to temo ampak sm res čisti antitalent za strojno opremo(zaenkrat me je bolj zanimala software oprema). torej kakorkoli bi rad prešel k bistvu mojega pisanja tukaj.
Skratka nujno bi potrboval nasvet od nekoga, ki se pač na to spozna in sem takoj pomislil na vas, ker namreč načrtujem nakup računalnika, ki bi ustrezal mojim potrebam, ki pa so naslednje.
Potreboujem stabilen računalnik, ki bi premogel "laufat" več programov hkrati (FlashMX, DreamweaverMX, PhotoshopCS, Swift 3D ...gre se namreč za to da bom rabu službeno kot tudi domače ta računalnik) brez da bi moral čakat nevem kolk časa med prehodi is programa v program. Pa seveda zato bi rad tut vaš nasvet ker iščem računalnik, ki bi mu lahko reku da je dobr in načrtujem tut modifikacijo videza.

Upam da mi bo kdo znal pomagat in naj še omenim da ne pride v poštev laptop.

Se vam zahvaljujem!!!
Andrej

NightHawk ::

nic nisi omenil za koliko denarja...

ASUS A8N-SLI
WINFAST 6600 GT PCI-E (ako imas denar lahko 2 :)
AMD 64 3000+ (s939)+ soliden cooler
2× 512 rama recimo 400mhz ali več
160GB SATA disk
okoli 500w napajalnik + ohisje po zelji (ce imas denar so TT super pa se lepo zgledajo)
NEC dvd writer (zdej ne vem oznake)

To pride nekaj čez 200k se mi zdi. Ampak je pa kr uredu zadeva :)

dxx ::

Tudi jaz bi ti svetoval nekaj podobnega, sli podpora je prihodnost, tako kot 64 bit athlon.

Tomson ::

Ampak zaenkrat še povsod poročajo o kakšnih manjših težavah s SLI ploščami. Treba je vedeti da je tale ASUSka prva SLI plošča in ima zato še nekaj porodnih težav. Te se sicer z nadgranjo biosa odpravljajo, a vseeno, če ne misliš izkoriščati SLIja raje počakaj še kakšen dan na nf4 ultra.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zheegec ::

SLI vsekakor ni prihodnost. Kot prvo dve GF6600GT v SLI nista veliko hitrejši od ene GF 6800Ultra, kot drugo porabi SLI več energije, plate so dražje in bolj se grejeta obe kartici (bolj kot ena GF6800Ultra).

Pač kupiš danes GF6600GT ta 50K in NF4 Ultra plato (ne-SLI), pa čez eno leto še eno mid-range grafično (najbrž že DirectX10 čez eno leto), pa si dal 100K za obe grafični (staro še prodaš rabljeno), hitrost pa veliko večjo kot GF600GT SLI.

Pač marketing. Je pa to zelo dobra high-end igračka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

marnit ::

In kje dobiti nforce4 ta hip v SLO?

www.jae.si
sistem JAE Butterlfy Cyclone SLi (216k). Disk od hitachija, napajc od LC.

Pingvin ::

Predvsem ste vsi pozabili na RAM....jaz bi predlagal potem minimalno 1Gb rama, ker bo to izredno pomagalo med preklaplanji med programi.
________________________________________________________________
Ker bi imel večji monitor sem ga zalil z vodo da bi zrasel...še vedno čakam!

Jeronimo ::

Jaz sem sestavljal nov comp.

Poglej tole TEMO.


LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

2cD_Andrej ::

zahvaljujem se vam za predloge in da vam se en podatek povem je ta da sm pripravlen placat sam za kisto tam okol 200-300k

In se nekaj bi vas povprašal a naj kupim računalnik tko bol ali manj po delih al naj kompletnga(bolj mi je vsec druga varjanta da ga ne bi blo treba posebi sestavlat mi ampak ce je bols prva opcija pol sm za prvo).

NightHawk ::

Potem bo tisto,kar sem napisal, ravno pravo. Tisti racunalniki, ki jih sestavijo firme, so ponavadi slabsi recimo od enega, ki bi ga ti sestavil sam za isti denar. (itaq je garancvija enaka tako da nevem kaj te skrbi)

Aja potem bi se pa tut jest strinjal da ne SLI plate...ampak me ta tudi zanima katere plate imate v mislih nf4 ultra brez SLI? A jih samo jest ne najdem po cenikih ali jih še ni?

OldSkul ::

Najbolje je kupit rač. po komponentah saj potem nimaš priblemov z garancijo če slučajno odpreš rač., ki je cel v garanciji. Potem to garancijo izgubiš. Zdaj to ne vem katere firme še prakticirajo, to da plombirajo rač. toda jaz sem imel tako slabe izkušnje s tem, da bo letos kupil rač. po delih in ga sam sestavil.
Zavedaj se, da treba pol za vsako stvar letit v servis itd. Brezveze.

tomaz321 ::

Zavedaj se tudi tega, da če ti crkne ena reč, pol lahko neseš samo to zadevo na servis in ne cele kište!

1. Če misliš po delih sestavt se moraš na zadevo dobro spoznat! Ti sam si kriv če se komponente med seboj tepejo! Tudi če kupiš po komponentah to naredi pri eni firmi in naj ti tam tudi sestavijo računalnik.

2. Če kupiš sestavljen sistem te pa lahko nategnejo (napišej grafična je 9600PRO- in dajo not eno čudno firmo ali gecube, ki je od ta pravih slabša), je pa res da za sestavljen sistem lahko daš v akciji manj in kupiš vse naenkrat in brez komplikacij (samo ne veš točno kaj so ti not dal)


V Vsakem primeru pa je: AMD 64 , 1 GB rama, PCIe grafična (6600 GT je res zdele price/performance hit, po moje tudi ni slaba x700 pro; oz. za manj denarja x600 pro- če ne nameravaš imeti računalnika ravno za igrice ampak vseeno bi ti pa zdele še vse delale), 160GB HDD (sata), dvd burner (nec 3500 al pa pioneer 108)

Pa še to nisi omeni 200-300 kSIT z ali brez monitorja (kakšen monitor če že- predvidevam 17" LCD)

2cD_Andrej ::

No evo vam da vidte zdej sm sestavu konfig in so mi tko odgovoril mislm napisal kaj majp pa kolk bi me kostal

Evo to sm si zbral(sam sestavu in upam da je dobra izbira kostal pa bi me 255.000 sit skupej s tem da mi ga sestavjo)

OHIŠJE:
CHIEF CX-01SL-SL-B MIDI TOWER
360W PSU, for P4 (ATX-12V V. 1.1) with PFC.
SREBRNO ČRN.

NAPAJALNIK:
NAPAJALNIK LC6550 550W 120 mm

MATIČNA:
MB ASUS A8N-SLI DE LUXE
SLI, Socket 939 za AMD CPU
Nvidia nForce tm4 SLI
supports Dual PCI-e VGA cards

PROCESOR:
CPU AMD ATHLON 64 3200 BOX 939pin

RAM:
DIMM 512MB DDR 400

DISK:
HD MAXTOR 160GB 7200 obr. 8 MB SATA

GRAFA:
WIN FAST GF PX6600GT EXTREME 128MB PCIe
GeForce 6600GT TDH EXTREME
128Mb DDR3 , 550/560
DVI, VGA, HDTV-Out
PCI Express vodilo

PECKA:
DVDNECND-
DVR NEC ND-3520A/GNB IDE INT. BLACK

Mam tut ze dve neonki modri k sm jih dobu zaston pa en model mi bo pomagu pr modanju ohišja.

Tomson ::

V JAE naj bi drugi teden dobili ASUS in GIGABYTE nf4 Ultra.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

2cD_Andrej ::

no super pol se mi bl splaca uzet to

2cD_Andrej ::

torej kaksna se vam zdi tale konfiguracija.
A mate se kasn predlog

teoo ::

po moje se bolj splača kupit 1Gb rama, pa proc 3000. se verjetno bolj pozna razlika

DominusSLO ::

Splača se ti vzet ohišje brez napajalnika...plata je po moje sicer zelo dobra, sam bi pa vzel varianto brez sli-ja. Za to razliko bi dosti raje vidu 1gb rama.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

2cD_Andrej ::

Ja ej sori zmotu sm se sej je tm 2 x 512 rama

2cD_Andrej ::

No ej de ne bom odpiru nove teme bom kar tle prasu ce kdo ve za ksne al posameznike al firme al karkol da rab Flasharja, k bi mi prav prslo kej dnarja in mam tut velik znanja v Flashu pa Photoshopu pa HTML znam pa Uorablam tut CorelDRAW pa ilustratorja ITD.
Skratka bi rabu stranke al pa da nekam pridem pa se lahk dokazem in sluzm!

2cD_Andrej ::

Pa da ne pozabm se ucim tut Swift 3D in Action Script mam u mezincu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kišta za 150-160k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
383509 (2025) DaVidQ
»

Rad bi kupil solidno dober Računalnik in imam kup vprasanj za tiste, ki se razumejo!!

Oddelek: Kaj kupiti
251963 (1576) Sami
»

Nakup računalnika! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503888 (2944) klemen1
»

250k SIT,kaj kupiti??!!??

Oddelek: Kaj kupiti
221944 (1403) cassiel
»

Nakup Novega Compa Po Komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
364202 (3556) cassiel

Več podobnih tem