» »

Nakup Novega Compa Po Komponentah

Nakup Novega Compa Po Komponentah

cassiel ::

Tudi sam sem (kot množica drugih) prišparal nekaj denarja in se odločil za nakup novega compa. Res je, da obstaja veliko število tem z enakim naslovom, pa vendar ... 0:)

Denar je omejen na 250k +/- 10k, računalnik pa bom uporabljal predvsem za igranje iger. Še nikdar nisem sestavljal računalnika po komponentah, a vseeno sem se odločil za nekaj takega:

1. Procesor: Definitivno AMD, meni se zdi tale OK: CPU AMD Athlon 64 3200+ Box

2. Matična plošča: Tukaj pa že prihaja do dileme, meni se zdita zanimivi tile: Matična plošča Abit AV8 in Matična plošča Abit KV8 Pro-3rd Eye AMD 64

3. RAM: Giga rama bi mi bilo kar zadosti ;) nevem pa če je bolše giga v enem kosu, ali 2x po 512? Kakorkoli odločil sem se takole: 2x Geil DDR LONG DIMM 512 MB 400 MHz

4. Trdi Diski: Želja je 2 trda diska, eden za operacijski sistem in vse kar spada zraven; drugi pa bo namenjen nenehnemu brisanju in dodajanju filmov, iger, itd...: Trdi disk WD 160 GB IDE 7200rpm 8MB cache, ter Trdi disk WD 80 GB SATA 7200rpm 8MB

5. Optične enote:

DVD snemalnik NEC ND-3500 DVD-/+RW black oem

6. Disketnik:

Disketnik Teac 1.44 MB

7. Grafična kartica:

Po vseh forumih hvarijo geforca 6600GT, zato verjetno to ne bo napačna izbira: Grafična kartica WinFast GeForce A6600 GT TD 128MB AGP

8. Tipkovnica in miška:

Tipkovnica in brezžična miška Logitech Premium Desktop OEM

9. Ohišje:

Ohišje Midi tower MR05W 350w plexi

Kaj menite, bi kaj dodali, spremenili?

Ali bo 350W napajalnik na ohišju zadosti za tole?

Je za ventilacijo dobro poskrbljeno ali pa je potrebno dokupiti kakšen ventilator?

Glede grafičnih...na mimovrste.com obstajata 2 različici geforca 6600GT in sicer: Grafična kartica WinFast GeForce A6600 GT TD 128MB AGP, ter Grafična kartica Winfast GeForce PX6600GT TD 128MB PCI-E. V čem se razlikujeta in katera je boljša?

Najlepša hvala za odgovore!
  • spremenil: cassiel ()

iskra ::

Tisti dve grafični kartici se razlikujeta v tem, da deluje ena na novem PCI-express vodilu, druga pa na "starem" AGP vodilu. Večjih razlik v performansu naj ne bi bilo.

Glede na to, katero ploščo nameravaš vzeti, bodi pozoren tudi na to, da ena podpira procesorsko podnožje 939, druga pa 754. Če boš torej vzel omenjen procesor, bo zanj primerna samo Abit KV8 Pro-3rd Eye AMD 64, ker je zgrajena za Socket 754 procesorje.

Torej: kupil boš Abit KV8 Pro-3rd Eye AMD 64 in WinFast GeForce A6600 GT TD 128MB AGP ;)

Box hladilnik je dokaj hrupen, zato ti svetujem, da vzameš kako alternativo. Po možnosti naj ti kar pri mimovrste vse zložijo, da boš imel garancijo.

2x512MB RAM pa bo verjetno kar v redu (razen, če dobiš pri mimovrste 1GB modul). :)

dodatek: poišči raje ohišje brez napajalnika in vtakni noter kak kvalitetnejši 400-450W napajalnik. In pri ohišjih poglej, če vsebuje že kak ventilator in ga dokupi, če ga ni.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

cassiel ::

Aha, najlepša hvala.

Torej od teh dveh pride v poštev le tale- Abit KV8 Pro-3rd Eye AMD 64. Kaj pa kakšna druga, v približno istem cenovnem razredu? Kakšen epox mogoče... 8-O

Dr_M ::

karkoli, samo da je NF3 chipset.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mmmato ::

"Želja je 2 trda diska, eden za operacijski sistem in vse kar spada zraven; drugi pa bo namenjen nenehnemu brisanju in dodajanju filmov, iger, itd...:"

80 giga disk je 5k manj od 160 giga..... če se ti gre samo za to, da imaš ločen OS od ostalega lahko nardiš particije, ni ti treba zdej zaradi tega kupvat 80 gigaša. če ti je 160 premalo pa raje dodaj še 5k in maš 2x160 namesto 160+80.

mmmato ::

aja pa še to: prvi disk ki si ga izbral je ATA drugi pa SATA

jest10 ::

In ker je na platah ATA in SATA prikluček tukaj ni nobenega problema

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

mchaber ::

Na tvojem mestu bi vzel tole matično.:)
.

para-site ::

Napajalnik bo definitivno prešvoh.
Disk raje samo 1X 160Gb Hitachi IDE...
Plata raje to vzami ker je na nForce3 chipovju, pa še dosti ponuja...
Asus K8N-E Deluxe ATX AGP8X NF3 250Gb S.754 31.500

WTF? ::

Ja ! Uzem tole ja (A8N-SLI) ! Pol ko ena grafa ne bo dovolj lahk kupis se eno 6600GT ( seveda na PCI express vodilu)

To je tko..dolgorocno gledano

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WTF? ()

para-site ::

ali pa res a8nSLI samo ta je čez 40k SIT, pa še CPU mora bit 939, kar pomeni, da je malenkost dražji.

cassiel ::

Torej, odločil sem se da bom vzel samo en disk, natančneje tegale: Trdi disk WD 160 GB IDE 7200rpm 8MB cache, tistih 16k od drugega diska pa bom dodal za tole ploščo ASUS A8N SLI Deluxe. Procesor torej tale: AMD ATHLON 64 3000+ 939 pin///Je velika razlika med 3000+ in 3200+?? V ceni je namreč kar precejšnja ...

Ohišje: Ohišje Midi Tower GMC H-60 silver/black
in še
Napajalnik: Napajalnik Power LC6420 420W Tale bo zadosti tudi v prihodnosti ko bom dodal še eno grafično ali?

Ostale komponente ostanejo enake. Torej da povzamem:

1. AMD ATHLON 64 3000+ 939 pin: 44.520 sit JAE
2. A8N SLI Deluxe: 45.600 sit JAE
3. 2x Geil DDR LONG DIMM 512 MB 400 MHz: 2x 20.468 SIT mimovrste.com
4. Trdi disk WD 160 GB IDE 7200rpm 8MB cache: 20.910 SIT mimovrste.com
5. Grafična kartica Winfast GeForce PX6600GT TD 128MB PCI-E: 51.980 SIT mimovrste.com
6. DVD snemalnik NEC ND-3500 DVD-/+RW black oem 17.800 SIT mimovrste.com
7. Disketnik Teac 1.44 MB 2.160 SIT
8. Tipkovnica in brezžična miška Logitech Premium Desktop OEM: 7.998 SIT mimovrste.com
9. Ohišje Midi Tower GMC H-60 silver/black: 9.212 SIT mimovrste.com
10. Napajalnik Power LC6420 420W: 7.426 SIT mimovrste.com

CENA: 248.542,00 SIT

Je to računalnik za prihodnost? Bi bilo treba dodati še kakšen ventilator?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cassiel ()

Tic ::

-Ne vem če bi ravno GEIL vzel, nimam prevec dobrih izkušenj z temi rami.

-Zakaj 6600 in ne 6800?

ps: Jaz mam en bolj kvaliteten psu za prodat, če te zanima,... Klik.

Naj te ne zavede moč.
persona civitas ;>

Tic ::

Pa vzemi dve dvd/cd*cdrw enoti, da lahko prepisuješ "on the fly"
persona civitas ;>

cassiel ::

Zakaj 6600? Ker imam omejena finančna sredstva, to je 250k. Enega cd-rw ja že mam, tako da ne bom denarja vstran metal za še enega. Tale tvoj ps je verjetno vsekakor dober, ampak kot sem že rekel ni dnarja. Če pa pade kakšen cekin od nevem kje pa te bom že kontaktiral. :) Hvala!

Aja, kakšen ram pa potem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cassiel ()

mchaber ::

Disk je hitachi trenutni špica.
.

Dr_M ::

ce imas omejena financna sredstva, potem nikar sanjat o ksni SLI plati. metanje denarja stran, ce mene uprasas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cassiel ::

V bistvu sem še dijak in nimam stalnih dohodkov, vendar ne vidim razloga zakaj ne bi v okviru 250k ki jih imam na razpolago kupil najboljšega kar se da. Zakaj bi šparal denar, če sem se odločil da bom toliko namenil za računalnik? Po tvojem mnenju bi potemtakem dobil za ta denar nekaj boljšega kot SLI? Kar si napisal mi zaenkrat ne pomeni nič, raje argumentiraj zakaj se ti zdi nakup tele plošče metanje denarja vstran, oziroma kaj bi kupil ti?!? :|

marnit ::

Poglej si tole ponudbo pri jae:
JAE Butterlfy Cyclone SLi

AMD Athlon 64 3000+
osnovna plošča ASUS A8N-Sli Deluxe
512 MB DDR 400 pomnilnika
160 GB SATA trdi disk (7200/8 MB)
Leadtek WinFast PX6600 GT TDH
NEC ND-3500 DVD zapisovalnik črne barve
ohišje Chieftec CX-01SL-SL-B midi tower
550 W napajalnik z 12 cm ventilatorjem

Tole nameravam jaz kupit. Cena je 216k (torej če ti dodaš še en disk je to še +10k). Osnovna plošča je sli, procesor je 3000+ (pomoje je box sam sej lahko zamenjaš), grafa bi sicer lahko bla MSI (ker je najtišja).

Po mojih izračunih pride pri mlacomu ista konfiguracija, s nforce3 plato 222k (sicer res s zalman 7000, sam me je vseeno škoiralo :D).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

cassiel ::

Pa imaš informacije kakšen je disk in rami?

marnit ::

Ne, morem še prevert. Glede rama res ne vem, disk pa je pomoje ali hitachi ali maxtor (ker jae sam te dva prodaja )

cassiel ::

Sem kontaktiral z jeaovci in izvedel sledeče:

Zanimala me je cena z athlonom 64 3200+ in 2x 512 rama za razliko od njihove ponudbe kjer je procesor 3000+ in 512 rama.

Torej poslali so mi tole:

1. Ohišje: CHIEF CX-01SL-SL-B MIDI TOWER
360W PSU, for P4 (ATX-12V V. 1.1) with PFC.
SREBRNO ČRN.

2. Napajalnik: LC6550 550W 120 mm

3. Matična: MB ASUS A8N-SLI DE LUXE
SLI, Socket 939 za AMD CPU
Nvidia nForce tm4 SLI
supports Dual PCI-e VGA cards

4. Procesor: CPU AMD ATHLON 64 3200 BOX 939pin

5. Ram: 2x DIMM 512MB DDR 400

6. Trdi disk: HD IBM HITACHI 160GB SATA 8 MB cache

7. Disketnik: FDD 1.44 MB 3.5inch BLACK

8. Grafična kartica: WIN FAST GF PX6600GT TD 128MB PCIe
GeForce 6600GT
HDTV, VGA, DVI
128Mb DDR3 (500MHz)
PCI Express vodilo

9. DVD pekač: DVR NEC ND-3500A/GNB IDE INT. BLACK
DVD+R9, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R,
DVD+RW, DVD-Video, CD-ROM, CD-ROMXA,
CD-Audio, CD Extra, CD Text, CD-IReady,
CD-Bridge, Photo-CD, VideoCD, Hybrid CD
IDE / ATAPI

Cena z DDV: 249.510,00 SIT

marnit ::

Hitachi je v redu firma, pravtako LCjev napajalc. Osebno bom še prašal če se da dobiti MSIjevo grafično, pa mogoče kakšen bolši hladilnik za proc.

Sam morem kr malo priznat da so me presenetil: ponavad dajov take sisteme kr ene napajalnike da potem dobiš ven nov 767.

mchaber ::

kupi:)
.

cassiel ::

Po precej dolgem premišljevanju sem se naposled le odločil. Ovrgel sem idejo o nakupu SLi plate, saj dveh grafičnih kartic verjetno nikoli potem ne bom vgradil. Raje bom kupil nforce4 plato brez SLi. Torej takole:

1. MATIČNA PLOŠČA: Gigabyte GA-K8NF-9
2. PROCESOR: Athlon 64 Processor 3200 BOX (939pin)
3. SPOMINSKI MODULI: 2x Corsair VS512MB400 512MB DDR 400Mhz
4. OPTIČNE ENOTE: NEC ND-3520
5. GRAFIČNA KARTICA: Gigabyte GeForce 6600 GT Turbo Force DDR3
7. TRDI DISK: HDD HITACHI 160GB SATA 7200 obr. -8MB cache
8. NAPAJALNIK: LC6420 z PFC
9. OHIŠJE: Midi Tower GMC H-60 silver/black (Oziroma nekaj v tem rangu-do 10k)

Se mi zdi tole bolj racionalno, saj bom lahko čez kake pol leta to grafo še vedno prodal, kupil 6800gt in performansi bodo praktično enaki kot pri dveh 6600gt (SLi) ...

Mnenja?? :))

Zheegec ::

Počakaj še malo na nForce4 ULTRA plate (cena med navadno NF4 in NF4 SLI), vzemi A64 3200+ (s939 Winchester), ker NF4 ne-Ultra ne-SLI ni ravno boljša od trenutnih NF3 PRO250, z NF4 Ultra pa imaš SATA II (in s tem NCQ), pa nabaviš še en NCQ disk, pa GF6600GT, pa si zmagal.

Potem pa seveda še navijanje in pri tem je Winchester zakon!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cassiel ::

Nič ne bom več čakal, čakam namreč že od poletja. Oziroma bolj resno kakšna dva meseca. Na nekaj novega, boljšega, ki bo podpiralo še nekaj zraven ... Tega mi je zadosti in sem se odločil da ga kupim zdaj! V roku enega tedna ... :(

teoo ::

alien, ne moreš verjet klk to "počak še mal' traja:D
jaz 'čakam še mal' že skoraj pol leta... upam, da mislijo te nf4 plate kajkmalu prit v slo bolj množično
še neki offtopic, da ne sprašujem drugje.
a se splača kupit noname rame, če ne nameravamo navijat? a je res tako ogromna razlika?

DominusSLO ::

Jaz sem eden tistih, ki ne vidi smisla kupovati SLI plat, sploh pa pri omejenem budgetu. Mogoče se ti splača malo več pozornosti posvetit ramu-preglej forume in teste, 400mhz zna bit premalo.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

cassiel ::

Premalo??? Zakaj tako misliš?

Nebom ga uporabljal ne za kakšne grafične stvari, razne filmske umetnosti, pretvorbe, itd..., temveč predvsem za igre.

SasoS ::

ALIEN3001: kaj je tok slabega pri ne-ultra nf4 platah? Še vedno je to nf4...manjka edinole sata2 (kaj ti bo 300MB/s, ko je še 150 2x preveč za vsak disk). NCQ zgleda v teoriji uredu...v praksi pa spet vprašanje kako se obnese. Una gigabytka za 28K je že kar mamljiva ponudba - in glede na to da je od asuske cenejša skoraj 20K ne vidim razloga zakaj bi dajal tok keša če recimo SLI-ja ne boš nikoli rabil...

DominusSLO ::

cassiel
Premalo oc potenciala :D Boljše da ti kakšen amd939 uporabnik svetuje, sem pa že po mnogih forumih zasledil fsb bližji 300mhz kot 200mhz, kar pomeni da bi te znal pc3200 ram zelooo omejevat pri oc.

LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

shany ::

jest mam to grafo winfast a6600 gt tdh pa mi v nekaterih igrcah slika leti>:D

cassiel ::

hmmm, kaj pa potem??

Kaj takega:
Corsair CMX 512-4000 512MB DDR 500Mhz (s hladilnikom) za 32.000
Corsair VS512MB533D2 512MB DDR2 533Mhz za 35.000

Ne razumem se na to najbolje ... :)

DominusSLO ::

ddr2 ne paše na to ploščo, probaj pa dobit kakšne inf iz prve roke(prosi koga ki se hvali na benchmarkih s svojim amd 939 procom):D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

SasoS ::

Jaz ne bi preveč pretiraval z ramom če ne veš zakaj boš rabil. Pri 20K za 1GB dobiš že boljši proc...

cassiel ::

Saj ne mislim pretiravati, giga rama bo še prek preveč. Zanima pa me vseeno, kakšne rame ta plošča sploh podpira. Zasledil sem sledeče:

4x dvo-kanalni DDR 400/333/266 vgradna mesta za do 4 GB pomnilnika

To pomeni da plošča podpira 400mhz DDR rame??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati vs. Nvidia

Oddelek: Kaj kupiti
171847 (1597) ricola78
»

Je dober nakup WD 160 GB IDE?

Oddelek: Kaj kupiti
151505 (1317) msms
»

OHIŠJE!?

Oddelek: Kaj kupiti
51131 (982) MaXeeeY
»

Katere slušalke za igranje igric preko interneta?

Oddelek: Kaj kupiti
101635 (1521) jurcy
»

Grafa 50k

Oddelek: Kaj kupiti
141644 (1215) boštjan

Več podobnih tem