» »

Dve nVidia kartici v enem racunalniku?

Dve nVidia kartici v enem racunalniku?

mrihtar ::

Zaradi dolocenih razlogov (glej na koncu) potrebujem dve video kartici v enem racunalniku, eno PCIe in eno PCI (ker MB nima AGP slota).

HW: EPOX 5EPA+, P4 3.4Ghz, 1GB RAM, SATA RAID (3 diski), Club3D 6600 GT (PCIe), Adaptec 2940UW (PCI), Pinnacle DV500 DVD (PCI)
SW: driverji nVidia 66.93

Poskusil sem z mnozico PCI video kartic in se na koncu odlocil za RIVA TNT oz. RIVA TNT2 M64. Toda, kot izgleda, na tej kombinaciji (nVidia PCIe + nVidia PCI) OpenGL HW pospesevanje ne dela za PCI kartico. SW pravi, da imata obe RIVI nastavljen /forceSW v OpenGL rendererju in se dejansko obnasata *zelo* pocasi.

Ali ima kdo podobne izkusnje? Kaj lahko naredim, da bi imel OpenGL HW pospesevanje tudi na dodatni PCI kartici?

Ali ima kdo dve nVidia kartici na razlicnem busu (PCI/AGP/PCIe) v sistemu in mu na obeh dela OpenGL HW pospesevanje?

Originalni problem: Pinnacle video editing kartica prikazuje real-time video v overlay oknu. To zal ne dela z novo 6600 GT PCIe (prazno/barvne crte/etc.), dela pa zadovoljivo dobro na dodatni PCI video kartici.

lopov ::

Morda se motim a pravilo je, da OGL pospesevanje deluje le na primarnem monitorju, tudi ce imas dual-head kartico --> z nVidio mi dosedaj se ni uspelo.

mrihtar ::

> OGL pospesevanje deluje le na primarnem monitorju,
> tudi ce imas dual-head kartico

To najbrz ze drzi, vendar ce zamenjam primarni monitor na PCIe kartico, HW OpenGL dela, ce pa je primarni monitor na PCI, pa ne.

Izgleda torej, da bom moral preklapljati monitorje, ce bom zelel eno ali drugo funkcionalnost. Upam sem samo, da je tudi kdo drug ze poskusil s podobno kombinacijo video kartic (na razlicnem bus-u) in mu je uspelo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična (ATi, nVidia...)

Oddelek: Strojna oprema
91255 (1002) SasoS
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318779 (12295) Ursus
»

Linux multi monitor

Oddelek: Operacijski sistemi
141341 (1256) christooss
»

R9800 pro ali gf6600 gt ?

Oddelek: Kaj kupiti
483569 (2567) tiborrr
»

SketchUp 3 - CubeCase design

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261983 (1769) kuglvinkl

Več podobnih tem