» »

Hardverski reset serverja prek telefona

Hardverski reset serverja prek telefona

pucvoler ::

V glavnem: imam en server, pa me zanima kako bi se ga dalo resitirat na daljavo, če se hudič slučajno obesi. Ima statičen IP in dva navadna tel. priključka. Mogoče bi se dal zlotat neki, da ko bi poklicu, pa bi zvonil ene 6x, bi staknal en rele, ta pa bi bil prkloplen na reset swič.

Ma kdo še kakšno idejo?
Kako bi se dal to izvest?
Ne me poslušat!!!!!!

Spajky ::

Star odpisan mobitel z baterijo, ki ima vibracijski klic (mini elektromotorček v bateriji). Namesto motorčka priključiš mikro rele in njegove kontakte vežeš na reset knof kompa? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

zlabo ::

Uuuf kera ideja loool:D
Samo jeba je ko se eden zmoti, al pa te eden začne po telefonu zezat:P

pucvoler ::

Stvar bi moarala jet prek navadnega telefona.
Bi se dalo kak zunanji modem prerihtat?
Ne me poslušat!!!!!!

Brane2 ::

Če imaš tam navaden telefon (torej ne ISDN), bi mogoče lahko scumpral kako vezavo z relejem, ki ob zvonenju za trenutek preklopi in tako sproži reset. Na pamet vezave ne vem, to bi mogu probat.

Če moram pa že ugibat, bi rreku, da bi lahko kakšen rele s 24V navitjem v seriji z 10 uF unipolarnim elektrolitom (torej NE navadnim) delal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

pucvoler ::

Včasih se je dal kupit zunanji dodatni zvonec. Bi se dal tega mal prerihtat?
Ne me poslušat!!!!!!

zlabo ::

Ja samo ta zvonec ti bo lovil mogoče 100m več pa ne. A ne rabi več? To bi se dalo komot ja, en rele pa si zmagu
Ja če si na analognem telefonu bi se dalo kaj sprčkat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabo ()

Tomay ::

Lahko bi še eno mašino z modemom nastavljeno, da se ti poveže ob klicu. Najboljše, da bi bila wom (wake on modem). Na tej mašini pa bi potem preko lpt porta lahko kontroliral rele. Lahko bi vse tudi zaščitil z geslom, da ti slučajno kdo po "pomoti" ne resetira mašine.

V turbo paskalu sem se enkrat igral z enim programom, s katerim si preko lpt porta lahko prižigal in ugašal 5 ali 7 (se ne spomnim točno) led diod. To bi bilo dovolj za kaj takega pa še v linuxu se bi dalo naredit.
Voodoo 4Ever

Kaboom ::

najbolj enostavno kot si sam povedal - neko vezje ki čaka kdaj telefon zazvoni - čez toliko časa sklene nek rele ... ampak kot so rekli to je nevarno če ti kdo drug zvoni

kolega se je ukvarjal z oddaljenimi vklopi oz. nadzor alarmnih sistemov hiš - preko gsm aparatov - direktno z njih jemal AT komande telefona za klic oz - sprejemal SMSe za vklop kurjave ipd.

enako gre zagotovo na navadni liniji - osebno pa nisem še tega delal
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Brane2 ::

Dalo bi se stvar izpeljat tudi z zunanjim modemom in mikrokrmilnikom.

Takrat bi recimo tvoj comppoklical na dano številko in po liniji poslal določeno sekvenco byteov. Zunanji mikrokrmilnik bi po RS232 vmesniku od modema podatke sprejel in v primeru prave "lozinke" stvar resetiral.

MIslim celo, da ti GRUB omogoča terminalsko komunikacijo po RS-232, torej bi lahko preko modema lahko vplival tudi npr na to, kateri kernel naj se naloži, IIRC bi pa lahko tudi celo poslal kodo novega kernela kar po modemu...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odslužen modem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10878 (773) Brane2
»

Vklop računalnika z GSM-om (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569218 (6853) _pobesneli_
»

Reset računalnika na daljavo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122030 (1679) Nejc Pintar
»

Izdelava lastnega programa za...

Oddelek: Programiranje
131707 (1338) Monster
»

telefon in luc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181840 (1549) stromar

Več podobnih tem