» »

Reset računalnika na daljavo

Reset računalnika na daljavo

janezl ::

Od časa do časa se pojavi potreba po resetu PC routerja, ki je na sosedovem podstrešju.

Ker nisem kak znalec, mi na pamet pride:
- vzamem brezžični zvonec npr. pri Contradu ga imajo za manj kot 3000 SIT
- predelam sprejemnik tako, da namesto zvonca en rele "pritisne" reset tipko na PCu

Vprašanja:
- kako dela reset tipka: je notri vedno napetost in jo prekineš ali obratno?

Nekaj sem gledal na Gideontech.com, tam so zmodificirali prižiganje računalnika na daljavo preko WOL.

Še kaka druga ideja?

Jani
73 de Jani

Azrael ::

Ko pritisneš reset tipko kratko spojiš reset linjo z maso = 0V. Pri normalnem delovanju je reset linija na nivoju1 = 5V

Brezžični zvonec mogoče bi šlo, namesto zvonca montiraš rele in na njegov delovni kontakt priklopiš reset tipko. Je pa lahko problem, ne vem kako so ti zvonci občutljivi na zunanje motnje, ker bi to lahko resetiralo računalnik po nepotrebnem.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

... poznas koga v elektro podjetju? ;)

Drugace pa instaliras Linux, namestis nek watchdog, ki skrbi in gleda, ce je masina se kaj zaciklala, ce se je, jo reboota.

sicer mi je pa enkrat moj soborec naredil eno watchdog vezje, ki ga priklopis na serial port in reset tipko. Ko pride prvi signal na serial port, se vklopi timer, cakaj minuto, dva, ce ni bilo drugega signala, se sklene reset in masina se resetira. Works like a charm!

:)

janezl ::

Ja, sem razmisljal, da bi naredil TOLE, seveda moram prej narediti ploščico in zbrati ustrezen material.
Še eno vprašanje: Imam Coyote linux router, pa ta zaradi preobremenitve včasih zmrzne. To ugotovim tako, da ga ne morem pingat. Pomaga edino reset. Wardeamon pomaga, če ti PC teče, če pa zmrzne ti vsa roba ne pomaga. Morda edino en dodatni kontrolni PC, ki bi skrbel samo za Reboot...

Jani
73 de Jani

Azrael ::

Coyote Linux ti zmrzuje ?! To smrdi po HW problemih... Pri meni je bil doslej največji uptime Coyote Linux kište 32 dni, potem pa je elekto mrk izpraznil UPS... Skratka, do sedaj še ni bilo treba resetirati, uptime je ustavilo kakšno prestavljanje kablov, nevihte, odsotnost od doma, ko se kišto ugasne, največkrat pa elektro mrki, ki trajajo več ur, kar UPS jasno ne zmore.

Predlagam ti, da kišto preveriš z memtest86 ali memtest86+, ali vsaj preveriš kako delujejp ventilatorji v kišti, spihaš prah in pregledaš ali so slučajno kondenzatorji na plati ali napajalniku napihnjeni, kar pomeni menjavo le teh.

Še za info: do routerja iz Windows okolja lahko dostopaš s programom Putty.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

janezl ::

Poanta našega CL je, da je precej obremenjen. Je sicer P133 in 32Mb RAM, vendar gre na dan cca. 4 Gb ven in prav tako ven. Gor so P2P userji, ki se jim ne da dopovedat, naj se malo bremzajo. Tako je lahko hkrati odprtih tudi več kot 1000 povezav hkrati. Valjda to zasede razpoložljiiv prostor (Ip_conntrack full) in posledično vodi v freeze. Sicer nisem preverjal, kaj se dejansko zgodi v mašini, po resetu je bilo za nekaj časa OK.
Zato razmišljam o takih variantah...

Jani
73 de Jani

Azrael ::

Vsaj eden od userjev ima virus (blaster in podobni). Resno jih prestraši in zahtevaj naj končno začnejo uporabljati vsaj antivirus, če že pameti nimajo. AVG je free in ni debate : AV ali ni interneta, pika!

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

pucvoler ::

Jaz bi rabu neki takega za winse!
Ima mogoče kdo shemo pa progy za watchdog.

Thanx
Ne me poslušat!!!!!!

Azrael ::

Za osnovo bi bila dobra že kar tista shema na linku, ki ga je dal janezl, je enostavna in tudi prilagoditev iz COM porta na LPT nebi bila problematična, če bi bila taka sprememba zaradi SW potreba.

Za SW pa bodo morali drugi povedati. jaz bi mogoče (ampak samo mogoče) znal spacati samo kaj za DOS, samo zadeva bi stalno kurilo 100% procesorja...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

pucvoler ::

tole sem najdu: watchdog

samo je fora ker so drajverji sao za linux

ajde programerji glave vkup

kar se tiče hardvera pridejo v poštev samo neprogramobilne zadevščine, ker nimam programatorja. Varjanta je tudi če mi kdo drug to nardi.

Modoče ve kdo kje v kokoški take watchdoge prodajajo?
Ne me poslušat!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

pucvoler ::

evo watchdog za winse: Link

zej je še treba samo skup zlotat

[Povezave sem spremenil v aktivne, ostalo nespremenjeno, moderator]
Ne me poslušat!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

steev ::

Kaj pa če bi uzeu en star mobitel. Potem pa namesto vibre ali zvonca priključiš rele, ki bi ti resetiral comp.
:|

Nejc Pintar ::

Ideja je preprosta in poceni ;)
za 1k na 3 mesece lahko resetiraš računalnik kadarkoli
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrit nov način kraje šifrirnih ključev

Oddelek: Novice / Zasebnost
265963 (4501) poweroff
»

Računalnik se konstantno resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
122008 (1765) Teta Pehta
»

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL BSOD

Oddelek: Strojna oprema
111348 (1167) Death Knight
»

Kater softwearski router?

Oddelek: Programska oprema
211436 (1088) Tomay
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947015 (5398) Azrael

Več podobnih tem