» »

kako pokazati ikono na Linuxu

kako pokazati ikono na Linuxu

Senzacionale ::

zanima me ce mi lahko kdo pove, kako pokazati ikono na Suse Linux 8.2. Ce dam instalirati samo namizni KDE se mi ikona od dvd-roma in disketnika pokaze na namizju, ce pa dam celotni KDE pa ne, ce pa pogledas pod opremo pa jo zazna samo ne vem kako pokazati na namizju. Ce ima kdo kaksno idejo, najlepsa hvala.

Pa se to me zanima, kako nastaviti ADSL v Linuxu in kateri program bi moral uporabiti da bi lahko v windowsih bral Linux particijo.

Hvala.

dr.J ::

namizni KDE?

desnolik na namizje -> ustvari nov -> naprava

tako gre v KDE 3.05 @ RH7.2

Senzacionale ::

ok hvala, kaj pa mogoce za internet in za branje particije ves?

prix ::

Elow!:D

ADSL si postavis z ukazom adsl-setup in te bo use samo vodilo. Ko pa hoces kdaj drugic pognat adsl pa preprosto napises adsl-start ali ce ga hoces izklopiti adsl-stop.

Za branje Linux particij se v windowsih uporablja program
Explore2fs najdes ga nekje med šaro na www.google.com.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Senzacionale ::

hvala, sam jne vem kje napisat adsl-setup, v konzoli (tam napise nepoznan ukaz), kaj pa ta program za branje particij bere tudi Suse 8.2 linux particijo!

Meni jo zal ne.

hvala

moj_nick ::

V SuSE-ju maš nekje v meniju pod setup (mogoče v YaST) možnost nastavitve ADSL. Ko ga nastaviš, ti ga potem požene pri vsakem bootu.

dr.J ::

Branje linux particij pod windowsi:
http://uranus.it.swin.edu.au/~jn/linux/...

kje napisati ukaz:
K -> poženi program -> vtipkaj ime programa

Boljša možnost:
Nekje v menujih (verjetno pod sistemska orodja) najdeš Terminal (ali Konzolo) Poženi jo in tam dobiš ukazno vrstico, kamor boš lahko vnesel ukaze.

Matr, kmalu bo namesto prave tipkovnice ena na namizju, kamor se bo dalo z mišjo klikati po črkah...:\

Senzacionale ::

hvala, sam tole me se zanima. jaz sem si potegnil dol sedaj ta explore2fs v1.00 pre 6, sam ko zazaenem datoteko explore2fs mi nic ne najde, kako to mozno. A bi moral tisto diskio2.dll datoteko kam prekopirat.

Windows xp (ntfs)
Suse 8.2 pro (ex2)

Hvala

dr.J ::

Pojma nimam, ker ne uporabljam Windowsov.

Verjetno ima explore2fs program kako README datoteko - preberi jo.

werdandi ::

Če imaš linux na istem PC-u kot windozo, potem najde... glihkar sem probal na svojem PC-u... pusti DLL tam kot imaš exe in ti najde diske. Kopiranje na fat/nfts: primes - vleces.
LP werdandi

jlpktnst ::

kateri fs imaš na suse? skoraj ne verjamem da je ext2...
Če imaš mogoče ReiserFS potrebuješ drug program.

Glede ext2fs explorerja... nobenih dllov ne rabiš nikamor snemat. More delat tako kot je. Vsaj meni dela (suse8.1, ext3 fs), vendar ZELO počasi bere vsebino (datoteke), medtem ko kopira zadovoljivo hitro.

LP

Senzacionale ::

Ja pa res imam ReiserFS, zato pa ne dela, mogoce ves kateri program rabim sedaj.

dr.J ::

Kolikor mi je znano, na reiserfs ne boš pisal iz windowsov.

Senzacionale ::

hvala, sam na reserFS ne mislm pisat ampak sam kopirat iz njih prteko windowsov.

dr.J ::

Zaenkrat tudi bral ne boš.

Gandalfar ::

daj si ext3 gor.. v linuxu ne bos opazil razlike, ker zelo verjetno nisi tako zahteven uporabnik .. delal ti bo pa explore2fs.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winxp in linux izmenjava datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
71434 (1335) grozni
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342102 (1665) Lincolin
»

Prosim pomagajte n00b-u!!

Oddelek: Operacijski sistemi
71185 (1111) sash
»

Datotečni sistem za linux in windows

Oddelek: Operacijski sistemi
61102 (965) primo~1
»

formatiranje izginule particije

Oddelek: Operacijski sistemi
71100 (1031) lopov

Več podobnih tem