» »

Maxtor ali Hitachi

Maxtor ali Hitachi

fusionSPY ::

Zanima me kaj se mi bolj splača vzeti Hitachi 7k250 160GB SATA ali novo serijo Maxtorjev ( Maxtor DiamondMax plus 10 160GB SATA) ? Bral sem, da je tale Hitachi res nori ;) ampak za DiamondMax 10 pa ni še nikjer testov vsaj jaz jih nisem našel (našel sem od DiamondMax 9) . Torej kakšne so prednosti pri novi seriji Maxtorjev od prejšne? Kakršnakoli pomoč zaželjena. Pa lepo preživite novo leto :P !
Pa oprostite za novo temo, vendar se mi ni dalo na plan vlečti stare teme!

Dead_Eye ::

Imam hitachija in naj povem da ni ne vem kaj. Razlike v diskih so minimalne. Glede glasnosti bi ti priporočal Seagate, hitachi je glasen, maxtor pa še bolj...
The one and only

Vesoljc ::

jest sem tud prekleto presenečen nad tišino seagate-a. zravem mam še en ibm deathstar disk in je razlika nekak taka kot med dizelco in bencinarjem ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Grimlord ::

Hitachi lepo služi, še kr tih... no bad words about him.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Sami ::

Glede glasnosti bi ti priporočal Seagate, hitachi je glasen, maxtor pa še bolj...

Imam Hitachi-ja in računalnik mi deluje 24/7 in lahko trdim, da je najtišji in najhitrejši med temi omenjenemi diski.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MI5Ek- ::

Jaz imam v računalniku dva diska Hitachi 7k250 160GB in sta takorekoč neslišna.

fusionSPY ::

No lepo, da se je tema razvila. Vendar meni se ne gre toliko za glasnost (me niti ne moti toliko). Torej ali kdo ve kaj se je pridobilo s serijo 10 pri Maxtorjih?

Dr_M ::

precej tisji so, pa NCQ majo.
drugac pa bi jest pogledu po maxline seriji, ampak sta samo 2 modela, 250 in 300gb.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fusionSPY ::

@Dr_M Ali mi lahko razložiš kaj je ta NCQ? 250gb oz. 300gb diska zaenkrat ne mislim kupiti.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

fusionSPY ::

Hvala ti Dr_M !

Dead_Eye ::

sami: ne vem kakšno turbino imaš ti v kišti ampak hitachi NI niti približno neslišen.
The one and only

bastadu ::

ne vem kakšno turbino imaš ti v kišti ampak hitachi NI niti približno neslišen.
Se strinjam:\

Grimlord ::

Čez mojega Hitachija nimam pripomb, je pa tih. Turbine :D trenutno ne, brez dodatnih ventov....

V primerjavi z Maxtor 40GB..... je hitachi glede zvoka kot moped proti JCBju >:D :D 8-O
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Dr_M ::

ne rabis met ksne turbine, da preglasi hitachija. dost je ze en ventilator na 2k rpm (pa ne ksn zjeban, ampak nov)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DominusSLO ::

Zakaj pa ne sprašujete kateri se manj greje ko kupujete diske? Razlike v performansih so minimalne, glasnost pa se opazi ko imaš sistem brez ventov(ali vse na 5v)...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

MasterMiG ::

Jst sm to sredo kupu prej omenjenga Maxtorja 160 GB SATA. Prej sm pa na netu najdu ene par zanimivih stvari:
-ne greje se velik
-je en najhitrejših diskov sploh
-na treh mestih ga priporočajo kot dobr nakup
JE pa splošno znano, da majo Maxtorjevi diski najboljši permormans, Seagate pa so najbolj tihi. Tuki se morš odločt. Js sm ta disk itak kupu za server, tko da me sploh ni brigal kok glasn je. Če pa je to tvoj glavn kompjutr, in še posebi če maš vodno, pa bi ti bl priporoču Seagate diske, ker Maxtorja se sliš!:|
Good Luck!
There is nothing to fear but the fear itself.

fusionSPY ::

Ja pa so res tile Maxtorji tako glasni :) ? Sedaj imam v PCju disk od IBMa (80 gb, ATA 100) starega 2 leti in nekaj mesecev pa hmmm se mi ne zdi glasen oz. jaz ga ne slišim :| pa imam vodno hlajenje! Sicer pa ne gre se mi tolk za glasnost, ampak za dober performance. No samo, če pa je res glasen, ko hudič pa ga ne mislim vzeti.

Volta ::

Še en glas za Seagata...Ma moj stric 2x120GB Maxtor pa jih skoraj ne morm prenašat...Ma on zelo dobro ohišje pa se diske daleč najbolj čuje od vsega...Morm pa rečt da so Maxtorji zelo dobri diski..WD-ji so po mojih izkušnjah krep..Sta mi 2 crkla stricu pa 3...Če mi ne verjamete ga vprašajte sam da nebo ki popenu ko bo kaj od WD_ja slišal...Tud Hitachiji niso slabi..Ampak morm povedat da ma Seagatovo Baracudo 200GB 8 mega cashe in je izredno tiha...Samo kaj ko je 21.47% diska v BAD Sectorjih...Nikol več Seagata vam povem...Vzami Maxtorja...Pa čeprav ti bo ružo ko letalski propeler! Pa brez heca...

LP:D

fusionSPY ::

WOOOW :)) prav strašite me s tem glasnim ropotanjem. Jaz nebi rad oglušel zaradi diska :P

Dr_M ::

jest sm pa zdele prvic slisu svojha hitachija :)
za to, da sm ga slisu, sm mogu odklopit ze tako precej tih maxtor 5400rpm disk in popolnoma vse ventilatorje, razn unga v napajalniku.
no, pa se to je disk slisen samo, ce mas glavo ene 20cm stran.

aja, pa glih u tork sm biu na zdravniskem pregledu, pa mi je zenska rekla, da zelo zelo dobro slisim :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shark-357 ::

tkole bom rekel glede hitachija ....prej sem imel 80GB Maxtor 8mb cache ata133 pa ga praktično nisem slišal v primerjavi z hitachijem 120GB 8mb cache Sata ki ga imam sedaj tko da ne jih tolk hvalit da so tihi ker niso(so pa zeloooo hitri>:D )............

Tilen ::

klik

A treba se kaj diskutirat ? :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

evo prej sm posnel disk med delovanjem.
mic je biu prakticno cist zravn (cca 7mm), jest sm pa sedel cca 40cm stran, pa se mene slis k diham (pa zelo potihem diham :) )
edin mal je slab zvok zarad nekih motenj, pa mal prevec sumi.
med idlanjem je zadeva cist tiha (nobenga piskanja pa nc), med branjem/pisanjem je pa cist tko, en mocno zadusen zvok.
klik
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Hm, zanimiv zvok :>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

hehe, ja sm zalaufu diskkeeper, ki precej obremeni disk :)

aja, pa da ne bo kdo prvil do konca glasnosti, pa pol reku, da je ful glasen disk. :\ :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

Bolj podoben, kot bi se kaki alieni pogovarjali>:D
Imam tudi hitachija in je zvok čisto drugačen:\

e-marko ::

Jaz imam dva Hitachija 160GB 8MB (1x ata in 1x sata). Ker imam vodno sta me motila.
Ne sama glasnost diskov, ampak vibracije, ki se prenašajo na ohišje (Chieftec big tower). Torej sem jih obesil na gumice in pred njiju dodal še en vent za lažje dihanje. Vse skupaj je zgoraj pod cdrw in dvdrw pogonoma.
Sedaj me moti vse ostalo, samo diska ne več...:D

LP
...somebody, somewhere...

TOP ::

Imel sem prvo 2 hitachija delala bp potem sem bral neke teste do so Maxtorji še bolši zato sem kupil 160 gb SATA in moram reč da sem bil takoj razočaran po hitrosti je tam tam hitachi je hitrjši pri pisanju pri branju pa Maxtor v glasnosti pa Maxtor ruži kot propeler od avijona,pa sem podložil gumice in bilo je isto.Sedaj imam Hitachija 160 gb SATA in je bolši zato ne kupuj Maxtorja 160 gb SATA 9 .

fusionSPY ::

Ja sej, če bi kupil bi kupil serijo 10. Ampak ali je sploh kaj tišja ta serija? Če mi lahko kdo pove iz prve roke.

MasterMiG ::

Ups. Narobe ste razumel, oz sm js mal narobe povedu.
Maxtor sploh ni tko zlo glasn, delč od tega. Js na mojem novem kompu še nism monteru vodnega in če pr odprti kišti poslušam disk med skeneranjem diska ugotovim, da sploh ni tok glasn. Enkrat na 24 ur ga prime pa mčken, za ene par sekund zastruž, ampak to je zlo redko.
Ni se za bat. Itak so vsi diski dost tihi, razlike so mejhne, take kot razlika med X700 pro in 6600.
Js sm z mojim Maxtorjem ful zadovoln, mam tut v drugih kištah Maxtorje, tko da...
Js bi kupu Maxtorja:D
There is nothing to fear but the fear itself.

mat11 ::

Nevem če ste lastniki Maxtorjev to opazili: Ko je nov je glasen. čez kakšen mesec se ga pe ne sliši več, sam imam(sem imel) kar nekaj Maxtorjev in pri vseh je bilo isto razen pri novem Diamondu 10, ki je že od začetka tih.
mat

Dr_M ::

fantje....kar se hitrosti tice, nihce ne bo opazil tistih par MB visjo prenost, precej bolj pomemben je dostopni cas.
hitachiji majo se vedno delec najboljsi dostopni cas med 7200rpm diski.

kar se pa glasnosti tice...moj hitachi je biu narjen avgusta 2004, sm pa slisu enga 80GB malenkost starejsega, je pa biu mal glasen, ampak se vedno precej tisji od ksnih Maxtorjev in WDjev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dead_Eye ::

dr_M: si ti že sploh imel seagate-ja 120 ali 160 GB?
The one and only

Dr_M ::

mel ga nism, slisu pa ze. sej je tih, ampak na racun hitrosti.
jest mam AM na svojmu hitachiju izkloplen, zato da je cim hitrejsi. ce bi ga uklopu, da bi biu disk cim tisji, nebi biu popolnoma nic glasnejsi od seagateov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MasterMiG ::

Sicer pa pri utišanju ful pomaga guma namest šraufov.
En kolega ma tri Maxtorje z gumo prpete pa watercooling pa so čist neslišni.
There is nothing to fear but the fear itself.

Speedster ::

ravnokar mi je crknil maxtor sata 200G, star dober mesec!
Jutri bom verjeno zamenjal za WD.

Dobius ::

Kolega ima Maxtorja 200gb SATA, podpira NCQ, je pa iz diamondmax 10 serije... je zelo tih (ni neslišen) in ful hiter - v HDTachu ima 55MB average prenos - se pa dobi tudi Seagate NCQ disk SATA II.... bilo kaj boš kupil od teh sigurno ne boš kiksnil
lp
DFI NF4 Ultra-D, A 64 939 Win 3200+@2500 MHz, Thermalright XP-90
2x512 MB OCZ PC3200 Platinum rev.2 250 FSB, OCZ ModStream 450W
________________________Gigabyte HD 3850________________________


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

od katere firme kupiti diks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
685001 (3723) jastreb
»

Pomoč pri nakupu diska?!?

Oddelek: Kaj kupiti
211447 (1110) Tea Time
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241535 (1269) Gapis
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452812 (2024) Dr_M
»

OK kateri SATA DISK ?

Oddelek: Kaj kupiti
271833 (1487) Caligula

Več podobnih tem