» »

Porast števila širokopasovnih povezav v ZDA

Porast števila širokopasovnih povezav v ZDA

BBC -

Sodeč po rezultatih raziskave ameriške zvezne komisije za komunikacije (U.S. FCC), se je število uporabnikov, ki se na internet povezujejo prek hitrih in stalnih povezav, v iztekajočem se letu v ZDA povečalo za dobro tretjino (38 %). Navkljub povečanju Združene države še vedno zasedajo trinajsto mesto po številu širokopasovnih priključkov. FCC kot razloge za povečanje navaja sledeče spletne dejavnosti: izobraževanje in iskanje informacij, nakupovanje, prenos glasbe in gledanje filmov.

V Sloveniji večino hitrih povezav predstavljajo ADSL-linije, sledijo pa jim kabelski priključki; v ZDA je stvar obrnjena, saj so najbolj popularni kabelski priključki (18,6 milijona), DSL in podobne povezave prek telefonskih paric pa zaostajajo za sedem milijonov priključkov. Več o tem.

113 komentarjev

«
1
2 3

Jst ::

> v ZDA je stvar obrnjena, saj so najbolj popularni kabelski priključki

AJA???? Me ne, a res?

Se opravičujem za izpad, ampak če še kdo ne ve, velja za Američane "God is in the TV" (še preden je Manson naredil komad). TV vsepovsod. Cable TV providers vsepovsod. Posledično Cable Internet providers vsepovsod.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

plavko61 ::

kabel rula in bo, ko bo ADSL že dolgo preteklost in vam bo Telekom prodal novo bedarijo.8-)
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

goku :) ::

adsl pa kabel pa res ni možno primerjat. Kabel sux.
Navijanje je kamen modrosti

NoUse4AName ::

Jao ste bedni.

NoOrdinary ::

sem mel kabl ko je blo to še gorenjska eksluziv v slovenij pa je šlo samo na slabš in sem že 2 let vs zadovolen na ADSLu ko da se bodem z gunimi idiotu ko da so mi uslugo nardil ker jim morem plačvat položnce zato da oni ne jebeo pa net dela na pol. kokerkol je siol monopolist majo vsaj (kle pr ns) en odnos, sem pa slišov da je sploh v mariborskem koncu kabl lepo poštiman.
brez ideje sem za podpis

Thomas ::

> Jao ste bedni.

Res je. Bedni so, kot tvoj podpis.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

NoUse4AName ::

idd :D

Rambo ::

Zakaj je v ZDA več kabla kot ADSL? Normalno ker kabl omogoča večje hitrosti kot ADSL

NoUse4AName ::

Rambo: v prvem komentarju je bilo razloženo zakaj je več kabelskih povezav.

c3R4R ::

ADSL 4 ever...8-)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

ombre ::

Heh sej je vseeno kaj maš. Glavno da ni dial up povezava in si na konju. Sicer pa ma kabel dost večji potencial kot xDSL. Sam pri nas na žalost ni temu tako. ;(
OmbreMan - Galaxy of knowledge

CaqKa ::

adsl pa kabel pa res ni možno primerjat. Kabel sux.

argumenti pa kr pokajo šive od tega posta.

trierin kabel je super.

Gigabit ::

Pa iz kerih rovt hudiča se najdete kekci k trdite, da je kabl hitrejš od DSL-a? Kabl že ADSL-a ne dosega po hitrosti uprejta, da DSL sploh ne omenjamo. Pa na kablu tud upade vsa deklarirana hitrost ko se enkrat vsi gor obesjo, medtem ko na (A)DSL-u ne.
http://poptech.blogspot.com/2005/01/firefox-new-religion.html
schnecke.bombcar.com/random/kernelpanic.jpg , www.hinterlands.org/kp.jpg
Linux r0x!!!!!!!!111111oneone -> http://logo.cafepress.com/3/504443.jpg <-

goku :) ::

jap, res mate prav, mal smo bedni....

Seveda argumenti.. Jst nimam kabla, ker mam adsl. In sem načeloma zadovolen, ne rečem da dela brezhibno, vendar so napake navadno posledica nove centrale, ki je še malce na preizkušnji... Poznam pa nekaj ljudov, ki imajo kabel. In vem da maš že v pogodbi navedeno, da si oni prisvajajo pravico, da te odklopijo z neta, če je pač tako potrebno. Torej tu ni razlog v tem da nebi plaču.
Vem tudi da kabelski internet, nemalokrat kar dobr zapinga, kar ni ravno prijetno. Pa tudi cena ni fenomenalno nizka...
Navijanje je kamen modrosti

CaqKa ::

ja.. sej.
samo že spet nevem kolkič..
v mariboru imamo vzornega kabelskega operaterja ki sliši na ime triera.
in če imate tam na dolenjskem in gorenjskem zanič operaterje, to še ne pomeni in se ne poslpošuje da je kabelski internet zanič.
a kapiraš?
pri nas v mariboru smo prav zadovoljni z kablom, če pozabimo na slab upload.

sidd ::

sem pa slišov da je sploh v mariborskem koncu kabl lepo poštiman.

jap, triera ma lepo pošlihtano vse... dela bp tak kot je CaqKa rekel. tak da nevem kaj vi o pingih pa da je xDSL bolši.... pri nas je vsajkabl cenejši... ne pa adsl ko ti ga priklopijo za redno ceno 50K sit....kabl pa za dosti dosti manj8-)

Gigabit ::

"pri nas v mariboru smo prav zadovoljni z kablom, če pozabimo na slab upload."
Pri nas smo tud že v Amerik, če pozabmo na fizično razdaljo.

Kake butaste izjave.
http://poptech.blogspot.com/2005/01/firefox-new-religion.html
schnecke.bombcar.com/random/kernelpanic.jpg , www.hinterlands.org/kp.jpg
Linux r0x!!!!!!!!111111oneone -> http://logo.cafepress.com/3/504443.jpg <-

DSmidgy ::

Pa na kablu tud upade vsa deklarirana hitrost ko se enkrat vsi gor obesjo, medtem ko na (A)DSL-u ŠE ne.

Čakej, da ATM zamenjajo z Ethernetom. Ko (če) bo enkrat konkurenca, bojo tud na bandwidth gledal.

CaqKa ::

slab upload je bilo mišljeno kot, da ga je malenskost premalo, ne pa da bi upload slabo delal.

primerjava z ameriko pa je preveč gigabitovska.


zaenkrat se upada hitrosti zaradi več uporabnikov ne opazi. ko se pa bo pa sem ziher da bo triera ukrepala in kupila pač nove zadeve ki se jih bo potrebovalo, da se stanje izboljša.

Microsoft ::

goku :), mislm da mas v siolovi pogodbi za adsl navedeno, da te lahka za tri dni na mesec dol vrzejo. Ce se prav spomnem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gigabit ::

"ko se pa bo pa sem ziher da bo triera ukrepala in kupila pač nove zadeve ki se jih bo potrebovalo, da se stanje izboljša."

Ja, mogoč vam bodo pa zamenal koaksialc z optiko.
http://poptech.blogspot.com/2005/01/firefox-new-religion.html
schnecke.bombcar.com/random/kernelpanic.jpg , www.hinterlands.org/kp.jpg
Linux r0x!!!!!!!!111111oneone -> http://logo.cafepress.com/3/504443.jpg <-

flipflop ::

Gigabit, butaste izjave pišeš kvečjemu ti,sploh tisto o specifikacijah kabla in ADSL-a. Malo si jih preberi pa potem nakladaj.

DSmidgy:Tisto o vseh uporabniki očitno veš samo ti pa še nekaj starih bab na tržnici, ker jaz v treh letih na trieri nisem doživel kakšnega hujšega poslabšanja. Majo probleme parkrat letno, ampak zaenkrat so jih še vedno odpravili. Ne kr tak na pamet govorit da kabl sux,to lahko v osnovni šoli poslušaš. Za druge ISP-je ne vem, ampak triera ma stvari dobro porihtane,za solidno ceno. Pa kadar igram prek neta mam odličen ping, med najboljšimi na serverju. Hitrost uploada in downloada je pa praktično enaka, kadar pogledam v azureus, zjutraj,popoldne,zvečer,...

Tilen ::

Vem tudi da kabelski internet, nemalokrat kar dobr zapinga, kar ni ravno prijetno. Pa tudi cena ni fenomenalno nizka...

Da nebi primerjali Trierinih in ADSL-jevih pingov. Cist krivicno posplosevanje. Triera v MB-ju res dela BP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sidd ::

Za druge ISP-je ne vem, ampak triera ma stvari dobro porihtane,za solidno ceno. Pa kadar igram prek neta mam odličen ping, med najboljšimi na serverju


enako... ponavadi okol 30 al pa majn. če mam več, ponavadi pozabim dc ugasnit:D

goku :) ::

Vesel sem da ste v Mariboru zadovoljni z svojim ponudnikom interneta. Res je da nisem vedu, da imate v MB tako dober kabel, kot pravite.. V neših koncih, torej Domžalah in okolici nedvomno to ne mormo trdit.

S pingi je pa takole. Spet govorim za naše območje.. Najprej je ping fantastično nizek, potem pa za kakšno sekundo, dve ali tri poskoči na max in se potem spet umiri. Drugače pa gre priznati, da so pingi povprečno na kablu nižji (v špilih)

A smem prašat, koliko v MB plačujete?! Jst imam torej ADSL, paket 2000/512 in zanj plačujem okrog 8k. Zanima me cena za enak paket pri vas!


Še v isti sapi pa moram povedat, da Siol, torej naš ponudnik ni najboljši ponudnik na svetu. Daleč od tega. So državna firma in jim "dol visi" kaj je s tabo. Če imaš slučajo kakšne težave, se te podajajo, kot pin - ponk žogco. Kdo? Ja, seveda telekom in siol. Dve feri v enki, kateri se delata norca iz tebe.

Imam izkušnje. Ko sem prijavljal napako, pa sem 5 klicu vsakega, pri vsakem klucu pa samo ena nova številka....
amapk če dobr popizdš se zadeve kar hitro zrihtajo;)

Torej ne mi govort da je vse brezhibno, ker ne more bit! Vsaka stvar ima prednosti in slabosti. Lahko diskotiramo, kaj je dobr in kaj ne... Ne mormo pa kr rečt da je no super drugo pa ne.....

Pa ne mi zdej račt, da sem to jst reku:D :D
Navijanje je kamen modrosti

sidd ::

A100 256 kbps 64 kbps 4.165,00 1.000,00*
A200 512 kbps 128 kbps 5.100,00 1.000,00*
A300 1 Mbps 256 kbps 6.100,00 1.000,00*
A400 2 Mbps 256 kbps 7.100,00 1.000,00*
A500 3 Mbps 384 kbps 9.100,00 1.000,00*
A600 5 Mbps 512 kbps 11.100,00 1.000,00*

Ax00 so paketi, prva hitrost upload, druga download, prva cena je naročnina za 1 mesec, druga cena je priključnina. Tole velja, če imaš internet preko ARNES-a , če imaš pa preko triere, je pač naročnina za 1000 sit dražja če se ne motim..(pa ne da bi reklame delal...goku :)-tu samo odgovarjam pa še pač malo več informacij dam poleg za primerjavo, da se bote lahko ostali dalje kregali :\ )


pa še nekaj je.... jaz imam recimo kabl, ker je bil adsl predrag, še posebej priključnina....pri trieri je bila te 50x manjša..(oz. takrat še bilo to kks online al kaj pač blo, sn že pozabo) tam, kjer pa ni možno kabla met, pa so ljudje nabavili adsl... take imam jaz izkušnje.

lp

MrStein ::

Gigabit : "o specifikacjah pa le sami nimajo blage."

DOCSIS ima nižje pinge in višji prenos kot ADSL.

To je dejstvo. Lahko pa ti "svoje" specifikacije na zid obesiš in po božje častiš, pa se nič ne bo spremenilo.

Glede pinga : ko na ADSL paket komaj do centrale pride ( okol 18 ms ), je pri kablu že v tujini. To je iz prakse.

Če pa Klošar d.o.o. ponuja zanič internet dostop preko kabla ( telefonskega ali TV ) pa to dokazuje samo nesposobnost tega podjetja, ne pa slabosti ene ali druge tehnologije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Če pa Klošar d.o.o. ponuja zanič internet dostop preko kabla ( telefonskega ali TV ) pa to dokazuje samo nesposobnost tega podjetja, ne pa slabosti ene ali druge tehnologije.

Se strinjam. Naj si drugi kabelski operaterji vzamejo zgled po Trieri.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matthew ::

goku: zanimivo. jst mam tud paket 2000/512 in sm na kablu. na mesec plačam 7100 SIT. lj-kabel + ARNES drgač.

c3R4R ::

Men julija letos 14 dni ni deloval ADSL.. Prislo je do neki napake v centrali.. Telekom in SiOL sta si me s klici res podajala kot pink ponk zogco. Obup..:\ Pa trije serviserji so bli pr men, pa vsi so neki govoril, da mam mrezno sfukano (k je integrirana), jst sm jim pa skoz govoru, da je neki v centrali pa me niso poslusal.. Ko sm jih koncno po 14 dni uspel prepricat naj se napotijo v centralo so res ugotovil, da je neki narobe s centralo.. In problem je biu resen v 10ih minutah... Za to sm porabu 14 dni klicanja, pregovarjanja, slabe volje, ogromno zivcev.. Hvala bogu, sm naredu reklamacijo na racun, so poslal nov racun po pol leta sele (kaksn teden je zdej doma), pa so tisto razliko odsteli, ko mi ADSL ni deloval...:\
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

DSmidgy ::

flipflop: Mal narobe si me zastopu. Sem imel čisto nekaj drugega namen podedat.

Kabel ima recimo 200 uporabnikov na 52 Mbit/s kanalu. In če jih 50 downloada v določenem času z 1 Mbit/s se pipa zafila. Koliko uporabnikov operater da na en kanal, je pa odvisno samo od njega. Lahko jih recimo tako porazporedi, da ne more prit do zafilanja.

Pri ADSLju ima po uporabnik kjerkoli v sloveniji recimo 1 Mbit/s pipo do LJ (ali MB pomoje) in se lahko potem zafila samo pipa v tujino. Pri kablu pa že na lokalni ravni.

Pri teleamchu se je to neprestano dogajalo na strem NeMo sistemu (vsaj mislim, da se je zaradi tega vse vleklo kot polž), sedaj na DOCSIS-u je pa dosi bolje.

Sem hou povedat, da se pa zna zgodit, da bo na ADSLju isti princip (šeranje bandwidth-a) zaradi manjših stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

jRk0 ::

Kabl ma po moje vse prevec nekih fizikalnih omejitev da bi bil tako kul. V Lj naprimer sploh...
Poglejte sliko na tv programih zaboga, pa pol se na siol tv...
You fuck up once, you loose two teeth.

Tear_DR0P ::

Ko je na kablu preveč userjev, se ti poslabša prenos, ko je na ADSL-ju preveč userjev sploh ne dela. Potem pa ste 24 ur brez interneta, preden ojačajo centrale :)
Fizično je Kabel sposoben mnogo večjih prenosov kot ADSL. link
Pa tud če se en gigabit na glavo postavi kok je to kar ma on fajn. Zaka misliš da v vsej EU ta smrdljiv ISDN vn mečejo?? ker je 20 let stara tehnologija, ki sploh ne dela dobr. Pr nas pa morš met ISDN in ADSL, ki si mimogrede pasovno širino kradeta. How come, a mogoče nemški telekom napol zastojn prodaja slabo delujoče Simensove centrale??

Aja če so pa kje na kablu slabi pogoji, pa je to zaradi ponudnika, ki je v kurcu, ne pa zaradi kabla.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

DSmidgy, to je res, ampak kot sem napisal, triera očitno dobro skrbi za to, da ne prihaja do problemov. Zato je malo otročje govoriti kabel sux,adsl rox ali obratno. Sta kar primerljiva in imata svoje prednosti in slabosti, od vsakega posameznika pa je odvisno kaj se mu bolj splača. Meni recimo se bolj splača kabel, zato ker navadnega telefona praktično ne uporabljamo, veliko pa se gleda kabelsko televizijo, zato sem vzel raje kabel kot pa isdn+adsl,se mi bolj splača, pa niti ni slabše od ADSL. Malo nerodno je samo blokiranje portov pod 1024:8) ,ampak se je s pomočjo slo-techa tudi to prebrodilo,tako da mene nič ne moti na kablu. Bistvenih hitrostnih razlik pa ADSL tudi ne ponuja, niti jih ne rabim, zato ne razmišljam da bi šel na ADSL. Podpora je pa tudi dobra, na maile vedno odgovorijo zelo hitro, v primeru težav pa tudi serviser pride popravit v normalnem času.

PrimozR ::

Kakšno blokiranje portov?
Aja Telemach klele, 512/128, brez pritožb, dela še hitrej (gre nekak tut do 800/256), edin mal draga naročnina je. Upam da bojo američani pošlihtal to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

flipflop ::

Hmm, porti pod 1024 so zaprti, sam to res ni nek velik problem, če maš doma na računalniku internetno stran recimo je malo neroden naslov potem, sam se ne sekiram zaradi tega.:D

goku :) ::

Aja to pa nisem vedu da so zaklenjeni:))

Jst vem da ostanem na ADSL, ker se mi zdi vseeno stvar bolj perspektivna, kot kabel. Se mi zdi da se vlaga v razvoj dsl tehnologijo veliko več denarcev kot pa v kabel... Kaj pa ponuja novega kabel. Ne pomnim kakšnih novosti že 100 let... morda se motim, ker tud nisem bil kaj dost pozoren na to.. se mi pa zdi da je tko

aja

Sem opazu, da eni ne razumete čist delovanja adsl. Pejte si prebrat kakšen članek...
Navijanje je kamen modrosti

Myth ::

Kaksna kregarija...
Jaz bi raje kar vsem priporocal branje člankov v zvezi z DSL tehnologijo kakor tudi kablom.
Pol se komaj pametnega delajte...

on-comment: Lepo, da se razširja internet tako hitro... še malo pa bodo optiko nameščali v domove :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Gandalfar ::

Mr|ce: cemu?

MrStein ::

goku : "Kaj pa ponuja novega kabel."

Hmm, kaj pa novega ponuja DSL ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bzp ::

ADSL boljši (če zanemarimo nesposobne ponudnike) od kabla ... smeh stoletja. Tisti ki to zagovarjate, a kdo sploh ve kaj je navadna bakrena parica pa kaj najbolj beden koaksialc? Pa motnje pri šopu paric? Še tri komentarje pa bo kdo rekel da ima ADSL večji potencial od najete optike, sej se več vlaga v razvoj optika pa ne ponuja nič novega?

BigWhale ::

> Hmm, porti pod 1024 so zaprti, sam to res ni nek velik problem,
> če maš doma na računalniku internetno stran recimo je malo
> neroden naslov potem, sam se ne sekiram zaradi tega

Kako si pa mail in DNS server postavis? Razlozi....

goku :) ::

Seveda DSL ponuja nove storitve (VDSL,..)


Jst tuki nebi mešu optike pa navadnega kabla, ker to ni primerjave.. Če gledamo smo kabel in samo DSL tehnologijo pa lahko rečemo, da se v DSL tehnologijo vlaga več... sploh pa je Telekom s siolom tako velika firma, da lahko v momentu poruši čisto vse majhne ponudnike interneta. Pa še državna je...
Navijanje je kamen modrosti

bzp ::

goku ti sploh ne veš o čem govoriš anede? Pa ne primerjamo slo ISPjev ampak samo tehnologijo.

Myth ::

Gandalfar: Ja, s tehnologijo gremo naprej, ane? :8)

Koncu koncev bo vse nastalo wirelless and stuff like that - we're entering the future... :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

flipflop ::

BigWhale ne vem, ker ga ne rabim,tak da se s tem nisem ukvarjal. Naj to razloži tisti ki rabi mail server doma.:8)

BigWhale ::

flipflop:

No, ti kar jaz povem resitev. Zamenjas ponudnika. Sploh zaradi tega, ker so nekateri uporabniki tistega omrezja, ki imajo porte pod 1024 odprte, tebi pa podpora od ponudnika pravi, da ti ne morejo odpreti teh portov, da je to za vse zaprto in da je to tako ali tako samo zaradi tvoje varnosti.

MrStein ::

goku : "Seveda DSL ponuja nove storitve (VDSL,..) "

Aha, torej z vlaganjem in novostmi kot VDSL bo DSL ponudil tisto, kar ima kabel že danes ?
Namreč prenose 10/38 Mbit/s ( up/down ).

Uh, kar šibim se pod težo "argumentov"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flipflop ::

BigWhale: triere še ne nameravam zamenjati, ker je to edina "pomanjklivost" pri njih, pa sploh me ne moti če je tako,ker nimam namena postavljati serverjev doma.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalno omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
191934 (1118) HupChup
»

cena kabelskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
131842 (833) K3kec
»

Priklop kabelskega Interneta pri Telemach-u!?

Oddelek: Omrežja in internet
82564 (1819) dork
»

AT&T: stacionarna telefonija mora umreti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
485139 (3457) poweroff
»

Vedno hitreje do interneta

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
131988 (1988) chucki

Več podobnih tem