» »

Porast števila širokopasovnih povezav v ZDA

1
2
3

CaqKa ::

bigwhale:
če rabiš smp ali karkoli že pač.. potem si podjetje in si vzameš lan paket in imaš odprte porte.
jaz kot navadn uporabnik jih ne rabim. ftp in http pa da rdc dela je zame dovolj.
vsekakor imam še kljub temu možnost, da vzamem arnes, plačam manj, in imam odprte vse porte. sem pač omejen s tem da bo eden od družinskih članov študent ali dijak.. ampak kaj zdaj... ni neka blazna ovira.

dejstvo je da zaradi teh portov nebom menjal triere. to pa zaradi dejstva ker je omrežje toliko bolj stabilno.

goku :) ::

MrStein, to je enako kot bi rekli da naj kabel ponuja stacionarni telefon. Seveda je prednost! Ne rabiš imeti kabla, da gledaš tv, telefoniraš in surfaš po netu.
Navijanje je kamen modrosti

DSmidgy ::

Sej preko kabelske se bo tudi verjetno v roku dveh, treh let dalo naštimat stacionarni telefon (VoIP).

Kot je bilo že rečeno. Parica (xDSL) je slaba. Uporabna pasovna širina je samo okoli 1 MHz, napram kabelski (koaksialni kabel) kjer gre do 750 MHz (saj do tam imam jaz kanale na kabelski televiziji).

Tako da je verjetno VDSL zadnja stopnja xDSLja. Potem bo pa parico že treba menjat z optiko ali pa koaksialnim kablom. Če bodo pa to naštimal (da gre vsak kabel posebej od centrale do naročnika) se bo pa kabelska lahko samo skrila. Ker bo 1 Gbit/s čisto lahko doseči.

Tilen ::

Optimist. Mogoce cez 50 let.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MrStein ::

goku, telefon prek kabelske je vprašanje ponudnika, ne pa kabelske tehnologije. To se samo ISP mora ofdločit "od jutri mamo telefonijo preko kabla" in fertik. Morajo ze povezat z telekomom, prodat IP telefone itd. ( enako kot če bi bil DSL uporabljen )

Torej še enkrat, kake prednosti ima DSL oziroma jih bo imel ?

Pa telefon omenjat kot novost, mislim res... saj to obstaja že 100 let.

Pa TV tudi lahko prek kabelske gledaš.

Torej ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

> bigwhale:
> če rabiš smp ali karkoli že pač.. potem si podjetje in si
> vzameš lan paket in imaš odprte porte.

Eh? A to je v kakem RFCju napisano ali kaj?


Jaz imam svojo domeno, jaz hocem, da bo mail za mojo domeno priletel na moj computer in jaz si hocem sam spam filtre postavit. Pa narest en kup mailing list, pa hostat se ene par drugih domen. Pa tudi sam hocem svoj DNS upravljat.

Sel bom pa k tistem ponudniku, ki mi to pac omogoca.

goku :) ::

MrStein dej pejt še enkrat poste brat, tokrat malce bolj natančno:\ :\
Navijanje je kamen modrosti

MrStein ::

Če nekdo po prošnjah in moledovanjih ne uspe povedati, potem ponavadi sploh nima kaj za povedati.

Do zdaj si izdavil naslednje :
- v DSL se več vlaga ( da bo končno imel tisto,kar kabel že ima ? )
- čez čas bo VDSL ( bo ponudil tisto, kar kabel že ima danes )
- lastniki DSL imajo stacionaren telefon ( tako kot večina kablašev, pa še odpovedujejo ga, ker 100 let staro tehnologijo nadomeščajo z moderno , beri : GSM )
- na kablu ni nič novega ( ne, ker majo že od začetka vse ;-) , torej imajo stotine TV kanalov in širokopasovni internet ; kaj pa je novega na DSL ??? )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

goku :) ::

Če ti po pravici povem se mi ne da tle prerekat s tabo. Kar ne pomeni da maš prav. Nisem vedu, da mate s kablom tudi stacionarni telefon... vsak dan pa kaj novega
Navijanje je kamen modrosti

MrStein ::

Aha, torej smo nekam prišli.

Prednost DSL tehnologij je, da potem imaš stacionarni telefon.

Wow, že vidim val odpovedi kabla in naročanje DSL-a.
Ker stacionarni telefon je tak nujen killer app, brez katerega preprosto nisi kul.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Če gledamo lokalno... zakaj pa potem je pri nas tako razmerje med kablaši proti ADSLašom kot je?
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Kakšno pa je to razmerje ?

Večina itak vzame tisto, kar ima na voljo.

Jaz na primer bi lahko vzel :
- telegraf, pardon modem
- ISDN
- ADSL
- nič
- nič
ali
- nič

Torej če upoštevamo samo broadband : nič, nič , ADSL ali nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

swar ::

Laufat doma server je najvecja bedarija.Strani oz mail lahko uporabljajo sami dialupovci ker nas slovenski upload tko smrdi da ni res.Cakam na ponudnika ki bo za pametno ceno ponujal isti dl kot ul.Takrat bom vesel >:D

swar ::

Sam imam na voljo uporabljat 101 nacin dostopa do neta.Huda lokacija pac >:D

goku :) ::

swar in kaj je najbolje?


Zna se zgodit da bo odgovor... isti kurac je
Navijanje je kamen modrosti

Gandalfar ::

swar: tocno, 786kbit je cist premal za karkoli furat...

Mavrik ::

In točno to bi lahko kablaši že zdavnaj izkoristili. Namreč ADSL ne more iti preko 768 kbit uploada... zakaj ne dajo kabelski ponudniki potem pakete z 1 Mbit uploada ali več?
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Perftech ima v LJ,MB in še kje 2 mega uploada za 12 kSIT/mesec.
Preko brez žice ;-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

swar ::

Odgovor zakaj ne dajo vec ulda ves verjetno ze sam.Pac nesposobne firme,ki se pozvizgajo na zahteve trga dokler imajo dobicek.Saj se jim niti omrezja ne da vzdrzevat da bi vsaj eno leto delalo brez prekinitev.Balkan v evropi pac.

Gandalfar ::

MrStein: lahko das link do cenika? tu ne vidim nobene taksne ponudbe.

Sem pripravljen placat kar nekaj vec, da dobim 2mbit uploada. Link, link, link me.. :)

swar ::

Neki sm slisu o tem wifi perftech netu in sicer da ti dlda in ulda z 2mbit(2+2baje)sam sem tud slisu da ce ti sosed zravn tebe dlda pa da ni dost pasovne sirine bo bolj svoh delal.Seprav je poudarek do 2mbit!Mislim pa da ne more bit svoh ce si med prvimi...Link dobrodosel...

MrStein ::

PerfTech 2 mega wireless

"Seprav je poudarek do 2mbit!"
A ni tako itak pri vseh povezavah ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Seveda, saj wireless že zdaleč ni neobčutljiv na vremenske pogoje in še kake druge spremenljivke.

Kar sem jaz mislil je bil kabelski internet, ki je preko koaksialca gotovo sposoben precejšnjih hitrosti.
The truth is rarely pure and never simple.

CaqKa ::

>>> Jaz imam svojo domeno, jaz hocem, da bo mail za mojo domeno priletel na moj computer in jaz si hocem sam spam filtre postavit. Pa narest en kup mailing list, pa hostat se ene par drugih domen. Pa tudi sam hocem svoj DNS upravljat.

>>> Sel bom pa k tistem ponudniku, ki mi to pac omogoca.

kot so že zgoraj omenli.. ti boš na teh ušivih malih linijah server postavljal?
ma daj nehaj no.
te male linije so namenjene za one janezeke doma.
če si pa firma in hočeš več pa imaš druge pakete.
malo si poglej kaj poleg arnes in f paketov še ponuja triera.


zakaj dl večji kot ul?
zaradi modemov, ki so privzeli tak način, takrat ni bilo veliko bandwidtha na razpolago in so pač rekli da bomo dl povečali ker se itak več dlja... od takrat naprej pa tudi broadband nije trpijo za tem sindromom.
in svet bo dan, ko bod ISPji ugotovili, da jih nič kaj dosti ne stane, če promet, ki se ga ne routa v tujino, odprejo popolnoma do konca.
ne namesto tega rajši delajo bedarije, kot je računanje interneta glede na promet...

Gandalfar ::

CaqKa: CEL slo-tech porabi v povprecju 36.3 kB/s oz. 120 kB/s v konicah.

Ce nimas ravno 16k+ uporabnikov na dan kakor s-t potem ti to cisto zadostuje. Koliko pa mislis, da nujno rabis za hosting spletne strani. 50Mbit+ al kaj?

flipflop ::

Zakaj se pa potem veliko strani ki jih imajo doma na ADSL-u al pa kablu tako dolgo nalaga? Pa si prepričan da je res to kar si napisal? Dvomim da bi slo-tech delal vsaj približno normalno, če bi bil na megabit ul?0:)

CaqKa ::

jaz iz moje lokalne mašine ko furam http.. se pičijo samo slikce..
in če bi imel bigwhale mail server... bi se pravtako samo slikce šibale. in potem ne verjamem če bi bil navaden triera dostop dovolj.

flipflop, ne slotech ne dela počasi zaradi slabe pipe...

Gandalfar ::

CaQka> na rozici laufa marsikaj. Pa je prakticno edini porabnik bandwitha bittorrent.

MrStein ::

CEL slo-tech porabi v povprecju 36.3 kB/s oz. 120 kB/s v konicah.


In to ga spravi na kolena ? Na čem pa laufa ? Spektrumu ? >:D

Resno, kaj je pol ozko grlo ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

priprava podatkov

zakaj pa mislis, da je bila novica o izklopu ficerjev, ob povisanju obiska?

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Swar, Caqka...

Zakaj jaz ne bi smel svojega mail serverja laufat? Zato ker imam premalo bandwidtha? Ehm?! Za mail server? Pa za moj lasten web in ftp server? Pa saj nisem Arnes, da bi nucal 10MB link...

Vajina argumenta sta no, idiotizem...

CaqKa ::

ne. ti bi se rad z x (vstavi povprečn avto) vozil zraven šumaherja hainkena and co.
ne nisi nor. imaš pa čudne želje.

Gandalfar ::

CaqKa: dojami ze, da ne rabis ogromno pasovne sirine

3delavnica in slocartoon in vsi owca maili in bog si ga vedi kaj vse je se tam ne porabijo dosti vec kot 1mbit.

Statistika:
Max Out: 130.8 kB/s (52.3%) Average Out: 47.8 kB/s (19.1%) Current Out: 58.6 kB/s (23.4%)

In ti mi zdej razlagas, da rabim za _domaci_ spletni streznik s parimi obiski na dan nujno 10mbit link al kaj?

CaqKa ::

jaz vam hočem dopovedat, da za moje hi res 2 MB jpgje je to premalo.
za tisti html ki se zraven prenaša pa mi je čist vseeno.

MrStein ::

"priprava podatkov"

Server side skripte ? Baza ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

CaqKa :
jaz vam hočem dopovedat, da za moje hi res 2 MB jpgje je to premalo.


Prišli smo do rešitve !

Za tvoje velke JPEG-e je 2 mega premalo, za gandalfajeve male slikice pa je dovolj !
Wau, to je bil podvig, zdaj pa na zasluženo pivo ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Kaj pa tisti, ki sploh slik nimamo?

Za moj mail server bi bil dovolj 9600bps leased line!

CaqKa ::

ti ko si brez slik si extra kaliber..
to da ti je pa 9600 dovolj za server... eh nebom komentiral.

Ziga Dolhar ::

Pri strežnikih IMHO ne gre za to, da bi bila pipica 100 % izkoriščena, ampak da zmore odjemalec izkoristit vso _svojo_ pipico.

Povprečje enega megabita na sekundo v razponu ene minute ni enako povprečju enega megabita na sekundo v razponu ene sekunde [oz. toliko, kolikor traja nalaganje ene strani / en send/recieve na poštni strežnik. Ko enkrat na minuto kliknem "Send/recieve" hočem imet mejle v sekundi, dveh, ne pa v šestdesetih. (Pa je povprečna obremenitev [v razponu ene minute] v obeh primerih lahko enaka.)
https://dolhar.si/

CaqKa ::

nekak tak kot je ziggga povedal ja :\

nočem, da uporabniki od mene dljajo 2 MB sliko 3 minute.. ampak da je to hop-hop, en, dva, tri.


hvala ziggga spet me rešuješ na mojem polomljenem komuniciranju :D

MrStein ::

Dva mega sliko ti bodo dolgo downloadali, ne glede kaki upload maš, ker bodo omejeni s svojim downloadom, ki je ali bagatela ( modem ) ali pa kaki megabit. Več kot megabit ima namreč le kaki odstotek populacije. Manj kot megabit pa kar precej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CaqKa ::

tistim ki jim jaz "pošiljam" datoteke, nimajo težav z DL hitrostjo. pač pa z mojo UL hitrostjo.

Tilen ::

Zakaj nimamo full duplex linij? 1:1?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

CaqKa ::

da se cititram:

zakaj dl večji kot ul?
zaradi modemov, ki so privzeli tak način, takrat ni bilo veliko bandwidtha na razpolago in so pač rekli da bomo dl povečali ker se itak več dlja... od takrat naprej pa tudi broadband nije trpijo za tem sindromom.
in svet bo dan, ko bod ISPji ugotovili, da jih nič kaj dosti ne stane, če promet, ki se ga ne routa v tujino, odprejo popolnoma do konca.
ne namesto tega rajši delajo bedarije, kot je računanje interneta glede na promet...

MrStein ::

Tilen, "Zakaj nimamo full duplex linij?"
Saj imamo. NE-full-duplex linij sploh ni. ;-)

"1:1 ?"

Tudi obstaja :
- 33,6 kbps modem
- 2 mega wireless (PerfTech)
- 1 mega/768k ADSL ( ni čisto 1:1 toda blizu )

So pa manjšini, ker folk več downloada kot uploada.

Zakaj Avto Šerbinek prodaja limuzine, ne pa bolide F1 ?
Ker ljudje hočejo/kupujejo limuzine, ne pa F1.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Ti si nabrz oni prodajalec s Comtrona ane?

Ko sem ga vprasal zakaj ne prodajajo ABIT-ovih plat pa mi je zacel da Mercedes tut BMW-jev ne prodaja.

So pa manjšini, ker folk več downloada kot uploada.

Cist bedni izgovor. Nekateri bi raje meli 1M/1M kot pa 1.5M/256K. Zakaj jim to ni omogoceno?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MrStein ::

Torej po tvojem naj en ISP uvede mega/mega linijo, ker bi cele tri stranke to kupile ?

Trgovine prodajajo tisto, kar jim po nihovem mnenju prinaša dobiček.

Nihče ti ne brani, da prodajaš Abit plate in simetrični broadband.

P.S.: Ne delam v Comtronu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flipflop ::

Ni treba 1M:1M, lahko je tudi 512K:512K, jst bi to takoj vzel, pa verjetno še marsikdo. Sploh zdaj, ko so digitalni fotoaparati postali zelo razširjeni.

Tilen ::

Torej po tvojem naj en ISP uvede mega/mega linijo, ker bi cele tri stranke to kupile ?

Mislim, da ti je flipflop povedal. Gre se samo za point, kar sem hotel povedat.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gandalfar ::

CaqKa: http://galerija.rozica.com ...

povej kako neuporabno ti deluje?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalno omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
191933 (1117) HupChup
»

cena kabelskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
131841 (832) K3kec
»

Priklop kabelskega Interneta pri Telemach-u!?

Oddelek: Omrežja in internet
82564 (1819) dork
»

AT&T: stacionarna telefonija mora umreti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
485138 (3456) poweroff
»

Vedno hitreje do interneta

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
131988 (1988) chucki

Več podobnih tem