» »

Logitech MX1000 pobliže

Logitech MX1000 pobliže

vir: 3DGPU
3DGPU - Od izida Logitechove najboljše miške MX700 je minilo že skoraj eno leto, zato so se odločili, da nam ponudijo nekaj novega. Na 3DGPU forumu je eden od uporabnikov podrobneje predstavil noviteto od Logitecha -- MX1000. Miška je všečne oblike, ima osem gumbov in sposobna je prikazati tudi stanje baterij. Bistvena razlika, zaradi katere se razlikuje od ostalih optičnih mišk je senzor, ki je sposoben 20-krat hitreje zaznavati podlago pod seboj.

43 komentarjev

NoUse4AName ::

20x hitrejsi sensor, yeah right. Zato folk poroca, da ce misko premikas prehitro se bo vklopil negative acceleration, ker ocitno ni zmozna dovolj hitro procesirat informacije.

AndrejS ::

To je miška za doom III

Xplicit ::

ja cena bo pa zihr blizu 30k :\

Matek ::

NoUse4AName

Negative acceleration je bil prisoten sam pri MX300-500-700, 510 ga več nima, tako da dvomim, da ga bo ta imela, če je še 20x bolj natančna.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

NoUse4AName ::

neg. accel je bil prisoten samo ce si imel instaliran neumen logitechov mouseware. To da ga ima MX1000 je pa napisal en, ki si je misko kupil in bil nad njo zelo razocaran.

Tr0n ::

MX510 lepo dela z MouseWare tudi ce zelo hitro premikas misko kar je obicajno problem pri opticnih miskah.

Tale 1000 pa zgleda precej bikasta. :)

KoMar- ::

Men je še najbolj všeč ta, ki jo imam sedaj - MX300. Ne maram ergonomično oblikovanih miši, pa tudi ne tako orjaških, kot je ta na sliki. Če bi v MX300 dodali laser, bi bilo še najboljše :D

ghaefb ::

Now that's a mouse :)

jest10 ::

Zgleda kot sesalec

SuperHik ::

NoUse4AName :

imam MX500 z inštaliranim MW pa nimam nobenga acc. , seveda imam inštaliran tudi MW advanced in mousefix.reg,

ta miš (mx1000) je gotovo prevelika in pretežka za resno igranje

"time will tell"
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

globoko grlo ::

kje, pa kdaj jo lohka kupim, a kdo ve?

aja, v kokoški

NoUse4AName ::

Mislim da ima samo MX300 neg. acc. Vsaj nisem nikoli slisal da bi uporabniki MX500 kaj jamrali glede tega.

Jaffa ::

Kupi ker MX900 ? :D V AU so te miške pol cenej. Jaz sem dal za mojo 15kSIT.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

HardFu ::

v kolikor bi blo tole res, bi meu logitech zihr na svoji strani kake tehnicne podatke in drajverje...zna bit nategavscina 8-O
http://codeable.io

HeMan ::

NoUse preveč poslušaš, premalo testiraš :) MX 500 pa tud neg. acc., samo se ga da izklopit z raznimi popravki.

Microsoftov Explorer je še vedno ta najhudejša miš. :)

NoUse4AName ::

Ne logitech si vedno vzame cas preden updata strani. MX serijo si tudi lahko ze kupil v trgovini preden so sploh miske dali na svoj homepage. Pac nekam luftarska firma :P
edit: ja moje izkusnje so z MX300 misko, jebiga.

DjTonic ::

Evo na zalogi so že v Nemčiji. Cena je 59 EUR, ja pred cca desetimi dnevi, ko sem gledal je bila 56€ zgleda, da je povpraševanje.

KLIK

frenk ::

Jaffa: če bi bile mx900 v avstriji pol cnej bi morale stati cca. 9k sit:)

Jaffa ::

Jaz sm najcenejšo vido se mi zdi da za 24.000SIT...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

iNN ::

CARSKA MIS cist za ET :D ceprov bo treba pare nasparat :)
==

Dr_M ::

velke pa tezke miske sekajo za spile :)
prov huda zgleda tale mx1000, sam skoda, da nima kabla. velik -.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NoUse4AName ::

V bistvu za ET sploh ni dobra. Za FPS spile so miske brez kabla slabe.

Arthur ::

tist naslon za palec je ful bolj udoben, še na drugi strani bi moralo bit nekaj takega, za mezinec..

Jaka83 ::

Jaz še vedno pravim, da je MX500/510 zakon serija miši. Imajo kabel, ne zmanjka ti baterij, odzivnost je več kot odlična, lepo paše v roko, gumbov je dovolj. Edini minus vidim pri levičarjih (jaz sem desničar in nimam problemov :D ). MW pa pustite na miru. Uporabite ga le toliko, da izluščite iz njega gonilnike, ki jih namestite preko Control Panel->System->Device Manager->Mouse->Install New Drivers. Po taki poti miška dobi popolno preciznost, gumbi vsi delajo in MW ne zeza tako kot včasih zna (ker ga pač ni gor v tem primeru). Aja, pa OBVEZNO za FPS špile miško vklopite na PS2 preko adapterja in ji zvišajte sample rate na 200 -> GARANTIRANA BOMBA PRECIZNOSTI in ODZIVNOSTI. Ne rečem, tale miš zgleda hudo, ampak cena je pač cena, pa brezžičnost tudi.

Caligula ::

Zgleda skoraj isto kot moja Microsoft Bluetooth mis. Oblikovno. Bi bli lahko malo bolj originalni.

hostar ::

Jz sm uporabnik MX700 in morm rečt da me nikakor ni razočarala. Deluje na skor vsaki podlagi razn na odsevnih;mislm jz gledam film pa se z njo pomikam po deki al pa po kavču. Tko da mx1000 si grem takoj nabavt k pride v SLO.
Tukaj je še link za spodnjo stran miške:

http://www.tweakers.net/images/26820

NoUse4AName ::

Jakoslav sploh ni obvezno, na USB portu je tako (ce ne se bolj) natancno kot PS2 in sample rate 200.
edit: pa v bistvu so MX300/500 in MS Explorer 3.0 miske cisto dovolj natancne za bilokaj. Vse imajo odlicno obliko in natancnost.

Zhupa ::

jest mam mx700 pa nerabim nobenih novitet ker to kar mam enostavno rox.

Zhupa ::

hm ubistvu vzamem besedo nazaj, namrec pogresam on-off tipko.

MasterMind ::

NoUse... PS/2 je veliko bolj odziven kukr pa USB...

WhiteAngel ::

Spet ne piše, da laufa tut pod Linuxom. Škoda, sem mislu, da ma vsaj Logitech še mal spoštovanja do alternativ ... vse še bo.:\

Gandalfar ::

wa: itak da laufa pod linuxom. PS/2 oz. USB je standard. Nimas kle kej za komplicirat. To dela.

Sicer pa.. imam mx500 pa se nikoli nisem opazil kaksnega cudnega obnasanja. Kako sploh opazim tale neg. accl?

IR Babun ::

Jest pa še vedno prisegam na MouseMan+ :D
SCREW THE GOVERNMENT

Phoebus ::

Jaz pa imam MX700 v Linuxu in kot je reku gand- vse, vključno v vsemi extra gumbi dela BP; brez težavnih namestitev.

Coinbird ::

Zgleda huda, trenutno mam MX300 pa sem glede natančnosti zelo zadovoljen. Edino ergonomija ni najboljša, ker je stvar mala in simetrične oblike, kar človeška roka očitno ni :D
Rad mam svoje stvari na kablih in ne brezžične, ker se ponavadi ustvarja lag. Naprimer nimam LCD-ja zaradi zamika, sam prej ali slej je treba prešaltat na nove "dovršene" tehnologije. MX1000 zgleda dodelana, full me mika da bi jo nabavu, če bo cena do 15k.

zvery1 ::

Matr...res bi bli lohk mal bolj originalni pri logitechu, ker tole je skorej popolna kopija microsoftove misi. Link
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

HeMan ::

Gandalf instaliraš samo driverje (po možnosti ne najnovejše9, brez kakršnih koli popravkov in greš igrat kak FPS špil (v CSju bi ga zihr mogu met ;) ).

ERGY ::

MX500 bo cist zadost zaenkrat in tudi v prihodnje:D , sam tele nove misi se ne splaca kupvat zrd oblike pa parih gumbov in obljubljene 20x vecje natancnosti kot pri prejsnjih modelih in itaq nvem ce bo ksn sposobn opazt teh vecjih 20x.
Predrago 8-O


LP ERGY

bmandelj ::

jaz trenutno uporabljam mx900 pa sem res zadovoljen z njo tud doom 3 se spila bp
prav tako mx700

mx1000 je ze v sloveniji kmalu pa tudi v prosti prodaji

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

sverde21 ::

Ja jest upam d bo čimprej v SLO za dobit pa d bo čim cnej če bo tja do 15 kSIT grem t koj po njo

G[e]c ::

Cena miske je 20.900 -3% na gotovino , jest sm jo danes kupu.
Zelo cool zadeva morm reč!

V eventusu jo imajo!

OrlyTM ::

jst ze lep cas uporabljam Mouseman Wheel in sem z njo zelo zelo zadovoljen, deluje odlicno in jo bom mel se tocno tolk casa, dokler bo delala brezhibno!

Brezzicnih misi itq ne maram, ker so pretezke in ne vidim smisla v brezzicni miski, ce jo rabim samo na desktopu!

Edina rec, zaradi katere bi menjal na tole MX serijo, je vec dodatnih gumbov ... ko se navadis na dodatne gumbe na misi, je zmaga :)

Tisti, ki tezite, da Logitech kopira MS ... glejte, miska je stvar, ki mora lepo sesti v roko, torej mora biti ergonomska! Tako MSjeva kot Logitechova sta ze precej optimalno ergonomski, torej vecjih odstopanj v obliki ne more bit in pika!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Dr_M ::

ce jo kdo zrihta za ksn pametn dnar (blizji 60€ (tujina( kot pa 100€ (slo)) se javim :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne že spet ta tema...rabim pomoč pri fleshanju kartice

Oddelek: Navijanje
191560 (1290) Caligula
»

Nvidia 6800 navijanje, PCI frekvence, AGP voltaze, fastwrites,....

Oddelek: Navijanje
221470 (1054) OwcA
»

TEMPERATURA GRAFIČNE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171192 (897) burkiburke
»

Kaj kupiti: fx5200 ali ati 9100?

Oddelek: Kaj kupiti
191688 (1257) IR Babun
»

nVidia NV31 in NV34

Oddelek: Novice / Grafične kartice
282005 (2005) mrTwelveTrees

Več podobnih tem