» »

Cherryjeva tipkovnica za Linux

Cherryjeva tipkovnica za Linux

Slo-Tech - Cherry je uveljavljen izdelovalec tipkovnic, ki tako kot konkurenti celo tipkovnice iz nižjega cenovnega razreda opremlja z dodatnimi gumbi, ki služijo predvsem upravljanju večpredstavnih možnosti, npr. regulaciji jakosti zvoka. Kmalu bodo na evropskem trgu predstavili svoj nov izdelek, ki je namenjen operacijskemu sistemu Linux. Tipkovnica bo prepoznavna po pingvinu Tuxu, logotipu Linuxa, in bo imela 29 dodatnih tipk. V Združenem Kraljestvu bo na voljo za slabih 30 funtov, kupec pa bo dobil zraven tudi najnovejši SuSE Linux 9.1. Klik!

28 komentarjev

overlord_tm ::

lepa je :D

sam k bi jo tud brez suseja prodajal;((

dr.J ::

A bi imel zraven raje SiOL paket? >:D

Vprašanje je, kaj je zraven česa.

Aggressor ::

Hehe, operacijski sistem zraven tipkovnice. :D

Bevcan ::

In kaj tebe moti če je zrven suse.

Trubadur ::

to bo mene imelo:)
Berite Thomasa!

iNN ::

Men je huda !!! Lepo da zraven dajo se linux :)
==

drola ::

Lepo, da ima Linux vse večjo podporo.
Drugače pa bi lahko naredili eno Linux/Windows tipkovnico, ker ima večina tistih ki ima/-mo Linux tudi Windows, in bi mogoče na strani tipkovnice recimo preklapljal, kot je naprimer Caps Lock tipka.
https://drola.si

Paramedic ::

A zakaj je linux zraven?
Sej ko kupiš npr. grafično, zvočno [...] so tud zraven demonstracijski programi >:D.

CCfly ::

Tako kot OEM Okna na novih računalnikih.

fx ::

To je vse lepo in prav, samo je eno veliko vprašane, kaj pa ta tipkovnica ima šumnike ali pa bomo morali počakati, da se na nas spomnijo.

lp

"Naj živi Unix"

WhiteAngel ::

A ni 30 funtov mal drago ... neki čez 10K SIT za eno ušivo tipkovnico, ki še brezžična ni povrh:\.

Poleg tega pa ne vem, zakaj mora biti tipkovnica pisana za Linux. Sej že sedaj v KDE-ju izbiraš katero ne-standardno tipkovnico maš, pa tut če je za Winse (vem, da so Dellove pa HPjeve že noter in delujejo vsi dodatni gumbki za jakost zvoka itd.).

AtaStrumf ::

No to je pa zelo nazoren primer zakaj sta M$ in Intel glavna, AMD in Lunux se pa komaj preživljata. O čem govorim? Intel dela svoja lastna čipovja, za AMD jih delajo drugi, tako kot tudi M$ dela svoje lastne tipkovnice, za Linux jih morajo pa drugi. Joke :D.

overlord_tm ::

In kaj tebe moti če je zrven suse.

verjetn bi bla cnej brez suse-ja:D

Bakunin ::



TO je zelo dobra tipkovnica ( IBM PS/2), kar vam lahko potrdi vsak, ki jo ima ali pa je tipkal na njo.

Lahko jih kupite ali pa jih uplenite pri naslednji "cistki" v podjetju. :D

Exilian ::

25 aplauzov j-ju
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

SleepLess ::

se strinjam da je tale IBM-ova zelo dobra, amapk najboljsa tipkovnica kar so jih kdaj naredili pa je CHERRY-eva G80. Vsaka tipka ima svojo stikalo (pregresno drago za izdelovat, zato so pol zamenjli to z tistimi crap gumica-kontakti, mislim da ima tista ibm-ova isto nareto :), in je v bistvo nezlovmija, se izjemno lepo tipka pa se all OS friendly je. Tudi sam jo imam pa lahko recem da je res narejena da zdrzi. >:D

tha_man ::

Najboljša tipkovnica kar sem jih kdaj mel priložnost preizkusiti je Datacomp Electronics DFK191NA07. Zgleda praktično enaka kot tale, le da je brez windows tipk (star model pač):


Feeling pri tipkanju je zame popoln, boljši od vseh ostalih mehanskih tipkovnic kar sem jih sprobal, pa še igre se da z njo super špilat (hkrati prime ogromno tipk - probleme s tem sem do sedaj imel še z vsemi drugimi tipkovnicami z izjemo one na Amigi 500). Na žalost jo zadnje čase malce daje starost, novih pa pri nas še nisem zasledil. Sicer niti ne vem če so novi modeli še tako zakon, ampak zgledajo praktično isto.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

CCfly ::

Garantiram ti da ima tisti IBM-ov model mikrostikala pod vsako tipko.

Roadkill ::

Podobne IBMjeve tipkovnice imamo v avli FRI/FE-ja. Legendarne. :)

Nagi Bator ::

Oni IBM na slikci je ziva legenda - pod mojimi prsti !
kljoc, kljoc, kljoc... :D

Jst ::

Jaz pa tipkam na Compaq serversko tipkovnico, ki je v nasprotju z vašimi IBM - neslišna. I just love it.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jlpktnst ::

a sploh še delajo take tipkovnice?

iso2000 ::

Jaz imam tudi IBM-a! Dobil sem jo po naključju - stric je v firmi dobil eno prastaro mašino, ki je potem ni potreboval in jo je vrgel stran - jaz pa hitro po tipkovnico!:D :) Decembra bo imela 10 rojstni dan:)

KoMar- ::

CaqKa ::

jaz mam g80
ni šans da vzamem kaj drugega.
pa če je še nevem kak glasna... prekaša biloktero tipkovnico.


komentar na novico:

Pravi linuxaš si bo dol potegnil načrt, kupil sestavne dele in zadevo sestavil sam. Saj vemo OpenSource all the way.

Brane2 a boš začel delat tipkovnice za opensource comunity? ;)

alesrosina ::

sam je pa ful lepa tipkovnica. Takoj bi jo mel, ce bi le stala melenkost manj. Je pa verjetno v ceni upostevana kvaliteta, tko da ...

Ampak vseeno se od svoje tipkovnice ne odlepim (dokler si ne kupim laptopa seveda, hehe), imam jo ze ene 6 let pa dela ko mina, pa se pocen je bla ko sem jo kupil :) In sicer Cherry rs 6000 m. Ce ze vsi lepte svoje tipkovnice, hehe.

cekr ::

Da gremo nazaj na temo:

Ta Linux tipkovnica je bila najprej WIndows tipkovnica potem so pa nalepili pingota gor pa je Linux tipkovnica. Vse za reklamo.

Cherry
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

CaqKa ::

loooool


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enaka tipkovnica za laptop in desktop

Oddelek: Kaj kupiti
82529 (2137) mojca
»

Microsoft bo razpolavljal računalniške zaslone

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
434914 (3065) nevone
»

Cherryjeva tipkovnica za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
282881 (2881) CaqKa
»

kupiti iBook v tujini?

Oddelek: Kaj kupiti
61196 (1141) IceIceBaby
»

a je mozno na X-BOX prikljuciti tipkovnico?

Oddelek: Strojna oprema
6780 (621) virtual_reality

Več podobnih tem