» »

Izšla RealPlayer 10 in Helix Player

Izšla RealPlayer 10 in Helix Player

Slashdot - RealPlayer 10 za Linux in odprtokodni Helix Player, ki je njegova osnova, sta končno na voljo. RealPlayer 10 za Linux vsebuje mnogo novosti, med drugim vstavek za Mozillo, s pomočjo katerega lahko v brskalniku uživate ob ogledih vgrajenih filmov in poslušanju zvočnih posnetkov. Podpira tudi RealAudio 10, RealVideo 10, MP3, Flash ter Ogg Vorbis in Theoro. Helix Player je 100% odprtokoden (odslej je pod GPL!) in podpira SMIL 2.0 in odprtokododne kodeke Ogg Vorbis in Theora. Cilj podjetja naj bi bilo še dodatna popularizacija namiznega linuxa. Menijo, da je to dober prvi korak v to smer. Kot vedno, bo edini pravi razsodnik le čas.

12 komentarjev

Paramedic ::

A tole za winse ne pride v poštev? Rabim en predvajalnik realplayerjevih formatov, ampak realplayerja ne dam več gor, ker je tak paket smeti. Real Alt pa nima funkcionalenga mozilla plugina. Sem prebral novico, pa sem mal upanje dobu, pa vidim, da ni za win.

hruske ::

em... slovensko prosim?

MrStein ::

Real Player 10 imaš tudi za winse. Ne boš verjel, kje. Na www.real.com

matter ::

Raje daj gor realalternative kot realplayer, ki ti samo nasmeti zravn.

RejZoR ::

K-Lite Mega Codec Pack je prava stvar. Not dobiš QuickTime codec in RealMedia codec ter plugina obeh za browserje. Oba sta prevrjeno podprta iz strani Mozilla Firefox(uporabljam sam) in dela super. Sicer ne vem če je že za RM10 amapak bo najbrž kmalu če že ni.
Zadevca dela v browserju kot bi imel naložen Quicktime/RM,samo da ni dodatnih smeti :) Windows Media se pa itaq streama preko WMP9 :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Z-lot ::

MrStein, ti n00b... sej re povedu da je RealPlayer za Win en kup smeti.
Paramedic, poskusi s Helixom za Win :D

nere ::

Real Player 10 (win) sem si inštaliral, ker še nisem vedel da je(milo rečeno!) kup smeti.

V glavnem mi ne dela, niti se ga ne da uninštalirati (uninstaller component missing). Sem preizkusil vse une rešitve ki so na spletu, vključno z nekim .dll fajlom ampak ne deluje. Če kdo ve kaj se da še narediti naj prosim pove.


Real Alternative pa je(zaenkrat) kar v redu.

ahac ::

V glavnem mi ne dela, niti se ga ne da uninštalirati (uninstaller component missing).


Isti problem imam z 9ko. Dol ne gre, na novo gor pa tud ne. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

poweroff ::

Nekje sem zasledil, da je bilo Real prvo podjetje, ki je začelo množično uporabljati spyware... v bistvu je Player spyware, ker beleži tvoj glasbeni okus.
sudo poweroff

Paramedic ::

Rabim en predvajalnik realplayerjevih formatov, ampak realplayerja ne dam več gor, ker je tak paket smeti.

MrStein: kateri del stavka "Rabim en predvajalnik realplayerjevih formatov, ampak realplayerja ne dam več gor, ker je tak paket smeti" ti ni jasen. In to, da se ga dobi na realplayer.com upam nisi šel iskat v googla? :\
V glavnem real alternative je v redu, ampak kot sem rekel, ne dela mozilla plugin. Rabi se npr. v 24ur.com prispevkih. Kazaa Codec pack pa ima notri še 10 drugih stvari, ki jih ne rabim (mi vsi kodeki/fimi delajo kot morajo, mam pa gor samo divx5.11, ac3filter 0.7b in bsplayer). Bo pogledal, če lahko s tem paketom inštaliram samo real kodek, čeprav se mi zdi, da je noter v bistvu real alternative.

MrStein ::

"Izšel RealPlayer 10 za linux"
"A tole za winse ne pride v poštev?"

Hmm, kaj si mogoče hotel linux verzijo na win poganjat , al kaj ?
Ker jaz to drugače ne morem razumet, kot da iščeš RealPlayer 10 za winse.

( ja, vem da je šit, nikoli nisem trdil nasprotno ;) )

Kac ::

:) Za windowse ne vem v linuxu pa vredu dela


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostopnost RTV Slovenija in MediaPlayerConnectivity

Oddelek: Zvok in slika
53417 (3311) pivmik
»

Resnična resničnost 127: Svet zabave

Oddelek: Novice / RTV Slo
393647 (2331) CaqKa
»

RealPlayer ne mara mplayerja

Oddelek: Operacijski sistemi
181745 (1539) kriko1
»

Izšla RealPlayer 10 in Helix Player

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
123294 (3294) Paramedic
»

Windows Media Player 9 Final

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
264425 (4425) Paramedic

Več podobnih tem