» »

Spet en poskus zaščite

Spet en poskus zaščite

The Register - Kot sem pred časom že nekajkrat poročal, gre kopiranje glasbenih CD-jev mnogim v nos. Tako sta se pojavili vsaj dve tehnologiji, ki naj bi to onemogočili, verjetno je najbolj znan primer White Lillies Islanda Natalie Imbruglia, ki naj bi bil zaščiten, mp3-ji pa so bili na voljo že pred izidom
No, sedaj se je v (križarsko) vojno odpravil Philips, in sicer s svojo idejo, da naj bi se na zaščitene CD-je (kako naj bi bili zaščiteni, meni v članku ni uspelo razbrati), posebej napisali, da so zaščiteni in umaknili Compact Disk logo.. Če vas zanima več, in se iz članka sploh kaj znajdete, si ga lahko ogledate tukaj.

11 komentarjev

Han ::

Hmm, Macrovision je najavil SafeAudio 3 zaščito. Kako se jim ljubi? In zakaj proizvajalci plošč sploh kupujejo drage zaščite, ki so v hipu razbite? [:\]

matevzm ::

Malce bolj pozorno preberi originalno novico. Smer si cisto falil.
Philips se je pritozil nad vsemi zascitami. In zacel robantiti, da ne bo dovolil vec CD logotov na take zascitene CDje (Philips in Sony sta lastnika CD logota in standarda).

tha_man ::

Philips car! :D

Mikados12 ::

Matevzm ima prav: Phillips kot eden izmed lastnikov znamke (>:D) CD pravi, da zaščiteni CDji niso v skladu z standardom in torej ne smejo imeti tega znaka! Slo-techovci, tile vaši argumenti o: je bilo "razbito" preden je CD ven prišel so pa smešni ;( Kajti FatCat (da, da tudi oni so zraven! :() bodo poizkušali dokler jim ne bo uspelo. Tako kot jim je to pri Sonyjevem MD formatu. Nam preostane le: da se pripravimo, da bomo v kratkem soočeni z "navalom" novih tehnologij! Kjer bo vsa "kreativnost" v ščitenju podatkov pred uporabniki! ;(

Highlag ::

Absolutno je Philips proti cd zaščiti, saj v članku piše, da bo Philips celo izdeloval pekače, ki bodo znali zaščitene CD-je skopirati >:D

Han ::

Kakšno zaščito pa ima Sonyjev MD? Mene namreč odvrača slabša kvaliteta MD v primerjavi s CD, nerazširjenost, cena.

Mikados12 ::

Da, MD to je Sony razvil in je zaščiten takole karkoli narediš snemaš analogen signal (na popolnoma digitalen MD plošček >:D). Torej MD ima le eno samcato pomanlljkivost: ne moreš narediti kakršnekoli digitalne kopije [:\], odtod "slaba kvaliteta". To so sanje vseh zaščitnikov srednjeveških IPjev. 8-O

Han ::

Rajši povej, da je MD v bistvu 180 MB disketa, na kateri je glasba posneta v stisnjenem formatu in zato slabše kvalitete. Torej, tudi če bi jo kopiral prek digitalnega kabla (skozi kvalitetno zvočno kartico) na trdi disk, bi bila kvaliteta še vedno slabša v primerjavi s CD, ki ima nominalno kapaciteto 650 MB za enako minutažo. Jaz kakšne posebne zaščite tu ne vidim, razen v nekompatibilnosti. [:\]

Mikados12 ::

No, e to je to! >:D Torej zaradi "objektivnih" možnosti ne (z)moreš narediti digitalne kopije >:D, pa popravi me, če se motim tudi 1:1 MD kopije ne. 8-O

Mikados12 ::

Hotel sem reči le tole: vse oči v studijih so uprte v to kako vzeti že tehnologiji možnost za kopiranje! >:D In kot je nekdo že lepo rekel: "Navali narode in plačaj razvoj mojega antikopir sistema!!!" :D

Mikados12 ::

Aha, še opravičilo: MD spada v skupino stvari za katero moj žep ni nikoli dovolj globok, zato res ne poznam vseh podrobnosti tehnologije in nočem Sonyju narediti tega veselja :D da bi vedel, zakaj, ampak ja to ni to! >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mar prihaja DRM tudi za 3D tiskalnike?

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
229919 (8243) knesz
»

Razbit HDCP, objavljen glavni ključ?

Oddelek: Novice / Varnost
53951 (3323) mkoco
»

Tim Langdell: Nočna mora razvijalcev iger

Oddelek: Loža
71486 (1100) opeter
»

Kje kupiti Eurosong 2005 DVD?

Oddelek: Loža
51130 (986) Stepni Volk
»

007: Pravica do hekanja

Oddelek: Novice / Varnost
52347 (2347) Airskull

Več podobnih tem