» »

Prve slike NV31

Prve slike NV31

X-Bit Labs - Morda že veste, morda še ne, ampak jutri naj bi nvidia predstavila svoja nova grafična procesorja s kodnimi imeni NV31 in NV34. Oba bosta osiromašeni izvedenki NV30 na katerih so bazirale GeForce FX 5800 (Ultra). Podpirala bosta DirectX 9.0, čeprav najverjetneje v malce okrnjeni obliki in s pomočjo osrednjega procesorja. Sicer pa, če izvzamemo DX9 podporo in višje frekvence, niti ni videti bistvenega napredka glede na GeForce4 Ti.

Kot prvi na svetu so se x-bit labs dokopali so slik NV31, ki se bo (kot kartica) najverjetneje imenovala GeForce FX 5600. Na pogled izgleda kot poenostavljena GeForce4 Ti4600 z dodatnim napajanjem. Glavna pridobitev, ki so jo lahko obetamo od teh dveh kartic je predvsem nižja cena GF4 Ti razreda grafičnih kartic, saj se je nVidiin CEO Jen-Hsun na nedavni tiskovni konferenci (40 minutni posnetek) hvalil z $99 DX9 grafičnimi karticami.

10 komentarjev

dr.J ::

Kje pa je ATA kontroler? Pa DIMM podnožja in socket za procesor? :D

Mislim, tole je že skoraj ATX format. Tako da bi lahko začeli dajati razne zadeve kar na grafične karte namesto na mamaplate.

AtaStrumf ::

Mal sem ga pobiksal. Tale PCB zgleda bolj simplificiran Radeon 9500 oz. GF4Ti4200 (z BGA RAMčki). Mal me je zavedla podobnost z mojo bivšo GF4Ti4400, ki je bila pravtako zelena z BGA RAM-i, sam je bila daljša pa ni imela kondenzatorjev tam na začetku. Baje bojo tele 5200 in 5600 res zelo šparovne pri PCB-ju in tudi ostalem, ker bojo kot sem našel tu za ASUS:

ASUSTeK V9520 Video Suite : FX 5200 à 250 MHz, 128 Mo DDR à 200 MHz, E/S Video, 2xDVI

ASUSTeK V9520/TD : FX 5200 à 250 MHz, 128 Mo DDR à 200 MHz, TV, DVI, VGA

ASUSTeK V9520Magic/T : FX 5200 à 250 MHz, 128 Mo DDR à 166 MHz, TV, DVI, VGA

ASUSTeK V9560 Ultra Video Suite : FX 5600 à 325 MHz, 128 Mo DDR à 275 MHz, E/S Video, 2xDVI

ASUSTeK V9560 Ultra/TD : FX 5600 à 325 MHz, 128 Mo DDR à 275 MHz, TV, DVI, VGA

frekvence precej nizke. Meja za tak bolj pocen dizajn je 275 MHz za RAM, kaj več potrebuje active memory termination, ki ga imajo recimo GF4Ti4400 in 4600, Ti4200 pa ne. To se lepo vidi saj sem jaz moj RAM na Ti4400 (ki je bil seveda tudi boljši a še zdaleč ne tako dober kot na 4600) navil brez problema na 4600 hitrost (325x2=650 MHz), česar noben z Ti4200 ni mogel niti približno doseči, z izjemo Morphlinga seveda :D.

EDIT: pozabil sem povdarit, da je seveda vse to šparanje v smeri čim cenejših grafičnih kartic, kar je seveda zelo zaželjeno.

morphling1 ::

Tele 5600 upam da bo kej iz njih in da bodo poceni, pomoje bo to na nivoju 9500pro oz. po novem 9600, če bodo oc sposobnosti dobre zna bit prodajna uspešnica.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Super Sonic ::

nVidia se v vsem svojem obstoju ni imela poceni kartice. Saj zame ne.
potem..
nv31 naj bi dosegel borih 2500 pik v 3d marku 2003 in nv34 borih 850 pik zato so prepovedali vsem (da tudi lapsom) da ne smejo testirati kartic v tem programu za graficne kartice.
bomo vidl.

pa se vsi tisti k ste se neki casa nazaj tumbili da je FX na voljo za 399$. prodaja se za 650 eurov.
res uspesnica
(da ne bi o tem da izgublja tudi velike poslovne partnerje.. MSI npr)
pa se neki..
tist 99$ directx 9 nej kr majo (spominja me na radeona 9000 z 6n ramom in 80fps v quaku na 640*480)

Klemenn ::

a polj maš ti tu voodooja? :D :D :D

morphling1 ::

Radeon, get your facts straight before you wrote complete nonsense, ker si čisto z vsem kar si napisal brcnil v temo.

Samo komentar glede hitrosti. Tisti prvi test ki so ga iz nekje potegnuli na inquierju je čisto nepreverjen in tudi če je že približno realen so rezultati čisto primerljivi z r9500pro (nv31). Nv34 bo pa tako in tako čisto low budget kartica, mišljena kot konkurenca 9200 (9000 na agp 8x v bistvu)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Super Sonic ::

jebidah.. ne furam 9100 64ddr

in morph..
se klanjam.

morphling1 ::

Ni se treba klanjat, samo vsaj nekaj različnih virov novic preglej, ne pa takoj pasti na limanice Inquierja.
Msi podatek je bull, Microstar seveda še naprej ostaja večji partner Nvidie, samo za firmo Medion bo izdeloval kartice tudi na Ati osnovi (big deal, v prihodnosti bo vedno več prestopov na eno ali drugo stran ali pa kar na obe -> glej proizvajalce osnovnih plošč)
Cenovna nedostopnost Nvidia kartic je bull. Čisto vsako generacijo 3d pospeševalcev, razen zadnje so imeli prvi zunaj množico dostopne kartice, Riva3d, TNT2, GF2 MX, Gf3 Ti200, GF4 4200 ... pa še kaka bi se vmes našla. Vedno so bile konkurenčne kartice dražje in večinoma celo počasnejše. Zadnja generacija kartic pa prihaja zdaj in s tem se bo censka vojna samo zaostrila in posledično bodo tudi Ati kartice postale cenejše, mislim predvsem na 9500pro kot kartico, ki najbolj sede srednjemu razredu uporabnikov in je zaenkrat kar draga.
Cena FXa je 399$ ja. Cene lahko vidiš v kar nekaj on-line trgovinah, cena 650 eurov je za Gainwarda z cel kup dodatnimi stvarmi kot komplet multimedijski paket, pa še to je vprašanje kakšna bo cena v retailu.
99$ opazke pa skoraj ni vredno komentirat, kaj je zdaj narobe s poceni kartico z podporo dx9 in čisto zadovoljivimi zmogljivostmi za najbolj manj zahtevne uporabnike, tak hardwer se bo prodal v največjih količinah, kar je samo dobro da se zganejo programerji in začnejo pisat software. Če ni mase hardwera ni softwera
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Super Sonic ::

8:34AM NVIDIA estimates trimmed at FBR on large design loss; target $11 (NVDA) 12.57: Friedman, Billings, Ramsey has learned that NVDA has lost a large design win at Micro-Star (one of its largest customers) to ATYT; firm now believes that other designs at Micro-Star are at risk, given that they had been an NVDA-exclusive customer; additionally, firm believes NVDA's new GeForce FX line will ramp more slowly than expected due to low yields on both discrete and board-level products; trims FY04 rev/EPS ests to $1.80 bln/$0.61 from $1.83 bln/$0.63 (consensus $1.82 bln/$0.59). Price target is $11





potem...

probi spilat z 9000-tko npr. IGI2 al pa ksn podbn spil, pa bos vidu kaj eltronov ram dela.. mislm da je npr gf4 440 hitrejsa, pa ceprou 8.1 se od blizu ne vid (in zdej sem se spomnu ob tej novici glih na to- 99$ za 9.0 in my ass, pol bo pa se osnovna igra na 8.1 al pa ne vem 7.0 directx-u posran delala...



naprej...

GeForca FX se ne da kar tako dobit. Imam zlo dobre veze v slovenski firmi ki je zastopnik za ATI, pa ASUS (pa se ostale) in asus pac dobavlja nVidijine cipe. Fx se od blizu ne bodo vidl. glede ostalih kartic k si jih omenu.. nisem reku da so zanic niti da se jih ni dalo dobit, ampak le to da so bile mocno predrage (GeForce 3 je bil 150k-pr nas- REMEMBER?)

no edino le mx400-to recimo da je bilo posteno za svojo ceno. vse ostalo NE.



naprej...

nVidija je prepovedala testiranje z markom 03. Zakaj? res ne bi vedu. se posebi zato , ker so ga-roko na srce, 2001 mocno zagovaraj in forsiral povsod. Na vsaki strani je bil ta mark in povsod so ga postavljal v ospredje. Spravl so se celo na ATI-ja in 8500 najdl kao fejk driverje.. in zdej-njihove kartice nikakor ne folgajo tistih p1.4 in v 1.4 , mark jih zahteva in treba je sesut norocebulo... ta jim je odgovorilalink



pac padam na bedne fore in zivim za ATI in svobodni svet me dusi kaj?

pa brez zamere prosim8-) take it easy

morphling1 ::

Eh, I give up
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RADEON 9550

Oddelek: Kaj kupiti
402338 (1405) boštjan
»

GeForce 5900 serija

Oddelek: Kaj kupiti
362063 (1457) |KoRn|
»

Geforce FX 5600 256 MB

Oddelek: Novice / Grafične kartice
52047 (2047) Fann
»

Prišel je Radeon 9800 Pro (R350)

Oddelek: Novice / Grafične kartice
262293 (2293) Olympus
»

Bo GeforceFX omejena serija?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
302790 (2790) Senitel

Več podobnih tem