» »

Temperaturni senzorji

Temperaturni senzorji

Kriko ::

Zanima me če se da dobit in kakšen mora bit senzor za merjenje temperature. Rad bi si namreč montiral senzor, kateri bi mi meril temperaturo grafične kartice. Če kdo ve ali je že to naredil prosim da mi da kakšen nasvet!

msmiha ::

V conradu majo temparaturne senzorje al pa v IC Elektronika. Če ga boš montiral glej, da ga ne boš dal slučajno vmes med hladilnik in pa čip, ker ti pol ne bo hladilnik nič hladil. Daj ga čist zravn prilepi
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Kriko ::

Kaj znaš povedat kateri tip in kolko stane. Kako pa kaže temperaturo, kaj dobiš tudi kak software. Si ta senzor probal???

msmiha ::

Odvisno je kak senzor kupiš. Ponavadi je en tak ko se meri temperaturo od -50*C pa do +150*C. V Conradu majo tak mudul za merjenje temperature vsebuje pa vse potrebno za sestavi ti gamoraš samo spajkat. Zraven ne dobiš nobenega softwera, ker ma LCD zaslon. Tako tipalo pa nevem kako bi naredu, da bi lahko vidu na računalniku. Kupi pa se posebej tudi temperaturni senzor. Majo pa tudi neke temperaturne senzorje z neposrednim digitalnim izhodom tega pa kolko sem jaz razumel priključiš samo na LCD zaslon in bi mogu delat. Ne potrebuješ nobenega vezja. Stanejo pa od 749 SIT do1.430 SIT
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Bungee- ::

Ce pa bi si zelel narediti kaj takega pa imas na ELEKTRO-Nu nacrt za termometer. aja skor bi podabu LINK direktno na forum, kjer je ta tema. 8-) Pa veselo gretje :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merilec temperature

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102579 (2331) branc
»

Temperaturni senzor? Kje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81059 (980) Randomm2
»

Izdelava termočlena za merjenje temperature

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112289 (2109) enTelet
»

temperaturni senzorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181827 (1450) DJroky
»

prikaz temperatur na LCDju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111344 (1110) mico

Več podobnih tem