» »

Virusa Magistr in Magistr-b

Virusa Magistr in Magistr-b

Slo-Tech - Virus Magistr ni sicer nek svež računalniški virus, saj računalniške uporabnike straši že kar lep čas. Vendar opozorilo pred njim nikdar ni odveč. Tako pravi tudi Uroš, ki nam je poslal naslednjo novico:

Zadnjih nekaj dni dobivam po pet in več elektronskih pisem neznanih pošiljateljev večinoma Telemachovega poštnega strežnika, pa tudi od drugod po Sloveniji. Večinoma so okuženi z virusom Magistr-b, nekateri z virusom Magistr. Ta virus se v času inkubacije samo razpošilja naokoli, na koncu pa pobriše vse datoteke na trdem disku.
Vsekakor pamet v roke in ne odpirajte sumljivih e-mail sporočil, pa bo vse v najlepšem redu ;).

4 komentarji

_Mortal_ ::

Matr jim jebem to jaz dobijam zadnje čase hvala bogu za : Norton Antivirus

DeLonghi ::

ja, enako...zgleda da se je razpasel po sloveniji..vecinoma pa so krivi uporabniki, ki nimajo antivirusnega programa;(
se bolj pa zamerim Telemachu, da mu ni jasno kaj se dogaja

bzagozen ::

Tudi jaz sem naročnik kabelskega interneta pri Telemachu in tudi jaz dobivam zadnji teden po 5 okuženih e-mailov na dan. Zanimivo je to, da so pošiljatelji večinoma xxx@telemach.net in da jih pri mili volji ne poznem, oni pa tudi niso mogli imeti mojega naslova. Zato sumim, da so na Telemachovem poštnem strežniku fasal Magistra, ki sedaj ustvarja nove in nove e-maile z raznimi kombinacijami pošiljateljev in prejemnikov. Beda od Telemacha.

Highlag ::

Bzagozen popolnoma se strinjam s tabo !
Men se tud zdi, da so ga fasali kar na Telemachovem strežniku od koder se je potem razposlal na okoli.

Dobil sem cca 12 mailov oz omrezje Telemach od kod tem ljudem moj E-mail ne vem, sta bila pa vmes tudi dva od AMZS

Fala bogu za NAV!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ikone bežijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
6950 (821) Jeebs
»

Pravnik napada - drugič

Oddelek: Novice / Varnost
71760 (1760) Ziga Dolhar
»

Resno opozorilo - virus SIRCAM

Oddelek: Omrežja in internet
81627 (1408) SLOWWWeb.net
»

Opozorilo [staro]

Oddelek: Novice / Varnost
142000 (2000) bastadu

Več podobnih tem