» »

Test p4 2.4 GHz

Test p4 2.4 GHz

HardOCP - Na [H]ard|OCP so stestirali pred kratkem izdanega Pentiuma4 2400 MHz. Procesor so pognali skozi veliko testov ter ga, kot se za tako stran spodobi, tudi navili. Uspelo jim ga je overklokati na 2.8G Hz, kar je kar precej, glede na to, da so voltažo dvignili na 1,6 V in da je bil procesor samo zračno hlajen.
Procesor so primerjali z Athlon XP 1.73 GHz (2100+) in ugotovili so, da v nekaterih, predvsem starejših, aplikacijah še vedno zmaga AthlonXP, medtem ko novejši programi in igre vedno hitreje tečejo tudi na Pentiumu4. Se bo morda vaga prevagala spet na Intelovo stran? Celoten test tukaj.

4 komentarji

tha_man ::

Evo moja predvidevanja: 8-)

Po mojem bo Intel postal boljši nakup kot Athlon ko izdajo 533MHz modele in se le-ti pocenijo na ustrezno raven. Glede na to da Thoroughbred ne bo nič izboljšan, le hitrejši, bo po mojem do prihoda Bartona Intel bolj kul. Če pa tud Barton ne bo izboljšan, pa še malo dlje. Še vsaj mesec ali dva po prihodu 533 MHz P4 pa bo AMD car (v cenovno ugodnem rangu to je), ker bodo dotični P4 pač samo dragi modeli.

undefined ::

Seveda bo P4 hitrejši, samo da pride SSE2 bolje v uporabo.

tha_man ::

Problem SSE2 (in podobnih zadev) je, da ni primeren za vse tipe aplikacij. Ponekod lahko ful pomaga, ponekod pa praktično nič.

undefined ::

SSE2 lahko močno pospeši povsod, kjer to programi uporabljajo. Enako kot SSE. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štirijedrniki pod 100 €

Oddelek: Novice / Procesorji
294390 (2811) filip007
»

Katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
221963 (1391) GrimReaper
»

Hehe najboljša izbira????

Oddelek: Strojna oprema
321386 (987) zbogi
»

Pentium M 780

Oddelek: Novice / Procesorji
193539 (2889) Dr_M
»

Athlon ali Pentium?

Oddelek: Novice / Procesorji
72113 (2113) Zheegec

Več podobnih tem