» »

Problem z diskom

Problem z diskom

LordWorm ::

Ker nekateri spili ne delajo oz. pri nekaterih pride do napake ze med instalacijo sem se odlocil spucat disk.

Uporabil sem Norton utilities2001 demo.Oba diska sem chekiral za napake,defregmatiral.....pa mi tam v system check se vedno pokaze da bo diska treba defregmatirat,ker je samo 1% fregmatiran.Rescue disk si ne upam zagnati,ker nevem al disk ima DDO al ne.


V glavnem bedarije.Poleg tega dobivam tut windows protection error in racunalo se mi vcasih kar samo resetira.Kake ideje?

Konfiguracija:
P3e550MHz
384MB 133MHz
G400 16MB
SBlive5.1
IBMdtla 7200 30,7GB(razdeljen na dve particiji)
IBM dtta 7200 13,4GB
VIA plata
WIN 98 SE ang.

Gh0st ::

Ni nujno da je disk kriv! Ce pravis da ti ze med installacijo muti, pol je lohk tud problem v cdrom napravi!
Sicer pa za dva diska s tako kapaciteto bi si lohka ze omislil SCSI!
bolj je zanesljivo, kukr pa IDE...
Al pa enkat v petek zutri przgi comp in defragmentirej 1. disk in pol v soboto pozno popoldne pa se drug disk!!!
A si zagnal scandisk?

LordWorm ::

Hja ves kuko to ni problem,ki se je slucajno pojavil ampak se z njim ubadam ze leto...:(

CDrom naprava je zanimiv predlog-bom preveril.Samo problem je v tem da se je ta tezava pojavila kar naenkrat...SCSI si nemislim obost,ker imajo prijatelji se vec giga na EIDE vodilu(tudi ceneje) in jim siba.
ScanDisk sem dostikrat zagnal-ko je kej freeznl pa sem mogu na grobo resetirat.Pa pred 15min sem pognal se tist ScanDisk v winsih in ni bilo najdenih napak razen na D disku(13,4GB) je bilo 24.576 bytes in bad sectors
Ko pa dam defrag pa pride do 4% pa spet skoc na 0.To dela v neskoncno...
Kljubtemu da sem skoraj ze obubupal se bom probu se mal pojebat.
:\

Binji ::

Pusti SCSI na miru. Defrag pa zazeni kar unga za DOS (sej da majo se winsi?) al pa zazeni v safe modu in defragmentiraj da ti ne bo noben progy v ozadju podatkov na disk pisal.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

LordWorm ::

Safe mode fora je delovala!Tako sem diskovje defregmatiral.Ampak to vseeno ni odpravilo problema.
8-O:(

Sumljiva mi je tut plata.

meacho ::

Formatiraj!

LordWorm ::

V tem letu mucenja sem tudi na to pomislil in storil 3x.Pa nc...
;((
:\

Ales ::

Svetujem ti, da z ibm.com potegneš njihov program za testiranje diskov in preveriš, da ni kaj resnejšega narobe. Tisti bad blocks niso kar tako. Potem boš vsaj vedel, koliko lahko disku zaupaš...

Če maš 2 particije na 30GB in ti je to prvi disk, potem je d particija tvoj 13GB mlinček... in možno je, da gre počasi k...

Aleš
http://modronebo.net

LordWorm ::

A lahko bol podrobno ker program,ker sem po dolgem iskanju nasel enga DB2 imenovanega.No z njim si nisem kej pomagu,ker ni tisto kar sem mislil da je....glede diskov mam:
ibm30gbDTLA:razdeljen na C(14GB) in E(14,4)
ibm13,4gbDTTA(ta drug disk)-ni razdeljen na particije.


Btw:Ugotovil sem katero tocno plato imam:
ATC 6240V
VIA Apollo Pro+/Apollo 133

Stvar ocitno zahteva 240V napajalnk jst mam pa 230V,pa mam se TVtunner,ata100 adapter na PCIvodilu.....
:O

U glavnem kak dober driver ali popravek za to plato bi prav pirsel...


Ales ::

Glede plate ti kaj dosti ne morem svetovati, zasigurno pa ti lahko povem, da oznaka plošče nima nobene zveze s tem, da bi človek rabil 240V napajalnik. Vse od 220V do 240V pri nas dela čisto v redu in usmernik bi moral dajati ven normalne enosmerne napetosti. Na teh potem dela plata, ne na 240V izmenične.

Program za preverjanje IBM diskov si potegni dol tukaj:
http://www.storage.ibm.com/hdd/support/...

Mislim, da bo tisti prvi, Data Fitness Test 2.10, čisto pravi... Upam, da je s tvojim diskom vse ok!

lp,
Aleš

Sumo ::

Hja, ce ti je scandisk javil slabe sektorje potem z diskom skoraj sigurno ni vse v redu...

LordWorm ::

Ja ampak ta disk je D-slave.
Se vedno ciljam na bolse gonilnike za plato.Anybody?!
:'(

LordWorm ::

Ales tvoj drug post sem spregledal.Hja snel sem si program in ugotovu da ima disk D bad sector(enega ali vec) ampak z diskom C in njegovo particijo E pa je vse vredu(vsaj tako je pisalo).
Problem je ker imam na Cju winse in vse spile ki se niso dali installirati sem installiral nanj.Tko da bi moglo bit vse vredu.Ocitno ni disk kriv....
Ali obstaja kak program ki preveri ce je vse vredu s plato?
:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen disk?

Oddelek: Strojna oprema
161615 (1267) Boomer1911
»

Kaj so bad sektorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
171775 (1557) Baja
»

Zasel sem v probleme s particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181720 (1417) AngelOfDeath

Disk za na odpad ali virus??

Oddelek: Strojna oprema
221323 (963) Mr.-Viko
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222912 (2613) XtX

Več podobnih tem