» »

Novi Athloni v torek

Novi Athloni v torek

več strani - Procesorski vojni še ni videti konca. Pravzaprav se vedno bolj zaostruje, saj kani AMD, če gre verjeti X-Bitovcem ter The Inquirerjevcem, prvega oktobra izdati najmočnejša predstavnika Athlon XP serije, modela 2700+ in 2800+, ki bosta neposredna konkurenta trenutnemu Intelovemu paradnemu konju, Pentiumu 4 2,8 GHz. Najpomembnejša novost je vsekakor uporaba 333 megaherčnega sistemskega vodila, ki bo dodobra izboljšalo zmogljivost ter izkoristek novih procesorjev. Uradno bo to vodilo podprto šele z novimi BIOSi na obstoječih KT400 ploščah, neuradne govorice pa so, da bodo ti procesorji delovali tudi na KT333 ploščah. Logično. Klik, Klik!

4 komentarji

Jaffa ::

Kaj ko še ni za dobit niti 2400+ in 2600+. Malo se že vleče.....
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

AtaStrumf ::

Zdaj me pa že res skrbi na AMD. Procesorje samo še paper launch-ajo, prestavljajo in slabšajo njihovo konfiguracijo (SOI na Bartonu) in celo zapravljajo denar za eno prav debilno reklamno akcijo. AMDme, halo??? WTF???

Zheegec ::

Hm, kaj se ti 333 Mhz vodilo na Throughbred B procesorjih ne zdi napredek? Saj Athlon XP2600+ je že v trgovinah, toda ne v EU, ker ni dobave (še), v naprimer USA pa so že.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

333 FSB se mi ne zdi napredek, ker to overclockerji laufajo že 100 let, problem je samo v platah oz še večkrat v RAM-u. 333 FSB je pesek v oči, pa nič drugega. Pa ne vem od kje ti, da sta 2400+ in 2600+ dobavljiva v Ameriki, ker nista. Da se samo nekaj prednaročit, pa še ko bojo prišli jih bo vsaj nekaj časa težko dobit. Pa kolk dolg nazaj so že zdal 2200+ in še vedno so vsi nižji Athloni .15 mikronski. Očitno imajo velike težave z .13 mikroni in zna se zgodit, da bo Intel izkoristil priložnost in spustil ceno 1800 MHz P4-ki na nivo najcenejših Athlonov in tako opravil z AMD-jem za vedno. To postaja vse bolj možno, da tak cajt drugo leto AMD-a ne bo več. Vsaj meni bo zelo žal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram?

Oddelek: Kaj kupiti
191547 (1156) strumf666
»

Nov test! nForce2 versus VIA KT400

Oddelek: Novice / Nova vsebina
52085 (2085) Jure2k
»

Nov test

Oddelek: Novice / Nova vsebina
241622 (1622) MI_KO
»

Osnovne plošče s KT333 na kupu

Oddelek: Novice / Matične plošče
81513 (1513) mojsterpeter

Več podobnih tem