» »

Test VIA C3 733 MHz procesorja

Test VIA C3 733 MHz procesorja

Slo-Tech - O novem Viinem umotvoru, ki sliši na ime C3 sem že obsežneje poročal v svojih prejšnjih novica, vendar pa do danes nisem našel nobenega testa, ki bi potrdi razne hipoteze, ki sem jih našel na številnih hardverskih straneh. Vse do danes, ko divja prava pisunska mrzlica in bralci pošiljajo prispevke kot nori. Preidimo spet na osrednjo temo; procesor C3, ki so ga testirali tukaj deluje s hitrostjo 733 MHz, za vse pozabljive osebke pa naj ponovim, da C3 bazira na Samuel 2 jedru, vsebuje 64 L2 predpomnilnika in je izdelan v 0.15 mikronski tehnologiji. Glede na to, da je C3 daljni naslednik Cyrixov, ki so se ponašali s kronično slabo računsko močjo, sem bil kar malce skeptičen , dokler nisem prebral testa. Moram reči, da C3 ni strel mimo in da se lahko le-ta skorajda enakomerno kosa s Celeroni druge generacije, pa še greje se manj. Problem tiči drugod - AMD Duroni in Thunderbirdi. Če bi AMD ostal na K6 procesorjih, potem bi bil C3 kar dobra konkurenca Intelu na OEM trgu, tako pa bo marsikdo raje posegel po mnogo boljših Duronih ali celo Thunderbirdih. C3 tako izpade kot procesor, ki je primeren za v pisarne, zahtevnega uporabnika pa ne bo zadovoljil. Vendar daje kanček upanja, da bo tudi VIA nekoč posegla med večni bolj med AMD-jem in Intelom. Thanx, Sadar.

0 komentarjev



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923151 (14931) 54j0
»

Nadogradnja starejsega racunalnika (procesor)

Oddelek: Kaj kupiti
12935 (774) jest10
»

Prenosnik za manj kot sto čukov™

Oddelek: Novice / Ostale najave
373450 (2929) Dr Evil
»

Vezave kondenzatorjev

Oddelek: Šola
61173 (1075) Highlag
»

Celeron 2,5 in 2,6 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
302018 (2018) kuglvinkl

Več podobnih tem