» »

BP6

BP6

jetam ::

Zanima me če ma še kdo tole plato doma ali sem na tm forumu edini (poleg Kovaxa s svojo VP6)?
Zadeva je pa takšna: po dolgem času se je našel en japonček, ki je svojo BP6 usposobil tako da na njej delujeta dva P3 CPUja. Zadeva zgleda fascinantno še posebej zato ker mi s tem podaljša čas ko mi ni treba razmišljati o novem računalniku. Sicer jih uradno še ni navijal ampak pomoje se da tut to, vsaj glede na navdušenje na bp6.com.
Mene zanima če bi mi bil kakšen fellow BP6 user (al pa kdorkoli), ki ma mal več pojma o vsem tem, pripravljen pomagati pri usposabljanju BP6ke... ah ja naslov Yoichira je takle:
http://www5b.biglobe.ne.jp/~geta_jp/eng...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

MoDeR ::

Ja jaz imam abit bp6 platko... Tudi sam spremljam bp6.com vendar sem že obupal :) Sem ti pripravljen pomagat samo sej veš...za posledice ne odgovarjam. Nisem pa še svoje plate nič lotal pa modificiral..:8)
Lp,
<br>
MoDeR

jetam ::

Jutri bom govoru z enim kolegom k jo ma tut in je že prej izrazil zanimanje za ta mod... Sploh pa ko sem fotru reku da bo treba MB lotat je biu ko veseu... kr solzice so mu na oči prišle...
No upam da nisva samo dva uporabnika BP6... Fantje in punce dejmo se javit...bemti
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

jetam ::

A lohka svoj config napišeš? Me prav zanima ker nisem še nobenga iz rodne grude spoznal ki ima to plato..

Moja je takale:

BP6 dual celA 400@500@1.85V
dva g'orba + 7200rpm vent na BX čipsetu (temp 19c/26c idle/work na CPU pa 24c/32c idle/work na SYS)
384MB cas2 SpecTek SDRAM
IBM DTLA307015 na Promise Ultra100
IBM DORS32160 na BusLogic SCSI PCI
Matrox Millenium (čakam na Oxygen VX1-16)
3Com EtherLink III Isa (3C509b-Combo)
SB 128 PCI
ZIP100, 40x atapi CD, Umax PowerLook 2000, Encad NovaJet2...
Win2K
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

der_Alte ::

Potrebujes PPGA - FCPGA konverter. Powerleap NEO - S370. www.powerleap.com. Pri nas ga prodaja Mlacom. Se pa pojavljajo problemi.
http://www.powerleap.com/Neo-S370/dual....

jetam ::

Kakšni problemi?
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

NoUse4AName ::

jst mam abit bp6.

jetam ::

Der_Alte poglej moj link na prvem postu pa bos videl da ni problemov. Tile na neo strani so dosegli samo da je bios prepoznal dva CPUja Yoichiro pa je dosegel da se je zadeva zbootala v Win2k.. kar je čisto nekaj drugega...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Putimir ::

Gospodje vsaka čast, da se ukvarjate s SMP ekstravaganco, vendar se mi zdi da mal pozabljate na čista dejstva (jst sm tud MEL Abitko, sicer s 2x Celery, ampak ok...):

- prvič, predpostavljam, da makino uporabljate za home use ker za kksne resne stvari le-ta ni (torej spile in kksn appl, verjetno za M$, katere se lahko na roke našteje, ki bi podpirala SMP...)
- in tud če že kaj najdeš (jst osebno poznam izmed bl znanih Quake III, kjer je perf gain na r_smp 1 manj ali enako 0 in Deep Fritz) ne smemo pozabit da stvar še zmeri lamfa na BX čipovju, ki ima shared memory bus, in tko če tu uspe neki najdt za več procov, se ti obadva skoz tepeta za bus do mem-a, dobr men sta se še tolk bolj kot se sicer P3, kolkr sm pa prebral pa se bi tak setup splačal pr procih z vsaj 1M-2M cache-a ki pa ...

A bluzim?

Puti

jetam ::

Ne vem putimir zakaj je to ekstravaganca... od iger sam kvako kdaj pa kdaj nabijem.. drugače pa samo resne zadeve Autocad, 3DViz, Photoshop, Illustrator, Premiere (bolj občasno). Povem ti da večina tehle programov dobro izkoristi SMP in se pri delu to dobro pozna, je pa res da BX ni ne vem kaj in ko bom zbral mal keša pa ko bo čipset za AMD proce ven prišel, ki bo podpiral SMP...do takrat bi pa rad svojo BP6 usposobil za dual P3... dve SMP mašini sta bolje kot ena...hehe
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

JeDo ::

Khmm zadnje čase se mi že meša od vseh teh prebiranj po straneh v zvezi s smp-jem in seveda dual celeron/PII/PIII sistemi, če si želite ogledati modifikacijo in vprašati modifikatorja preberite članek na MRComputer's drugače pa bi jaz rad MB katera podpira in CeleronA proce in kasneje PIII coppermine proce. Če kdo pozna kakega takega freeka naj mi pove, drgač bom eno bp6 najdu pa se lotu modifikacije (ko bom mel 2PIIIja

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

jetam ::

JeDo daj javi se mi po emajlu... BBA je sicer dober ampak da bi pa cA0 P3 pripravil do SMP tolk dober pa spet ni... SMP sposobni so šele nekateri cB0 stepping in vsi cC0 stepping P3 proci tko da... poglej na link na mojem prvem postu pa se mi javi
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

vise ::

jest ti prodam plosco bp6 samo za 20000 sit

JeDo ::

Jetam --- bi pa nimam EMAILA !! :) moj jedo@zipp.nu

vise: mal preveč, bi dal manj zanjo, dobi se nova dual PII/III plata od EPoX-a za 28k ... Če jo daš na test (sam da dobim ene dva celerona300a) se bi mrbt dal kej zmenit!!

lp JeDo

----------------------------------------------------------------------------
<br>

jetam ::

eh pozabil klik
Error on line: Object of type SIGNATURE expected


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvojno Procesiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
352556 (1947) cRaZY
»

Katera PIII dualproc plata?

Oddelek: Kaj kupiti
201224 (945) bastadu
»

Katera plata podpira 2 celerona?

Oddelek: Strojna oprema
171116 (941) burekar
»

Dual AMD motherboard

Oddelek: Strojna oprema
131070 (888) Kovax
»

Dual celeronII računala ?

Oddelek: Strojna oprema
161346 (1153) JeDo

Več podobnih tem