» »

IBM-ov 210 GHz tranzistor

IBM-ov 210 GHz tranzistor

uebertakten.de - Jaz se najprej opravičujem za pomanjkanje novic z moje strani. Razlog so predvsem izpiti (3), ki zahtevajo mojo pozornost. Žal se bo suša nadaljevala do 10. julija, ko imam zadnji izpit.

Nekaj časa sem vam poročal o novi tehniki proizvodnje tranzistorjev in čipov, kjer z novim postopkom na silicij dodajo germanij in s tem pohitrijo samo hitrost čipa. No tehnikom IBM-a je uspelo narediti tranzistor na osnovi silicija in germanija, ki doseže hitrost 210 GHz. Vendar pa to ni zadnja meja te tehnike. Z njo je namreč možno iti celo do 300 GHz in še več. Tranzistor je predvsem uporaben v brezžični komunikaciji. IBM že od leta 1989 dela na tranzistorjih z mešanico silicija in germanija, a meje več kot 90 GHz jim ni uspelo prebiti. Glede na to, da nova tehnika prinaša velike možnosti, lahko pričakujemo tudi kake revolucionarne hitrosti pri proizvodnji samih procesorjev (upajmo) z strani IBM-a ali ostalih proizvajalcev.

9 komentarjev

element ::

Zakon! Pol se pa Intelu pa AMDju prdruž še IBM! :D

NoUse4AName ::

odkar se spominjam je vsaki tolko casa pri IBMu nek nov fantasticen dosezek, niti en od teh se ni prisel do navadnih uporabnikov.

blank3_ ::

Ej stari kolk mas proc zdej?
Zdej sem 0,3 THz navil na 0,5 THz :)

element ::

Ej, dokler ne bo vsaj 1THZ, bojo še zmer gigaherci. :D A si kdaj vidu kokoga, da je reku, da je svoj 0,3ghz procesor navil na 0,45 ghz? >:D

Jux ::

Se spomnite PowerPC? Nazalost ni nikoli zasel med uporabnike x86 tehnologije in ga fura samo Apple. Blo bi res bedno, da bi jst mogu kupvat Appla, da bi uporabljal tale nov umotvor IBMa.

Thomas ::

Tole mi je čedalje bolj všeč vse skupaj ...

8-)

Boeing ::

IBM ma preveč cajta... :D

_Mortal_ ::

hitr hitr

Jeebs ::

210 GigaHertzov???8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM izdelal prvi 7-nm čip

Oddelek: Novice / Procesorji
2410228 (6833) Qushaak
»

Izdelan čip iz prepletenih nanožic

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
144720 (3397) fpbs

tranzistor

Oddelek: Znanost in tehnologija
61622 (1406) antonija
»

Se bo Silicijeva dolina morala preimenovati?

Oddelek: Novice / Procesorji
163378 (3378) frenk
»

Ibm in tehnika

Oddelek: Novice / Grafične kartice
92552 (2552) dr.J

Več podobnih tem