» »

3D browser ?

3D browser ?

3D Files - Med vsakodnevnim lovom na novice sem zasledil tale precej čuden programček, ki se imenuje Buzz 3D. Buzz 3D naj bi bil nek dodatek klasičnim browserjem, ki bi omogočal ogledovanje strani v 3D. Kakor sem jaz razumel, bodo strani vidne v 3D šele takrat, ko bodo ustrezale pogojem, ki jih določa Buzz 3D. Četudi bo Buzz 3D postal najbolj priljubljen dodatek, gotovo ne bo povzročil kakšne hude revolucije. 3D grafiko so na spletnih straneh poizkušali ponazoriti s standardom VRML, ki pa se ni prijel. Kratek opis in program sam najdete tukaj. Nič, počakajmo še na 3D pospešen Word in Excel.

6 komentarjev

Jst ::

Pod "Vredno ogleda" se mi je ponudila tale novica iz naftalina.

Pa me zanima: so kakšne inovacije na področju 3D internetnih strani leta 2010? (Desetletje kasneje od te novice)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Senitel ::

WebGL precej obeta.

Jst ::

Kakšen example? S katerim browserjem?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WarpedGone ::

Uh, je pa res iz naftalina...
Ja, 10 let kasneje imamo še vedno samo VRML, ki se še vedno ni prijel.
VRML je sedaj vsaj že železni repertoar med možnimi formati za izvoz iz 3D modelirnikov. Bol kot karkoli drugega, mu manjka uporabe, ker nekaj natipkat je za par velikostnih razredov enostavneje kot nekaj zmodelirat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

Okrog leta 2000, oziroma v času Voodooja3, je obstajala neka 3D stran, kjer si s posebno aplikacijo (browserjem) se sprehajal (oziroma bil si voden) po muzeju in klikal na razstavljene stvari in s tem dobil dodatne informacije.

Potem se spomnim, da sem poleg tega virtualnega sprehoda po muzeju, bil udeležen tudi nekega predavanja, isto 3D.

Ker je minilo celo desetletje, sem seveda pozabil kaj si potreboval za ogledovanje (brskanje po 3D straneh) in katere strani sem si takrat ogledal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Senitel ::

WebGL je trenutno recimo v nightly buildih Firefoxa (klik), bo pa to standarden feature browserjev. Torej ne brez dodatnih pluginov itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CES 2015: Hitrostni rekorder Samsung SM951 SSD

Oddelek: Novice / Diski
289103 (6467) Qushaak
»

Google bo nudil gigabitni internet

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
288098 (6535) MrStein
»

Google Buzz

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
358943 (6898) Lonsarg
»

Štirijedrni AMDji šele leta 2007

Oddelek: Novice / Procesorji
232917 (2384) kuglvinkl
»

Command & Conquer 3: Tiberian Twilight ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
687856 (6459) Tilen

Več podobnih tem