» »

UMC začel s proizvodnjo 0.13 mikronskih čipov

UMC začel s proizvodnjo 0.13 mikronskih čipov

X-Bit Labs - Uf, pa sem spet prišel v stadij, ko se mi nič ne da in raje gledam v zrak, kot pa da bi počel kaj koristnega - npr. pisal novice. No, da pa Sergio ne bo kruto smert storil zaradi brain overloada, bom danes jaz poskrbel za novice [>:D].
Torej, eden izmed največjih proizvajalcev čipov na svetu, tajvanski UMC, ki se ga mogoče starejši uporabniki spomnite po naborih za 486-ke, je naznanil, da je začel z masovno proizvodnjo čipov, ki bodo izdelani v 0.13 mikronski tehnologiji. Po podatkih, ki sem jih našel tu, bodo prva večja naročila izpolnjena že do poletja, prva naročnika pa sta Xilinx Inc. in Ricoh.
No, začetek UMC-jeve proizvodnje pa bi lahko bil povezan še z nekom - podjetjem AMD. Namreč že kar nekaj časa se pojavljajo namigovanja na internetu, da naj bi AMD zaradi pomanjkanja proizvodnih kapacitet izdeloval nekatere svoje procesorje kar v UMC. Zadnje čase pa so se pojavila celo namigovanja, da naj bi AMD proizvajal samo še Opterone, medtem ko bodo za druge procesorje poskrbeli zunanji partnerji. Zanimivo, a ne pozabite, da gre v večini le za govorice.

0 komentarjev



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung v Koreji gradi novo tovarno čipov z EUV

Oddelek: Novice / Procesorji
105284 (3957) 7982884e
»

Daleč največji TSMC, sledita GlobalFoundries in Samsung vsak s svojimi izzivi

Oddelek: Novice / Ostale najave
104189 (3052) Tomaz
»

Težave pri proizvodnji 28 nm-čipov in nedobavljivost grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
167941 (5547) stock
»

R520 v tretji četrtini. Kdaj?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
163303 (2687) Jan987
»

AMD XP 2200+

Oddelek: Novice / Procesorji
162091 (2091) JLP

Več podobnih tem