» »

Antipiratska zaščita @ Codemasters

Antipiratska zaščita @ Codemasters

Overclockers Australia - Danes je bil naporen dan, saj sem bil izredno športno aktiven (če koga zanima: naredil sem 100 km s kolesom). Ker sem precej sesut in mi je misel na novice zadnja stvar, bom danes malo bolj kratek.

Založniki že dolgo časa bijejo nedokončani boj s pirati. V obupu poizkušajo na vse načine zajeziti piratsko ponudbo, vendar jim to ne uspeva ravno najbolje. Ena zadnjih možnosti, ki bi lahko pokopala piratsko presnemavanje iger in drugih programov so razne zaščite, ki jih programerji vgrajujejo v sam program. Zaščite so videti obetajoče, vendar kaj, ko se na internetu najdejo cracki še preden je določena igra/program izdana (!). Revolucijo na področju antipiratskih zaščit naj bi prinesel Codemasterjev (Colin McRae Rally 1 in 2, Toca, ...) protipiratski sistem FADE. FADE bo preprečeval proizvajanje ponaredkov (kopije originalov). Njegovo delovanje pa bo precej preprosto: če bo FADE prepoznal igro kot že igrano od drugega človeka (ki si lasti original), bo na ponarejeno igro deloval do te mere, da bo le-ta postala popolnoma neigralna. Kako se bo FADE obnesel v praksi, bomo videli septembra v igri Operation Flashpoint. Celotno zgodbo najdete tukaj.

10 komentarjev

SasoS ::

Op. Flashpoint sm že špilu. "Stručkoti" pravjo da zaščite ni notr, da je vse skupi en bullshit :))

Tomi ::

Hm, vidim, da je na Slo-techu res polno kolesarjev.. Sicer sem bil še pa danes od včerajšnjega vzpona malo sesut..
Ampak sedaj bom pa to pogrešal, ker grem v Ljubljano, izpiti kličejo;((

Radiant ::

Prva igra s FADE je bil Blade of Darknes ampak je tudi ta sistem ze hekan namrec registrira vsako datoteko in njen izvor v windows register in za to traja instalacija take igre tudi do cetrt ure uninstal pa se vec !!!8-)

yjj ::

FADE bo sigurno če že ni odpravljen. Vse tovrstne zaščite razreši hacker v urici ali dveh. Zato proizvajalci zaman zapravljajo milijarde. Če bi bile igre bolj poceni napr.:2500sit bi pridobile marsikakšnega kupca več.

_Mortal_ ::

Če vdrejo v micro$oft bojo tud do s hekal

NoUse4AName ::

ja in kak bo FADE prepoznal da je to kopija in ne original?

Loki ::

Verjetn po netu (baza) alpa tko, da se ob presnemavanju en del podatkov ne bo hotu zapect.

TheHijacker ::

Slavni citat iz Kekca:




Za vsako bolezen se najde rož'ca





Jeebs ::

Kva so glupi! Zapravljajo težke milijarde $ za neke glupe zaščite, k jih bojo prej al slej sesul, namest, da bi software enostavno pocenil. Bedno!:(

NoUse4AName ::

dvomim da je prek neta, ker ga nimajo vsi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fedora in Red Hat strežniki kompromitirani! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
768875 (6418) MrStein

TOCA Race in Free time dirka, pa vsi avti po zraku letijo ???

Oddelek: Igre
6932 (864) jRk0
»

Operation Flashpoint

Oddelek: Igre
211231 (934) HellGiven2k
»

Operation Flashpoint BUG!!!

Oddelek: Igre
131063 (769) Dr.Miha
»

Antipiratska zaščita @ Codemasters

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
101840 (1840) TheHijacker

Več podobnih tem