» »

Barvanje ventilatorjev

Barvanje ventilatorjev

Bit Technologies - Zadnji precej zanemarjen del računalnika so bili do nedavnega ventilatorji, ki so s svojo vedno črno barvo tako kot vedno kremasta ohišja začeli postajati precej dolgočasni. Sedaj pa se tudi tukaj nekaj premika, saj smo bili pred kratkim priča prozornim ventilatorjem, ki izgledajo precej kul, pa tudi Sunon se je zganil in predstavil svoje obarvane primerke. Ostali se zaenkrat sklicujejo na rek "pomembna je učinkovitost in ne dizajn", zato morajo tu poseči vmes računalniški umetniki, ki jih poznamo pod nam bolj znanim nazivom - modifikatorji. Poseg se imenuje ročno barvanje ventilatorjev in je tako preprost, da ga lahko naredi tudi tisti, ki ne ve, kako se resetira računalnik. Sicer je res, da tak obarvan ventilator ne pride do izraza, če je v napajalniku, vendar te stvarce v blowholu naredijo kar precejšen vtis. Kako izgleda pobarvan ventilator v akciji, pa si poglejte tukaj.

7 komentarjev

Tjulenj ::

slycer: si ze sam pobarval kak ventilator? meni je vzelo kar precej casa

AntiC ::

S kero barvo se pa to barva. A mors vent vn iz ohisja uzet(mislm lopatke).?[:\]

Tomi ::

Jaz sem enkrat za foro prebarval en ventilator. Dela ni veliko, samo treba ga je vzeti ven, odstraniti lopatke, jih pobarvati ( barva za modele je prav kul ), potem pa se morajo dobro posušiti, pa je..

Tjulenj ::

problem nastane lahko pri "ven vzet". eni venti so prov preklet cudno skup zalimani pa pri razdiranju tvegas njih funkcionalnost. tako da je najbolj univerzalna metoda: selotejp pa veliko odvecnega casa. pol pa s selotejpom oblimas vse, ampak res vse, razen lopatic. samo barvanje pa res ni problematicno, dvakrat s sprejem spricnes pa je vse opravljeno. selotejp dol dat je pa spet nov podvig :D

Baja ::

Ja, ročno barvanje ventov. Sem enkrat probal enega pobarvat, pa se zataknilo pri "ven vzet". Ko mi ga po eni uri razmišljanja in kletvic ni uspelo razdrti sem obupal. Lahko bi kdo kakšen članek o razdiranju ventov napisal, ne ?

Izak ::

Z papirantim trakom (dobiš ga u vsaki knjigarni) izoliraš vse razen lopatic... 10 min dela! Potem s sprejom pofarbaš počakaš par urc odvisno od barve in odstraniš lepilni ki se zaradi tega ker je papirnat zelo na lahko odstrani.. Sam sem dva venta lično pofarbal u 30 minutah.. Sploh ni blema. :D

tec ::

Jaz sem malo po domace prestrihal vent od napajalnika z napajalnikom vred. Sem pa vse prej razdru in sestavu nazaj pa se vedno isto dela, celo bolj tih je se mi zdi
Se slika!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511492 (7565) Heavy
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204417 (3306) Invictus
»

AMD je na GDC-ju pokazal Radeona HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3915027 (12718) D3m
»

"toplotno stikalo" ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
249383 (7891) fpbs
»

Menjava ventilatorjev na ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313552 (3156) Architect

Več podobnih tem