» »

2600+ in 2400+

2600+ in 2400+

več strani - No, danes je AMD na tržišče poslal svoja nova procesorja - to sta AthlonXP 2400+, ki miga pri 2GHz ter AthlonaXP 2600+ z 2.13GHz. Skeptični smo bili glede njunih FSB hitrosti, toda ostali sta na najavljenih 266MHz in tehnologija izdelave na 0,13 mikronih. Seveda testi kar dežujejo:

11 komentarjev

nodes ::

Zaenkrat je še na nogah in Intel-u uspešno zbija ceno. Kot v ringu, moral bi ga pregledati sodnik, če je še sposoben za naslednjo rundo. :D

Klemenn ::

me prov zanima kolk stopinj doseže pri maks obremenitvi...kolk se pa kej OC :D

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

alien-w ::

Mr.B: dej napis novico...

tha_man ::

Hja, tokrat ni kaj, Intel je boljši. P4 2.53 nudi v povprečju podobne performance kot XP2600+, a za nižjo ceno (glede na cene ki so v testu na Tom's Hardware). Če bo pa Intel še pocenil svoje proce (P4 2.53G naj bi se za 60%? 8-O ), pol pa sploh. AMD ostaja car v nižjem in srednjem razredu, medtem ko v visokem zaenkrat ostaja car Intel.



Zgleda da bo treba počakat na Bartona.

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

AtaStrumf ::

Upam, da je zdaj to dokončno, ker kolk so si zmišljevali do zdaj je bilo pa groza. Sam upam, da bo hitro zmanjkalo Palominotov, da pol nabavim kakega 1700+ Tbreda in ga navijem do 2600+, ker tale moj 1600+ se noče kaj dosti navit. Spet se vračajo OC časi v AMD-jeve vode.

Kriko ::

Ja kako pa naj sploh vemo če res tiktakajo na takih frkvencah, ker ko smo lahko pred tedni brali je prišlo na dan da naj bi Intel goljufal z napovedanimi frekvancami in naj bi bile v bistvu precej manjše kot to za kar se pokaže. Zdaj pa komu verjetm tudi AMD po moje je pripravljen na kaj takega, saj za denar se naredi vse.

tha_man ::

Saj je uradno znano na kakšnih frekvencah delajo AMDji (model 2400+ dela npr. na točno 2G). Intel pa ni goljufal s frekvencah, ampak je problem v tem da je P4 pri istih frekvenci precej slabši kot P3 ali Athlon, medtem ko naj bi Intel govoril da je P4 2G res dvakrat hitrejši od P3 1G. Kao [:\]
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

krucymucy ::

Ah AMD spi na lovorikah ... ali pa res delajo na nečem velikem8-)

Boeing ::

Po moje delajo. Delajo nekaj takega, kar bo Intelu porezalo krila, zaprlo kljun in vzelo voljo do življenja. >:D Sicer pa... a ni tako bolje ? :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

dr.J ::

Bravo, AMD!

Na srečo me zanimajo FPU intenzivne aplikacije, kjer AMD lahko s pentiumom 4 obriše tla...

Jasno, konkurenca koristi nam. Še M$ jo mora dobiti na desktopu (za tiste ki slepo verujejo vanj seveda).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD osvežil nabor procesorjev, pridobiva tržni delež

Oddelek: Novice / Procesorji
254532 (3681) PrimozR
»

Problem z grafično pri igrah (Need for speed, GTA San Andreas)

Oddelek: Igre
51215 (1132) miwche
»

BLUE SCREEN: Katera komponenta ne deluje pravilno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131171 (1090) Gwanaroth
»

Athlon 64 3400+: testi, testi, testi ...

Oddelek: Novice / Procesorji
173020 (3020) Pyr0Beast

Več podobnih tem