» »

Članek o bluetoothu

Članek o bluetoothu

Slo-Tech - Ker vam grozim, da bo čez dva dneva test naprave, ki vaš računalnik spremeni v bluetooth-beštijo, vas naprošam, da si preberete članek, kako tehnologija sploh deluje. Spisal sem ga sam, upam pa, da vam bo všeč. Flop!

11 komentarjev

Filo ::

heh sem šele zdele opazu, da je prišla v veljavo tale modra črta..he he modra poteza...he he (sej najbrž je že dolg sam sem bil na morju zdej)

.:joco:. ::

2.45 GHz? A ni to frekvenca vode? Kako se bomo fino kuhali>:D
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Boeing ::

awsome job. :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Sergio

Cool. Tech in članek.

joco

Je. Samo koliko vode skuhaš z enim Wattom?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BojlerTM ::

frekvenca vode?? explain ;)
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Thomas ::

Jah, ti Bojler greješ vodo na špiralo. Lahko pa se jo greje tudi z oddajanjem take frekvence EMV, da ga vodne molekule absorbirajo. Mikrovalovka dela tako.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ne. To sem tud jaz mislu. 2.45 GHz je kao rezonančna frekvenca molekule vode, kar naj bi mikrovalovka izkoriščala. Yeah, right.

Mikrovalovka dela na 2.45 GHz zato, ker je bil tam prost frekvenčni pas in so jim dali pač to frekvenco.

Bolj točno rečeno 2.45 GHz nikoli ni bila prosta frekvenca ampak si jo je vedno delilo več porabnikov.
Izkoriščali so pač dejstvo, da se tako visoke frekvence širijo precej podobno svetlobi in se userji na isti frekvenci ne bodo motili, če so drug drugemu "za foglom". Zato so mikrovalovke dobile to frekvenco, ker pač tam njihove motnje povzročajo najmanj škode- delujejo na frekvenci, ki je zanje uporabna obenem pa v pasu, ki velja za promiskuitetnega in v katerem ni najti kritičnih stvari. Pač če bo kdo koga motu, je to pač nevšečnost ne pa katastrofa...

Kar se molekul vode tiče so pač izrazito dipolne in mikrovalovka najbolj greje te, vendar njihova rezonanca ni tako zelo izrazita (če sploh obstaja v tem frekvenčnem področju), sploh ne zato, ker je voda vezana v snovi, kar bi seveda spremenilo rezonanco na nepredvidljive načine.

Kar se Bluetootha tiče, se že pojavljajo prve ideje o izkoriščanju njegovih očitnih slabosti v poredne namene....

||_^_|| ::

Brane2: ...v poredne namene...

kot naprimer?:)

Paramedic ::

črtamož: mogoče kaj tako zlobnega kot je peka hrane, muhuhaha >:D!
End transmission.

Brane2 ::


kot naprimer?:)


Kot na primer, da ti bo lahko mulc z oddajnikom na Trgu Rebublike onemogoču vse Bluetooth naprave v IBM Slovenija, NLB, parlamentu in okolišnjih firmah...

CaqKa ::

bwaahahha.. poredni nameni rulz :)
brane2 pa itak že od vedno rulz :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis v 1. letnik na drug faks

Oddelek: Šola
101917 (1330) KAVINSKY
»

Izjava o varstvu osebnih podatkov, ki to ni

Oddelek: Problemi človeštva
102516 (2147) Queen
»

Seminarska naloga:"Strah pred smrtjo!"

Oddelek: Loža
202971 (2320) Pyr0Beast

Več podobnih tem