» »

P4 1,4 GHz ter P4 1.7 GHz

P4 1,4 GHz ter P4 1.7 GHz

Active Hardware - Na Active Hardware sem zasledil primerjalni test - pod drobnogled so vzeli Intel P4 1.4 GHz ter Intel P4 1.7 Ghz, sparjena z osnovno ploščo Intel D850GB, ki temelji na Intelovem i850 čipovju. Čeprav je test dolg že kar predolgih 16 strani, povedanega ni bilo kaj preveč novega: Danes Intel P4 ponuja premalo za preveliko ceno. Narediti moramo preveč zamenjav (ohišje, pomnilnik, napajalnik) za premalo efekta. Res je, da je Intel v P4 vgradil res vse nove funkcije in da je P4 pač prvo novo jedro po Pentiumu Pro (na katerem so bili grajeni vsi nadaljni Pentiumi, vključno s P3) in res je tudi, da je bil tudi Pentium Pro polomija, saj je (ironično) bil predrag, res ponujal veliko, a pač premalo, da bi se ga splačalo kupiti. Če vprašate mene, bo P4 doživel lepo prihodnost šele takrat, ko se bo spravil izdelave nove serije procesorjev v .13 mikronski tehnologiji, saj ga bodo izdali na novem podnožju. Torej, trenutno podnožje, na katerem se potijo P4 procesorji, je le začasno. Da je pa bera polna, na trgu sploh ni aplikacij, ki bi podpirale SSE2. Jah, računalniški trg je v preteklih mesecih doživel pravi šok, tako da niso vsi proizvajalci takoj vroči za vsako novotarijo. Samo vseeno, nekako mislim, da bo Intelu uspelo... Zakaj, pa po pravici povedano, ne vem. No, malo sem zavil iz linije, a vseeno. Test si oglejte na tej strani, opozorim vas naj pa, da je zelo empiričen.

4 komentarji

StarY ::

Ljuba duša, Asus pa MSI mata P4 plošče ze ene 3 mesece!!8-O

Sergio ::

se opravičujem...

Paramedic ::

Zehh...|ONč novga torej?

Jeebs ::

Moj P3 je pol narjen na taki osnovi k P1???!!! KRIZA!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P4 1.6A Northwood (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734950 (3878) Mr.B
»

XP1600+ ali p4 1.6

Oddelek: Kaj kupiti
272030 (1481) gorazd

Preizkusil sem P4 1.4 Ghz

Oddelek: Strojna oprema
161224 (865) luni
»

Test Pentiuma4 1.8GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
111929 (1929) luni
»

Intel Pentium4 1.7 GHz na Japonskem

Oddelek: Novice / Procesorji
61500 (1500) Jeebs

Več podobnih tem